Šventinėje parodoje – unikalūs „Signatarų“ portretai

sventineje-parodoje-menininkes-jolitos-vaitkutes-kurti-signataru-portretai-5a855c9e978c2 / Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-15 16:55
Virtualus projektas „Signatarai“, skirtas valstybės šimtmečiui paminėti, persikelia į fizinę erdvę. Nuo vasario 15 d. prekybos centre „Panorama“ visi lankytojai 2 savaites galės džiaugtis menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtais unikaliais Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretais.

Sausio pabaigoje startavęs 20 multimedijų ciklas „Signatarai“portalo 15min skaitytojams pasiūlė iš arčiau susipažinti su tais žmonėmis, kurie negailėdami savo jėgų, o dažnai ir nustumdami į šoną savo materialinę ir šeimos gerovę, padėjo stiprius pamatus Lietuvos valstybei. Vasario 16 d. švenčiame modernios Lietuvos gimimą, tačiau be 20 signatarų, pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, šios šventės galėjo ir nebūti. Šis projektas sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.

Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.
Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.

„Mes per mažai žinome apie svarbiausius mūsų valstybės įvykius. Dar mažiau žinome apie žmones, kurie tuos įvykius sukūrė. Projektu „Signatarai“ siekiame pristatyti ir atskleisti iškiliausias mūsų valstybės asmenybes. Kartais didingas, kartais paprastas, tačiau atidžiau įsižiūrėjus – nepaprastai įdomias, suprantamas bei artimas. Norėjome žmonėms mūsų signatarų istorijas papasakoti kuo įdomiau, nes tai padeda ne tik pažinti istoriją, bet ir geriau suprasti įvykių eigą bei reikšmę. Tikiu, kad per įdomiai papasakotą istoriją įkvepiame ir dabartines kartas“, – teigia 15min generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas.

Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.
Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.

Jolita Vaitkutė signatarų portretams kurti naudojo paraką, gilzes, medicininius įrankius, žoleles, žemę. Naudojamas medžiagas menininkė rinko atsižvelgdama į signatarų gyvenimo būdą ir nuveiktus darbus.

„Mano kūriniai daugiausiai būna laikini: dažniausiai iš įvairių detalių sukuriu portretus ar kitus kūrinius ir tai fiziškai gana greitai išnyksta, lieka tik nuotraukose. Parodos formatas leidžia mano kūriniui gyvuoti ilgiau. Todėl džiaugiuosi, kad visi signatarų portretai bus pristatomi parodoje, o juos galės pamatyti daugybė žmonių“, – sako menininkė Jolita Vaitkutė.

Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.
Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.

Dvi savaites nuo vasario 15 d. J.Vaitkutės kurtų portretų paroda bus eksponuojama prekybos centre „Panorama“: šventinį savaitgalį – antrame aukšte šalia knygyno „Pegasas“, o nuo vasario 19 d. – pirmame aukšte, prie informacijos stendo. Paroda veiks iki kovo 2 dienos.

Žmonės.lt

Temos:

paroda Aktualu

Naujausi straipsniai