Švenčiame Tarptautinę šuns dieną: kokius keturkojus augina mūsų garsenybės?

Švenčiame Tarptautinę šuns dieną / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-24 19:32
Balandžio 24 d. pasaulis švenčia Tarptautinę šuns dieną. Pūkuotas ar trumpakailis, visai mažytis ar galintis pargriauti – patys įvairiausi keturkojai lengvai randa kelią į žmogaus širdį. O kokius šunis augina mūsų šalies garsenybės?

Dizainerio Giedriaus PAULAUSKO (39) šeimos portretas nebeįsivaizduojamas be prancūzų buldogo Buco. Jie kartu – vienuolika metų.

„Per tą laiką mes su Bucu perėjome visus santykių raidos etapus: mažutį be galo mylėjome ir globojome, kai išgyveno paauglystę, būdavo, kad neklausydavo, tekdavo pasipykti, – prisimena Giedrius. – Paskui vėl suartėjome: įsitaisęs man ar žmonai Aistei ant kelių, šuo vakarais žiūrėdavo filmus, ropšdavosi į lovą. O kai gimė vaikai, jiems pavydėjo mūsų dėmesio. Dabar brandaus amžiaus Bucą labai saugome, rūpinamės jo sveikata, gana dažnai vežame pas veterinarijos gydytojus. Kitaip būti ir negalėtų, juk jis – mūsų šeimos narys.“

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Vyrui atrodo, kad dabar Simba mane myli labiau nei jį“, – glostydama baltą samojedų veislės gražuolę juokiasi garsioji konditerė ir švenčių organizatorė Liucina RIMGAILĖ (29).

Prieš beveik devynerius metus kalytę dovanų gavo šokėjas, televizijos laidų ir renginių vedėjas Tadas Rimgaila, bet, jo gyvenime atsiradus Liucinai, Simba tapo abiejų lepūnėle ir neatsiejama gyvenimo dalimi – net yra dalyvavusi „Liu Patty“ desertų reklaminėje fotosesijoje! „Jai didžiausias malonumas – būti glostomai, myluojamai, galėtų taip praleisti visą dieną, – pasakoja Liucina. – Tai toks mielas ir draugiškas, vaikus mylintis šuo, kad niekada neturime problemų, jei išvažiuojant reikia kam nors palikti.“

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Gyvūnai mums labai patinka, nepaisant jų keliamų rūpesčių“, – sako drabužių dizaineris Robertas KALINKINAS (29). Jo šeimos namuose gyvenantys šunys Spurga, Gilė ir Zefyras – iš gyvūnų prieglaudos. Iguaną Igę jis pamatė ir įsimylėjo per vieną darbo projektą. Na, o naujausias šeimos narys – žaliasparnė macaw papūga Tūkas.

„Niekada nesuprasdavau žmonių, kurie nenori auginti katės ar šuns vien todėl, kad jie ką nors sugadins, – sako dizaineris. – Vertiname jų teikiamą džiaugsmą, o ne kilimus ar parketą.“

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Visą gyvenimą norėjau būtent tokios veislės šuns – Bostono terjero, jokio kito! Taigi, susidėliojus gyvenimo aplinkybėms, atsirado ir jis“, – vienuolikos mėnesių linksmuolio Bronxo draugija neatsidžiaugia stilistė Gabija VARNAITĖ (25).

Gabija sako, kad tai be galo protingas ir charizmatiškas šuo, nepanašus į jokį kitą – svajonių augintinis ir geriausias draugas. „Jis į mano gyvenimą įnešė labai daug pozityvo ir džiaugsmo“, – prisipažįsta. Savo mažylį, kai gali, ji vedasi ir į darbą, ir į restoraną.

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Tai – mūsų pirmagimė, lepūnėlė“, – beveik ketverių metų didžiųjų pudelių veislės kalytę Loją pristato kūrybininkė Rimantė KULVINSKYTĖ (32).

Prisipažįsta, kad kol neturėjo dukters, su miela augintine nesiskirdavo – visur ją imdavo kartu. Todėl ši kiek įsižeidė, kai prieš gerus dvejus metus namuose atsirado konkurentė – mergytė Luna.

Dabar Loja ir Luna – neišskiriamos. Rimantė juokiasi, kad dažnai jaučiasi taip, lyg augintų du vaikus. „Ir Loja save suvokia kaip žmogų, – pasakoja. – Mūsų draugai pastebėjo, kad ji reaguoja net į retorinius klausimus.“

„Esu turėjusi visokių šunų, bet kai mūsų šeimoje atsirado Loja, supratau, kad yra šunys ir yra pudeliai“, – Rimantė įsitikino, jog šios veislės atstovai – tikrai be galo protingi.

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Netikėjome, kad taip bus, bet mūsų katinas puikiai sutaria su šunimi!“ – džiaugiasi drabužių dizainerė Viktorija JAKUČINSKAITĖ (36).

Kol abisinų veislės Hemingvėjus šioje šeimoje buvo vienintelis keturkojis gyventojas, namuose likęs vienas dažnai liūdėdavo. Prieš tris mėnesius atsiradusi bišonė Kola, kuri atsiliepia tik kviečiama Kisa, – išpildyta jaunėlės dizainerės dukters svajonė. Neįtikėtina, bet dabar abu augintiniai – neišskiriami draugai: iš vieno dubenėlio užkandžiauja, nuolatos kartu žaidžia. „Gyvūnai mums suteikia begalybę džiaugsmo, namams – jaukumo ir dar daugiau gyvybės“, – tvirtina Viktorija.

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

„Tai tikrai protingiausi šunys“, – didžiųjų pudelių veislės kalyte Barbora neatsidžiaugia dainininkė Justė STARINSKAITĖ (26).

Tiesą sakant, apie šunį svajojo atlikėjos draugas Tadas, bet Justė neskubėjo jam pritarti. „Esu turėjusi augintinį, žinojau, kiek jis reikalauja dėmesio, – buvau tikra, kad mūsų gyvenimo būdui šuo netinka“, – prisimena savo poziciją. Kai visgi ryžosi į namus įsileisti keturkojį, nekilo abejonių, kokios veislės jis turėtų būti: žinoma, pudelis, nes tai labai intelektualūs šunys. Dar karališkaisiais vadinamų didžiųjų pudelių veislės kalytė Barbora – tobula. „Ji mums kasdien suteikia daug paprasto ir nuoširdaus džiaugsmo. Neįtikėtina, kaip šis šuo jaučia mūsų nuotaikas“, – Justė prisipažįsta niekada nesigailėjusi, kad ryžosi ją auginti.

Redos Mickevičiūtės nuotr.
Redos Mickevičiūtės nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai