T.Šliažaitė: odos pokyčiai – pirmas ženklas atkreipti dėmesį į sveikatą

Tautvilė Šliažaitė / Viganto Ovadnevo / 15min nuotr.
Tautvilė Šliažaitė / Viganto Ovadnevo / 15min nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-12 12:31
AA

Labai dažnai galvojame apie odos sveikatą iš grožio industrijos pusės, tad investuojame nemažai pinigų užtikrinti, kad mūsų oda būtų lygi ir spindinti. Man, kaip natūropatinės mitybos atstovei, odos būklė išduoda, kas vyksta žmogaus viduje. Jei mūsų organizmas, o ypač virškinimo sistema ar hormoniniai procesai, yra sutrikę, tai dažnai atsispindi iš odos būklės.

Įdomu tai, jog senovėje odos ligos buvo retenybė, o šiuolaikinėje visuomenėje jos kamuoja apie 40 proc. žmonių. Vis dažniau į mane kreipiasi žmonės, kurie naudoja steroidinius tepalus, antibiotikus ar kontraceptines priemones pagerinti odos sveikatai. Svarbu atsiminti, jog mūsų oda reaguoja į mitybos pokyčius, aplinką, oro taršą, naudojamą kosmetiką, gyvenimo įpročius. Tokie dalykai kaip rūkymas, nuolatinis alkoholio vartojimas, didelis patiriamas stresas turi neigiamą poveikį odos būklei.

Dauguma dabar vartojamų preparatų odai gydyti gali turėti neigiamą poveikį sveikatai:

  • antibiotikų vartojimas gali dar labiau sutrikdyti virškinimo sistemos darbą, kas gali nulemti kitų sveikatos problemų, tokių kaip imuninio pobūdžio susirgimų, atsiradimą;
  • kontraceptinių priemonių vartojimas gali paskatinti svorio didėjimą, mineralinių medžiagų trūkumą, o kartais net kraujotakos sutrikimus;
  • steroidinių tepalų vartojimas gali dar labiau pabloginti odos būklę ir sukelti kitų sveikatos problemų.

Tad jei jus kamuoja odos problemos, prieš griebiantis vaistų siūlyčiau išbandyti natūralias priemones, kurios gali padėti pagerinti odos būklę.

1. Mažinkite uždegimą sveika mityba. Kaip jau minėjau ankstesniuose straipsniuose, ribokite apdorotų produktų (tokių kaip miltai, cukrus, daržovių aliejuose keptas maistas) kiekį. Šiuolaikinė visuomenė dažniausiai valgo per daug, bet ne vienas iš mūsų skundžiamės maistinių medžiagų trūkumu, tad rinkitės kokybišką maistą: riebią žuvį, kokosų aliejų maistui kepti ir daug žalios spalvos daržovių.

2. Daugiau vartokite vitamino A, kuris padeda apsaugoti odą nuo aplinkos poveikio ir yra reikalingas sveikai odai. Šio vitamino gausu vištų kepenėlėse, batatuote, morkose, moliūguose.

3. Išbandykite akupunktūrą – tai ypač naudinga moterims, kurias kamuoja hormonų disbalanso sukeltos odos problemos.

4. Pradėkite vartoti kiaulpienių lapus bei šaknis. Ši dažnai mūsų kieme pasirodanti piktžolė yra labai naudinga sveikatai, ypač kepenų veiklai. Rekomenduoju kiaulpienės lapus naudoti salotoms, kokteiliams, o iš pakepintų kiaulpienių šaknų gamintis kavą, kuri neturės kofeino.

5. Atlikite sausą odos šveitimą – tai nuostabus būdas atsikratyti senų odos ląstelių, pagerinti cirkuliaciją ir leisti odai įsisavinti daugiau maistinių medžiagų. Jis turėtų būti atliekamas specialiu šepečiu prieš maudantis, sukamaisiais judesiais judant širdies srities link. Toks odos šveitimas labai naudingas limfinei sistemai, tad jei jus kamuoja imuninio pobūdžio susirgimai, rekomenduoju tai atlikti keletą kartų per savaitę.

6. Mėgaukitės saule bent 15 minučių per dieną. Saulė suaktyvina naujų odos ląstelių atsinaujinimą, tad nepamirškite praleisti laiko gryname ore ir pasilepinti ja. Tiesa, per daug deginantis oda patiria stresą ir prasideda senėjimo procesai, tad viskas turi būti daroma su saiku. Oda yra vienas didžiausių mūsų organų, tad renkantis kosmetiką reikia būti atsakingiems ir netepti nieko ant odos, ko nedėtume į burną, nes viskas juk patenka į mūsų organizmą. Artėjant vasarai norėčiau paraginti būti atsargius, pirkdami kremus nuo saulės, rinkitės kuo natūralesnius, kurie neturi parabenų, sulfatų bei alkoholio.

7. Įtraukite daugiau prieskonių į maisto gaminimą. Ne vienas mano pacientas rytais pakeitė kavą į arbatą su imbieru ir citrina. Ši rytinė arbata suaktyvina detoksifikaciją, slopina uždegimą, turi odai reikalingų vitamino C ir cinko. Taip pat rekomenduoju vartoti ciberžolę, kurią galima naudoti gaminant troškinius, kepant žuvį ar verdant košes.

8. Pradėkite reguliariai judėti – įtraukite fizinės veiklos į savo kasdienybę, išeikite pasivaikščioti, važinėkite dviračiu ar užsiimkite kita mėgstama veikla.

Moteris sportuoja / Vida Press nuotr.

Pabaigai norėčiau paminėti, jog sveikai odai be galo svarbu kokybiškas miegas ir emocinė būsena, tad atraskite būdų, kaip sumažinti stresą kasdienybėje ir skirkite daugiau laiko poilsiui.