Tailando princesei – griežtos taisyklės: prie brolio iki šiol keliaklūpsčiauja

Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-03 18:00
Ji žavi, protinga, sportiška ir labai stilinga. Nesvarbu, kokios veiklos imasi, viskas sekasi tiesiog puikiai. Skamba lyg pasaka? Tačiau Tailando princesės Sirivannavari Nariratanos (31) gyvenimas išties jai prilygsta. Vis dėlto kiekvienoje geroje pasakoje būna žiupsnis dramos.

Moderniausia ir didžiausią smalsumą keliančia Rytų princese tituluojamai Sirivannavari teko nemažai ištverti. Jos tėvas ne veltui pašiepiamai vadinamas Karaliumi Pleibojumi. Jo Didenybės Ramos X (66) sąskaitoje – trys sugriuvusios santuokos ir septyni vaikai (tai tik oficialūs duomenys, kalbama, kad vaikų gali būti gerokai daugiau). Sirivannavari mama – antroji jo (tuomet – dar kronprinco) žmona Tailando aktorė Sujarinee Vivacharawongse. Jiedu tapo meilužiais dar tada, kai būsimasis Tailando valdovas gyveno su pirmąja sutuoktine princese Soamsawali. Kai antroji santuoka nutrūko, Sujarinee su tuomet devynerių metukų Sirivannavari ir keturiais sūnumis pabėgo į Didžiąją Britaniją. Tėvas mažametę pagrobė ir grąžino į Tailandą, o iš buvusios žmonos atėmė diplomatinę neliečiamybę ir titulą. Moteris pasiėmė sūnus ir išsikėlė gyventi į Jungtines Valstijas.

Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.
Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.

Po dešimtmečio karališkoji šeima išgyveno naują skandalą – Vakarų žiniasklaidoje pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip būsimas Tailando karalius ir tik kelnaites mūvinti trečioji jo sutuoktinė princesė Srirasmi Suwadee švenčia šeimos šuns gimtadienį... Prabėgus penkeriems metams, karališkoji pora išsiskyrė, dar po metų rūmai įsakė suimti visą Srirasmi šeimą – jos tėvai buvo nuteisti pustrečių metų kalėti už nepagarbą monarchijai, o pačiai Srirasmi paskelbtas namų areštas.

Kiekvienas abejotinas karaliaus Ramos X sprendimas niekais paverčia princesės Sirivannavari pastangas modernizuoti Tailando monarchijos įvaizdį Vakarų akyse. Nepadeda princesei ir nuotraukos iš susitikimų su kitais tautiečiais: šią vasarą ji buvo įamžinta drauge su Tailando milijardieriaus dukra per labdaringas polo varžybas Jungtinėje Karalystėje – pozuodama nuotraukai mergina privalėjo klūpėti prie princesės. Tiesa, šliaužti keliais kartais turi ir pati Sirivannavari – karališkasis protokolas jai neleidžia kitaip prisiartinti prie brolio.

Vis dėlto Sirivannavari nepasiduoda ir stengiasi įnešti feminizmo į rūmus. Ar kas anksčiau galėjo pamanyti, kad princesė siektų ne santuokos, o karjeros? Dar studijuodama drabužių dizainą ji įkūrė savo vardo mados prekės ženklą „Sirivannavari“ – debiutinę kolekciją aristokratė pristatė svečio teisėmis per Milano mados savaitę. 2007 metais pats Pierre’as Balmainas pasiūlė jaunutei dizainerei surengti šou per Paryžiaus mados savaitę. Šiemet princesė pristatė kol kas asmeniškiausią kolekciją „Horse, Helen and Henri“ – ją kūrė pagal savo pačios rašomą meilės poemą tokiu pačiu pavadinimu. Prieš kelerius metus poetės talentą atradusi Sirivannavari į poemą sudėjo visas svajas – tai pasaka apie ramybės oazę per karą, apie chaose gimusią meilę. Kūrinio veiksmas vystosi Tailando kaimo sodyboje, tad ir princesės mados kolekcijoje nugulė žydinčios pievos, egzotiškų paukščių plunksnos, vabzdžių motyvai.

Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.
Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.

Meilę madai Sirivannavari paveldėjo iš močiutės, buvusios karalienės Sirikit (86). Jaunystės laikais jai tiesiog nebuvo lygių – 1965 metais monarchė tituluota stilingiausia pasaulio moterimi. Įspūdingus apdarus iš tailandietiško šilko jai kurdavo Pierre’as Balmainas ir kiti talentingiausi Europos dizaineriai. „Ji – tikra ikona“, – apie močiutę šiltai kalba princesė. Tačiau karalienė Sirikit – praėjusio amžiaus mados ikona, o princesė Sirivannavari – šių dienų. Nuolatinė Paryžiaus mados savaičių viešnia nepaliauja žavėti publikos moderniais, žvilgsnį prikaustančiais deriniais. Geriausiai tai įrodo mados leidinių dėmesys: per praėjusį pusmetį Sirivannavari papuošė tailandietiškų „Vogue“ ir „Elle“ viršelius, atsidūrė amerikietiško ir kiniško „Tatler“ puslapiuose.

Šie metai jai buvo sėkmingi ir versle – duris atvėrė jos vardo mados akademija, kur galima išmokti siuvimo ir siuvinėjimo amatų, Milane atidarytas pop-up stiliaus mados salonas. Žinoma, tai daryti bepigu, kai tėvas – antras pagal turtingumą monarchas pasaulyje („Forbes“ skaičiuoja, kad karaliui Ramai X priklauso turto už 26,5 milijardo eurų). Tačiau Sirivannavari atrado savo klientų ir apie prabangą kalba taip atsainiai, kaip geba tik labai turtingi žmonės. „Man prabanga nėra brangakmeniai, papuošalai, naujausi automobiliai ar kas nors panašaus. Man stilius yra prabanga. Įvaizdis – tai rafinuotumas, asmenybė, požiūris, žinios ir intelektas. Prekių ženklai – tai kitokia prabanga. Turėjau „Louis Vuitton“ lagaminų ir juos naudojau, kol suplyšo. Tai daiktai, kuriuos naudoji kasdieniame gyvenime, – jie gražūs ir puikiai dera prie prabangių daiktų.“

Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.
Tailando princesė Sirivannavari Nariratanos / Vida Press nuotr.

Neįkainojamų vertybių rūmuose apsupta princesė mėgsta atitrūkti nuo spindesio – kadaise ji aktyviai sportavo, žaidė badmintoną (2005-aisiais pelnė šios sporto šakos aukso medalį Pietryčių Azijos žaidynėse), o dabar dienas leidžia arklidėse. Sirivannavari turi septynis žirgus (vienam jų davė Žaviojo Princo vardą) ir mėgsta juos pati prižiūrėti. Šešis kartus per savaitę princesė jodinėja – treniruotės trunka po tris valandas ir ne visada baigiasi sėkmingai. „Patyriau daug traumų. Neišvengiau lūžių – kairė koja sutvirtinta varžtu. Tačiau niekada nepasidaviau. Atiduodu visas jėgas, kad pasiekčiau tikslą“, – tikino ne vieną apdovanojimą už dresūrą pelniusi aristokratė.

Jei Sirivannavari nejodinėja ir nesidarbuoja dizaino studijoje, ją galima sutikti prie jūros. Raminanti bangų mūša princesę pavergė dar vaikystėje, todėl šiandien ji neįsivaizduoja savo gyvenimo atokiau nuo jūros. Pernai Sirivannavari išpildė ilgametę svajonę plaukioti su bangininiais rykliais. Ekstremalios pramogos karališkosios šeimos nariams nėra leidžiamos, todėl šią patirtį princesė vertina dar labiau. Apskritai Sirivannavari dažnai keliauja, dievina nuotykius ir Paryžių. Šis miestas – mėgstamiausia princesės vieta Europoje. Dar ją žavi Italijos kaimeliai bei Viktorijos ir Alberto muziejus Londone. Vis dėlto princesė tikina, kad jos širdis priklauso tik Tailandui: „Mes esame neatsiejami.“

Naujausi straipsniai