Svogūnai – nuo ligų ir... nužiūrėjimo

Svogūnai - nepakeičiami buityje / Fotolia nuotr.
Svogūnai - nepakeičiami buityje / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-27 19:30
AA

Vieni jų nemėgsta, kiti dievina... Kad ir kaip būtų, tačiau svogūnai – labai vertinga daržovė, kuri tinka ne tik maistui gardinti, bet pravers ir susirgus bei... norint apsisaugoti nuo piktųjų jėgų.

Svogūnai vis dar prisimenami kaip apsauga nuo nematomojo pasaulio jėgų, pavyzdžiui, nužiūrėjimų, burtų.

Dar senovės romėnai ir graikai svogūnus laikė naudingu augalu, galinčiu sužadinti drąsą, jėgą, stiprinančiu gyvybines galias. Ik šių dienų svogūnai vis dar prisimenami kaip apsauga nuo nematomojo pasaulio jėgų, pavyzdžiui, nužiūrėjimų, burtų. Teigiama, kad tereikia visada su savimi turėti svogūno gabalėlį.

Gydomoji svogūnų galia buvo žinoma nuo seno. Senosiose knygose randame parašyta, kad svogūnai tinka nusilpus organizmui, kostint, čiaudint, sutrikus virškinimui, siaučiant infekcijoms. O tikroji svogūnų paslaptis buvo atskleista atradus fitoncidus – lakias medžiagas, galinčias dezinfekuoti ir naikinti bakterijas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Persukus laiką, sveikatos sutrikimai – trumpalaikiai

Gausu vitaminų

Svogūnai nuo seno naudojami liaudies medicinoje. Seniau laikyta, kad nėra ligų, kuriomis sergant šis augalas nebūtų naudingas. Svogūnai naudojami širdies ir kraujagyslių, plaučių, kepenų, skrandžio ir žarnyno, nervų sistemos bei ginekologinių ligų profilaktikai ir gydymui. Dar ir šiais laikais kai kurie žmonės epidemijų metu, norėdami apsisaugoti nuo virusų, namuose dėlioja pjaustytų svogūnų. Anksčiau iš svogūnų pintos pynės būdavo kabinamos gyvenamosiose patalpose.

Svogūnuose gausu vitaminų A, B grupės, C, PP ir kitų, taip pat daug mineralinių medžiagų (geležies, kalio, kalcio, magnio, mangano, fluoro, fosforo, sieros).

Šiuo metu galima mėgautis ir organizmui naudingų medžiagų gauti ne tik valgant ropinius svogūnus, bet ir jų laiškus.

Svogūnai / „Fotolia“ nuotr.

Nuo ligų

Užkietėjus viduriams, sutarkuokite svogūno galvutę, sumaišykite su šaukštu medaus ir kasdien prieš valgį suvalgykite po šaukštelį košelės.

Svogūnai gelbsti ir įgėlus vabzdžiui. Įgeltą vietą patrinkite perpjautu svogūnu – skausmas greičiau nurims, o pažeista vieta neištins.

Sergant porodontoze, kraujuojant dantenoms taip pat naudinga vartoti svogūnus. Jie papildys organizmą reikalingomis medžiagomis. Naudinga svogūnų sultimis tepti dantenas.

Esant aukštam kraujospūdžiui, galite pasiruošti specialaus mišinio, kurį reikia vartoti 21 dieną. Sutarkuokite kelis svogūnus, kad gautumėte stiklinę košelės. Juos sumaišykite su stikline medaus ir stikline trintų spanguolių. Valgykite šio mišinio po šaukštą triskart per dieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio. Šis mišinys taip pat yra ir puiki aterosklerozės profilaktika.

Prasidėjus virusų laikotarpiui, prieš išeidami iš namų nosį prie šnervių pasitrinkite svogūnu. O pajutę pirmuosius peršalimo požymius, nedidelį gabalėlį svogūno prispauskite duobutėje tarp nykščio ir smiliaus ir kelias minutes palaikykite uždengę. Būkite atsargūs, kad nenudegintumėte odos!

Sergant bronchitu, naudinga išsivirti svogūnų tyrelės. Svogūną supjaustykite, sudėkite į puodą, užpilkite stikline vandens. Virkite nustatę kuo mažesnę kaitrą, kol svogūnas suminkštės. Tada palikite atvėsti, įdėkite šaukštą medaus ir viską sutrinkite virtuviniu kombainu. Gerkite po šaukštą kas dvi valandas.