Švęsdami Kalėdas „Skamp“ atsisveikino su gerbėjais – nekoncertuos iki 2018-ųjų

„Skamp" kalėdinio koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-21 22:41
Trečiadienio vakarą grupės „Skamp“ nariai – Erica Jennins, Viktoras Diawara ir Vilius Alesius – gerbėjus pakvietė drauge kiek iš anksto atšvęsti ateinančias Kalėdas: surengė tradicinį kalėdinį koncertą. Tuo pačiu muzikantai su gerbėjais ir trumpam atsisveikino: tai buvo paskutinis jų pasirodymas scenoje iki 2018-ųjų.

Iš tiesų, šis tradicinis šventinis „Skamp“ koncertas Vilniuje, „Lofte“, surengtas dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, žinoma, grupė norėjo su gerbėjais atšvęsti Kalėdas. O taip pat ir tarti „iki pasimatymo“, mat ateinančiais metais ketina visai nekoncertuoti ir ruoštis didžiulei šventei – 2018-aisiais skambėsiančiam „Skamp“ 20-mečio koncertui.

Žinią, kad metus nekoncertuos, „Skamp“ pranešė praėjusią savaitę, į „Loftą“ trečiadienį susitikti jie pakvietė visus šventiškai nusiteikusius gerbėjus: ir jaunimą, ir šeimynas su vaikais.

„Jau nebežinau, šeštus ar septintus metus iš eilės rengiame kalėdinį „Skamp“ koncertą, taigi šis renginys – jau tikrai tradicija. Kaip visad, norėjome sukurti šeimyninę šventę, drąsiai laukėme visų su vaikais, kuriems paruošėme specialų kampelį – ten galima šokinėti, čiuožinėti“, – 15min sakė „Skamp“ narys V.Diawara.

„Nemažai dainų – iš Ericos albumo „Coming home for Christmas“, išleisto 2001-aisiais. Dar daug „Skamp“ hitų, žinomų dainų. Norėjome atlikti kūrinius iš beveik visų grupės albumų. Klausytojams paruošėme ir senų gerų dainų, ir naujų, dar ir vieną premjerą“, – dar prieš koncertą 15min vardijo Viktoras.

Jo pažadai buvo ištesėti – kalėdiškai papuošto „Lofto“ scenoje grupė atliko daugybę publikai gerai pažįstamų dainų bei sugrojo kūrinį, kurio įrašą kartu su vaizdo klipu grupė žada pristatyti po didžiųjų švenčių.

„Skamp“ pasirodymo metu naujais sąskambiais klausytojų ausis užliejo daugybė Lietuvos muzikos įžymybių – Liutauras Janušaitis (saksofonas), Jievaras Jasinskis (trombonas), Laurynas Lapė (trimitas).

Vokalines partijas praturtino gospelo komanda „Hark!“, kurioje dainuoja ir žinoma Lietuvos atlikėja Berta Timinskaitė. Viso scenoje vienu metu buvo net 14 muzikantų!

Kartu dainai atlikti ant scenos užlipo ir kviestinis grupės svetys, hip hoperis Karpiz (Vytautas Strazdas).

Net ir vėlų šiokiadienio vakarą susirinkusi publika klausytojų pozicijų neapleido iki pat paskutinės grupės dainos – tokią meilę vienai žymiausių ir sėkmingiausių Lietuvos grupių dedikavo pasišventę jų gerbėjai.

Kodėl ateinančiais metais „Skamp“ nepasirodys scenoje? „Pavargti nebuvo nuo ko. Tiesą sakant, nuo 2008-ųjų „Skamp“ ir nebuvo labai aktyvūs, taigi aštuonerius metus mažai ką naujo išleidome – tik kelias dainas. Dabar norime susikaupti, įrašyti albumą. Per tuos aštuonerius metus parašėme apie 30 dainų, norisi užsiimti įrašais. Po Kalėdų išleisime naują dainą, kitais metais norime pristatyti daug naujų dainų, vaizdo klipų. Vėliau bent pusmečio reikės tam, kad pasiruoštume koncertui. 2018-aisiais laukia didelis „Skamp“ koncertas, jam tikrai reikia ruoštis“, – sakė V.Diawara.

Bendraudamas su 15min jis paatviravo ir kaip pats sutiks Kalėdas: „Jas visada sutinkame šeimyniškai: su vaikais, su seneliais. Pats visad švenčiu pas žmonos tėvus. Mano mama jau irgi Lietuvoje gyvena, smagu visiems būna ramiai pasisėdėti. O per pačias Kalėdas laukia susitikimas su draugais, kolegomis, lindimas į miestą. Gal kažką nuveiksime su vaikais. Tikiuosi, bus sniego ir galėsime pačiuožinėti nuo kokio kalno.“

Ar keisis Viktoras, Vilius ir Erica kalėdinėmis dovanomis? Muzikantas sako, kad tikrai taip. „Pirmiausia mes esame draugai, po to – grupės nariai. 2018-aisiais švęsime „Skamp“ 20-metį, tačiau su Viliumi iš tiesų jau esame 25-erius metus, vėliau, dar po penkerių metų prisijungė ir Erica. Visi vieni kitus pažįstame nuo paauglystės. Kiek daug jau laiko praėjo“, – šypsosi.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai