Šventės Katažinos ir Deivydo Zvonkų namuose: vietoje kalėdinės eglutės – ypatinga namų puošmena

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / Žygimanto Gedvilos ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pasibeldus į Katažinos ir Deivydo Zvonkų namų duris pirmiausia pasitinka didžiulis kalėdinis vainikas, o tik žengus per slenkstį – iškart pajunti magišką kalėdinę dvasią. „Nuo mažens Kalėdos yra mano mėgstamiausia šventė, tačiau gimus vaikams – ji tapo stebuklinga“, – portalui Žmonės.lt pasakoja atlikėja, dvejų vaikų mama Katažina Zvonkuvienė.

Akivaizdu, kad Kalėdos Zvonkų šeimoje išties laukiamiausia metų šventė – visi pasipuošę ryškiaspalviais megztukais su snaigėmis, namai išpuošti kalėdinėmis dekoracijos, o nuo veidų nedingsta šypsenos.

Visgi, visame kalėdiniame džiaugsme Katažina pastebi ir kiek pamirštą tikrąją švenčių prasmę.

„Žmonės labai susirūpinę dovanomis, papuošimais ir tam skiria labai daug savo laiko. Kas nupirks geresnę dovaną, kas gražiau pasipuoš namus... Tarp viso šio šurmulio pamirštame, kas iš tiesų yra svarbiausia“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt sako Katažina ir pripažįsta, kad ir pati neretai pasiduoda kalėdiniui maratonui bei perdėtam lėkimui.

„Būna pradedi stresuoti ir supranti, kaip tave paveikia šitas lėkimas. Labai stengiuosi nuo viso to atsiriboti, tačiau kartais pasiduodu masei ir, štai, jau lekiu krūvoje su visais. Tada tenka save kontroliuoti“, – priduria atlikėja.

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Nors ir stengiasi nepasiduoti Kalėdų bumui, Katažina pripažįsta negalinti neapdovanoti kiekvieno šeimos nario bent jau menkiausia smulkmena. Pasitaiko, kad atlikėja su artimaisiais susitaria dovanomis nesikeisti, tačiau dažniausiai šio pažado laikytis nepavyksta. 

„Juk taip gera apie kiekvieną pagalvoti ir bent jau menkiausia smulkmena nustebinti prie šventinio stalo“, – sako Katažina ir prisimena praėjusius metus, kai karantino metu turėjo marias laiko galvoti apie giminaičius, ruošti jiems dovanas, pakuoti ir siųsti siuntinukus.

Šie metai atlikėjai kitokie – po karantino ji gali džiaugtis scena ir kalėdinių koncertų gausa. Kaip bebūtų, per įtemtpą darbo grafiką liko mažiau laiko dovanoms, tačiau Katažina per daug nesigraužia ir duoda kasmetinį pažadą. „Kitias metais dovanomis pradėsiu rūpintis dar rugsėjo mėnesį“, – juokiasi ji ir priduria, kad šio pažado ištesėti dar niekada nepavyko.

Katažina Zvonkuvienė / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Katažina neslepia, kad jiedu su Deivydu nesišvaisto pinigais ir yra taupūs, tad ir dovanas tenka apgalvoti išties gerai. Portalui Žmonės.lt paklausus, ar atlikėja yra iš tų moterų, kurios dovanas gali pasidovanoti ir sau pačiai, ji prisimena vieną vienintelį kartą, kai išties save palepino Kalėdų proga.

Tada moteris nusipirko ne vieną šimtą kainuojančius kvepalus, tačiau dar prieš juos įsigyjant pasitarė su vyru. 

„Nors pakankamai uždirbame, suprantame, kad bendro biudžeto ant kiekvienos užgaidos švaistyti nebūtų protinga – esame mėgėjai pataupyti. Dažniausiai į parduotuvę einame kai tik kažko labai reikia arba kai vaikai išauga iš savo drabužių. Tačiau kartais, kai jauti, kad nori, manau, turi sau leisti. Tąkart pasikalbėjusi su Deivydu ir gavau tokį atsakymą – jei tikrai nori, pirmyn“.

Katažina Zvonkuvienė / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Dažnai su Deivydu tenka pasitarti ne tik dėl pirkinių, bet ir dėl namų detalių ar dekoracijų. Pavyzdžiui, jau kelis metus sakęs, kad namie nereikia kalėdinės eglutės, šiemet D.Zvonkus nugalėjo – jos šeima ir nepuošė.

„Buvau labai užsispyrusi ir kasmet norėjau puošti tikrą eglę, o Deivydas tam prieštaravo – juk kieme ir taip stovi gyvos eglės. Todėl šiemet jo paklausiau ir manau, kad jis buvo teisus. Vaikams daug smagiau Kalėdų rytą išbėgti į kiemą, kur po žaliaskare jų laukia dovanos“, – sako Katažina.

Katažinos ir Deivydo Zvonkų kalėdinė namų dekoracija / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Katažinos ir Deivydo Zvonkų kalėdinė namų dekoracija / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Tačiau nors namuose nesuspindo eglutė, ją pakeitė įspūdingos dekoracijos – svečius pasitinkantis didžiulis vainikas ant durų ir  jaukumo suteikiantis vainikas ant židinio, prie kurio kas vakarą renkasi visa šeima. 

„Židinį jau deginame tiek, kad net malkos tuoj baisis! Mums taip gera visiems kartu sugulti ir į jį žiūrėti, pasikalbėti apie dienos įspūdžius, vargus ir džiaugsmus...“ – jaukiais šeimos momentais šventiniu laikotarpiu su portalu Žmonės.lt pasidalijo Katažina Zvonkuvienė.

Fotogalerija:

Katažinos ir Deivydo Zvonkų kalėdinės namų dekoracijos (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau