Šventėms namus išpuošusi Katažina Zvonkuvienė jau 25 metus laikosi tos pačios Kūčių tradicijos

Katažina Zvonkuvienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-16 16:05
Kalėdų eglė sužibo ir Katažinos (35) bei Deivydo Zvonkų namuose. Vilniuje gyvenanti pora jau kurį laiką gyvena švenčių laukimu.

„Visą vaikystę kaime puošdavome labai spalvingą eglę, dabar tų spalvų jau „atsikandau“, todėl jau kelintus metus iš eilės mūsų eglė tokia tiesiog balta, šviesi. Tai lyg sniego imitacija, o jo šiemet mums labai trūksta“, – Žmonės.lt kalbėjo Katažina.

Kalėdų eglę dainininkė puošė ne tik pirktais, bet ir rankų darbo žaislais. Keli jų – geltonas ir raudonas – jai itin brangūs, juos Katažinai padovanojo bičiuliai iš neįgaliųjų dienos centro.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Apsilankiau pas juos svečiuose, gavau dovanų. Šie žaislai man labai brangūs. Žiūriu į tuos žaisliukus ir vis pagalvoju apie tuos žmones, kurie juos man padovanojo“, – sakė Katažina.

Dainininkė sako vis pasvajojanti kada nors atrasti laiko drauge su vyru pagaminti žaisliukų, tačiau abu jie – labai užimti, todėl laiko tam visiškai nelieka. „Tikrai norėčiau, kad ateitų tokia diena, kai neskubėdami lauksime Kalėdų. Tačiau stengiamės to nesureikšminti. Mums su Deivydu daug svarbiau geri tarpusavio santykiai, supratimas, o tuomet ir pačios šventės smagios“, – sakė ji.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Jau daugelį metų Katažina turi tradiciją Kūčių vakarą apsilankyti Medininkų bažnyčioje, ten nuo pat dešimties metų šventinį vakarą ji gieda psalmę. „Tai jau viso mano gyvenimo tradicija, be jos sunku įsivaizduoti šventes“, – juokėsi pašnekovė.

Vėliau – kaip ir daugelyje šeimų – Katažina su artimaisiais sėda prie vaišių stalo, prie jo skamba maldos ir palinkėjimai vieni kitiems. „Tetos iš Lenkijos visuomet atsiųsdavo plotkelių. Taip susijungdavome mintimis maldomis ir pagalvodavome apie tuos, kurių prie šio stalo nebėra“, – pasakojo Katažina.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Ir nors įprastai atlikėjai šventinis laikotarpis asocijuojasi su koncertais, per pačias Kūčias ar Kalėdas ji stengiasi visuomet turėti laisvus vakarus. „Tas kelias dienas stengiuosi neapsikrauti darbais, norisi pabūti su šeima, rasti jai daugiau laiko. Šios šventės – svarbiausios metuose, tai tiesiog stebuklingas metas“, – kalbėjo ji.

 

Ant šventinio Katažinos stalo visuomet galima rasti tradicinių lietuviškų Kūčių patiekalų. „Aš pati nelabai mėgėja suktis virtuvėje, sesuo daug prisigalvoja visko, tai kasmet pradžiugina mus kokiais nors originaliais patiekalais“, – sakė ji.

O kaip dovanos? Katažina juokiasi – kasmet sau pasižada, kad kitais metais jomis ims rūpintis iš anksto, tačiau prasidėjus švenčių laukimui vėl įsisuka į darbų karuselę ir dovanų paieškas tenka atidėti paskutinėms dienoms.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Dažniausiai dovanas išrenku spontaniškai, tačiau vis dėlto manau, kad tokios dovanos pavyksta geriausiai. Ekspromtu neretai gimsta originaliausios idėjos. Tačiau nors pati esu praktiška, nemėgtu dovanoti bet ko, turiu apgalvot, kas kam tiktų ir patiktų. Man apskritai yra maloniau dovanoti, nei gauti dovanas. Nors... dovanos Deivydui dar neišrinkau“, – juokėsi Katažina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalijos Bunkės naujuose namuose sužibo Kalėdų eglė: „Nemėgstu pigių ir banalių žaislų“

Daiva Tamošiūnaitė Kalėdų neįsivaizduoja be dukros Adelės kepinių ir žemaitiškų patiekalų

Laura Navikaitė ir Rytis Žvagulis Kalėdų eglę puošė kartu su būriu artimųjų

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai