Tą pačią Mariaus Jovaišos bylą dėl BMW avarijos ir pabėgimo iš įvykio vietos teismui teks nagrinėti jau 3 kartą

Marius Jovaiša ir jo limuzinas BMW. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2012-10-19 15:11
Vilniaus apygardos teismas nurodė kolegoms iš žemesnio teismo dar sykį išnagrinėti žinomo fotomenininko Mariaus Jovaišos avarijos bylą.

Portalas Žmonės.lt rašė, kad pačioje vasaros pabaigoje teismas sostinėje buvo griežtai nubaudęs Marių Jovaišą. Už tai, kad vairuodamas limuzino klasės automobilį BMW sukėlė avariją ir pasišalino iš įvykio vietos, Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas žinomam fotomenininkui uždraudė 3 metus vairuoti ir skyrė 3 000 litų baudą.

Dėl šio nutarimo vairuotojas pasiskundė aukštesnės instancijos teismui. Be kita ko, M.Jovaiša apeliaciniame skunde pabrėžė, kad labai norėjo dalyvauti bylos nagrinėjime pirmosios instancijos teisme, tačiau tokia galimybė jam nebuvo sudaryta.

"Akivaizdu, kad M.Jovaiša galėjo tinkamai pasinaudoti įstatyme numatytomis procesinėmis teisėmis tik dalyvaudamas teismo posėdyje, tačiau dėl objektyvios priežasties jis negalėjo to padaryti. Šiuo atveju skundžiamame nutarime nurodytų aplinkybių negalima pripažinti reikšmingesnėmis nei administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens teisių užtikrinimas. Taigi, administracinio teisės pažeidimo bylą išnagrinėjus nedalyvaujant M.Jovaišai dėl objektyvios priežasties, buvo pažeista jo teisė į gynybą ir teisingą bylos nagrinėjimą (Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 str. 1 d., 2 d. „d“ punktas)," - rašoma Vilniaus apygardos teismo teisėjo Artūro Pažarskio nutartyje.

Teismo žiniomis, M.Jovaiša pagrįstai nedalyvo posėdyje, nes sirgo.

Neteisėta pirmosios instancijos teismo nutartis panaikinta, bylos aplinkybes teks naplioti iš naujo.

Žmonės.lt primena, kad tai bus jau trečiasis bandymas išnagrinėti M.Jovaišos avarijos bylą. Pirmą sykį keblumų kilo, kai teismas šią bylą apskritai buvo pripažinęs brokuota ir grąžinęs patobulinti policijai.

15min.lt

Naujausi straipsniai