Šventiniame Nomedos Kazlaus koncerte karaliavo nuostabūs balsai, kurių klausėsi pakiliai nusiteikę garbūs svečiai

Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-15 20:30
Šeštadienio vakarą sausakimša Lietuvos nacionalinė filharmonija prisipildė ne tik stebuklingais balsais ir muzika, bet ir garbingais Lietuvos žmonėmis.

Į šventinį gala koncertą atvyko Ispanijos, Prancūzijos, Armėnijjos ambasadoriai, Broliai Pranciškonai Benediktas ir Astijus, kunigas Algirdas Toliatas, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, retai viešumoje matomas Raimundas Mieželis, Agnė Zuokienė, Viada prezidentas Ivanas Paleičikas, Naručio viešbučio savininkai Nadežda ir Julius Novickai bei daugelis kitų.

Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus
Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus

Šeštadienio vakarą Filharmonije koncertavo garsiausias Baltijos šalyse kontratenoras, Latvijos operos žvaigždė Sergejs Jegers ir lietuvių operos žvaigždė Nomeda Kazlaus.

Jau tapo gražia tradicija, kai septintus metus iš eilės lietuvių operos primadona Nomeda Kazlaus kasmet gruodį kviečia publiką į šventinį koncertą.

Šiais metais publika pasinėrė į netikėto ir įdomaus dueto skambesį – kartu dainavo garsiausias Baltijos šalyse kontratenoras, Latvijos operos žvaigždė Sergejs Jegers ir lietuvių operos žvaigždė Nomeda Kazlaus.

Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus / Irmanto Gelūno nuotr.
Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus / Irmanto Gelūno nuotr.

Įspūdingu ir uniklaliu balsu apdovanotas Sergejs Jēgers yra prestižinio „BBC Cardiff“ dainininkų konkurso prizininkas, plačiai žinomas savo labdaringa veikla. Nuo 2009 m. jis dėsto vokalą Latvijos J. Vītolio muzikos akademijoje, aktyviai koncertuoja Latvijoje ir užsienyje, įrašė unikalių kompaktinių plokštelių su įvairiais orkestrais. 2018 m. S. Jēgeris apdovanotas aukščiausiu Latvijos apdovanojimu – Trijų žvaigždžių ordinu.

Keturių tarptautinių konkursų laureatė operos primadona Nomeda Kazlaus yra nuolat kviečiama koncertuoti prestižiniuose Europos teatruose ir koncertų salėse, dalyvauja tarptautiniuose projektuose, veda TV laidų ciklą „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“, kur kalbina pasaulinio garso kultūros ir meno asmenybes – Montserrat Caballe, Christophą Eschenbachą, Sarah Brightman, Dmitrijų Chvorostovskį, Krzysztofą Pendereckį, Andrea Bocelli, Jeaną Michelį Jarre ir kt., taip pat dėsto vokalą, dalyvauja daugelio tarptautinių konkursų komisijų veikloje.

Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus / Irmanto Gelūno nuotr.
Šventinis Gala koncertas su Nomeda Kazlaus / Irmanto Gelūno nuotr.

Šventiniame koncerte kartu su solistais ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru pasirodė ir ištikimas N. Kazlaus koncertų kolega – batutos maestro Constantin Orbelian, ilgus metus bendradarbiavęs su a. a. D. Chvorostovskiu bei kitomis operos žvaigždėmis, tokiomis kaip Renee Fleming, Ana Netrebko ir kt.

Koncerto pabaigoje pranešta kitų metų datą – pubika kviečiama į Lietuvos nacionalinę filharmoniją 2019 –tų metų gruodžio 11 dieną į Iškilmingą gala koncertą, skirtą Montserrat Caballe garbei.

Šiais metais anapilin iškeliavusi didžioji Caballe buvo glaudžiai susijusi ir su Lietuva – koncerte dainuos jos dukra Montserrat Marti bei vienintelė lietuvė, dainavusi su Caballe – Nomeda Kazlaus. 

Naujausi straipsniai