Šykštuolis ar tiesiog taupus?

Pasimatymas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-10 12:00
Jokiai moteriai nepatinka šykštūs vyrai: jie atrodo savimylos, besirūpinantys tik savimi, o aplinkinių nė nepastebintys. Tačiau svarbu išsiaiškinti, ar tai tikrai šykštumas, ar racionalus finansų tvarkymas.

Išsiaiškinkite, ar tai išties šykštumas

Jei jums atrodo, kad jūsų vyras šykštus, pirmiausiai įvardinkite, kokia tai yra riba. Ar jis jums nedovanoja gėlių, galbūt nenusiveža atostogauti, o gal neprisideda prie bendros buities? Visgi kartais kaip ik moterys kaltinamos dėl to, kad yra per daug išlaidžios, tai galbūt jūsų vyras ne šykštus, o racionaliai taupus? Pagalvokite, galbūt jūs išties sau per daug leidžiate ir per daug išlaidaujate, kai vyras tuo metu bando taupyti.

Gali būti, kad vyras nesišvaisto pinigais todėl, kad kai kurias išlaidas laiko nereikalingomis, o gali būti, kad taupo tam, jog galėtų nupirkti didesnį pirkinį šeimai.

Aišku, gali būti, kad vyras nesišvaisto pinigais todėl, kad kai kurias išlaidas laiko nereikalingomis, o gali būti, kad taupo tam, jog galėtų nupirkti didesnį pirkinį šeimai. Tarkim, jis įsitikinęs, kad lankymasis restoranuose yra pinigų švaistymas, todėl verčiau taupyti atostogoms, nei eiti kelis vakarus iš eilės į restoraną vakarieniauti. Tad pagalvokite, kokiais tikslais jis neleidžia pinigų.

Galbūt tai tik laikinas pinigų stygius?

Jei nuolat dūsaujate, kad su antrąja puse niekur neinate ir negaunate dovanų, verčiau pagalvokite, ar tokios išlaidos jam nėra per didelė našta? Svarbu objektyviai įvertinti pajamas bei išlaidas ir taip bus lengviau susidaryti esamos situacijos vaizdą. Nors atrodo, kad žmogus uždirba pakankamai, bet suskaičiavus išlaidas, pinigų lieka akivaizdžiai mažai. Jei jūsų išrinktasis šiuo metu yra sudėtingoje finansinėje padėtyje, rasti būdą paaiškinti, kad dėmesio jums vis tiek reikia, tačiau jis nebūtinai turi būti finansinis. Dėmesį galima parodyti nebūtinai perkant puokštę gėlių ar nusivežant atostogų. Galima pavyzdžiui, pagaminti romantišką vakarienę namie. Garantuotai tokia staigmena nudžiugintų kur kas labiau nei gėlės.

Pora ir pinigai
Pora ir pinigai

Vargšas ar šykštuolis?

Visgi pinigai dažnai vyrui, kuris jų neturi, yra skaudi tema, ypač jei kyla rimtų finansinių problemų. Psichologai taip pat pastebi, kad pinigų stygius gerokai pažeidžia vyriškąjį ego. O jei su tokiu vyru tik pradėjote bendrauti, be abejo, jis nori pasirodyti iš gerosios pusės, tad finansinės problemos gali tapti tikrai bėda. Jei matote, kad jis jūsų niekur nesiveda, nedovanoja gėlių, galbūt jis nėra šykštuolis, o tik sunkią finansinę situaciją išgyvenantis žmogus? Pabandykite įsiklausyti ir užfiksuoti įvairius niuansus ir subtilybes. Pabandykite subtiliai paklausti apie jo finansinę situacija ir galbūt jis pats viską papasakos. Jei jis jus tikrai domina ir jaučiate jam stiprus jausmus, galbūt kartu pavyks įveikti sunkią krizę?

Visgi jei vyras gerai atrodo (perka brangius drabužius, keliauja ir pan.), bet nesumoja sumokėti už jūsų pietus ar kavą, gali būti, kad jis yra egoistiškas šykštuolis. Tokiu atveju jis nejaučia atsakomybės pavaišinti, palepinti ar nustebinti, nes mintys nuolat sukais tik apie save. Todėl akylai stebėkite, nes jei vyras nešykštus, nors ir turės mažai pinigų, vis tiek sumokės už jūsų kavą.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Leiskite žmogui suprasti, kad juo rūpinatės“, – sako Savižudybių prevencijos biuro vadovas

Kaip elgtis?

  • Išanalizuokite ir nuspręskite, koks konkrečiai yra jūsų atvejis ir neskubėkite klijuoti vyrui šykštuolio etiketės.
  • Jie supratote, kad jūsų vyras paprasčiausiai taupus ar racionaliai pinigus mokantis leisti žmogus, bandykite rasti kompromisą, pasikalbėkite, galbūt kai kuriais atvejais galima padaryti išimčių.
  • Jei šiuo metu vyras turi finansinių problemų, neskubėkite jo nurašyti kaip tokio, kuriam nesiseka. Pabandykite atvirai pasikalbėti apie jo finansinę situaciją ir galbūt kartu rasite išeitį ir problemos sprendimo būdą.
  • Visgi jei išanalizavusios situaciją matote, jog jis išties yra šykštuolis, pokalbis taip pat praverstų. Paaiškinkite, kad tikitės iš jo, jog jis sumokės kavinėje, prisidės prie bendros buities ir pan. Jei jam tai suvokti sunku, tada pagalvokite, ar su tokiu žmogumi matote ateitį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Taupi motinystė. Ar tai įmanoma?

Ji24.lt

Naujausi straipsniai