Sveikos mitybos specialistė Rasa Vilkienė: „Tobulą kūną gali turėti kiekvienas“

Rasa Vilkienė / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-30 09:09
Likus dienai iki Šv. Velykų į Kauną atkeliaus mados mugė „Fashion bazaar”. Šeštadienį vyksiančiame renginyje lankytojai galės ne tik įsigyti gerai žinomų lietuviškų prekės ženklų gaminių, bet ir sudalyvauti nemokamuose seminaruose apie stilių, grožį ir sveiką gyvenseną. Pastarąją temą mugės metu pristatys ilgametė trenerė ir mitybos specialistė Rasa Vilkienė, kuri išduos paslaptį, kaip iki vasaros pradžios efektyviai sulieknėti ir sėkmingai įlįsti į vienu dydžiu mažesnę suknelę.

Mados mugėje vesite paskaitą. Trumpai papasakokite apie ką ji bus ir ką lankytojai sužinos joje apsilankę?

Turbūt ne vienas šiemet pasižadėjome valgyti sveikiau, būti kupini energijos ir atrodyti pritrenkiamai, tačiau jau po kelių dienų nuleidome rankas nejausdami rezultato. Kad visus naujametinius pažadus būtų lengviau įgyvendinti aš pasidalysiu pačios išbandytais ir neabejotinai veikiančiais laimingo ir sveiko gyvenimo principais. Seminaro metu pateiksiu ne mitus, o duosiu realius patarimus apie sportą ir sveiką mitybą. Pristatysiu pačios išbandytus ir naudojamus produktus, leisiančius lengviau pasiekti užsibrėžtų tikslų. Taip pat mano paskaitos lankytojai turės galimybę išgirsti apie inovatyviosios medicinos naujoves, kurios gali pakeisti gyvenimą.

Kokiems lankytojams bus skirta jūsų paskaita?

Visiems, kurie nori žengti sveiko ir laimingo gyvenimo link. Garantuoju žinias, motyvaciją ir puikią nuotaiką.

Daugelis artėjant vasarai nori sulieknėti, tačiau ne kiekvienam tai pavyksta. Kokios dažniausiai daromos klaidos?

Pagrindinė priežastis yra disciplinos trūkumas. Supraskite, kad nėra jokių stebuklingų tablečių ar mikstūrų, jokių specialių diržų, kurie be vargo padeda sulieknėti. Norint padailinti figūrą reikia laikytis trijų taisyklių: mitybos kontrolės, fizinio krūvio bei vartoti gerai parinktus maisto papildus.

Kaip pati pastebėjote ne vienas esame linkę sau duoti naujametinį pažadą ateinančiais metais gyventi sveikiau ir aktyviau. Kas svarbiausia norint pakeisti savo gyvenimo būdą?

Svarbiausia yra pradėti. Patikėkite, pradėjus rūpintis savo kūnu viskas pasikeičia, o pamačius pirmuosius rezultatus nebesunku save motyvuoti. Kadangi pati esu užimta trijų nuostabių dukrų mama puikiai suprantu, kad gimdymas, nereguliarus gyvenimo rimtas bei bėgantys metai keičia mūsų kūną ir sveikatą. Nesvarbu, koks jūsų gyvenimo būdas dabar, supraskite, kad niekada nevėlu pasikeisti. Kviečiu drauge atverti savąjį kelią į sveiką bei aktyvų gyvenimo būdą.

Ką daryti, kad mugėje įsigyta vasarinė suknelė tikrai tiktų vasarai prasidėjus?

Esminis principas - kontroliuoti savo kalorijų sunaudojimą ir didinti fizinį aktyvumą, skirti laiko kokybiškam poilsiui, išsikelti sau tikslus ir atkakliai jų siekti. Tuomet figūra jums padėkos ir be vargo įlysite į išsvajotą vasarinę suknelę.

Išduokite paslaptį, koks yra tobulo kūno ir geros savijautos receptas?

Prieš pradedant vykdyti savo tikslą nepamirškite skirti laiko pasiruošimui. Turbūt daugelis sutiks, kad pradėti gražinti ir tobulinti kūno linijas nėra taip paprasta. Bet kai organizmas pripranta kūnas ima trykšti noru vėl sulaukti gerų rezultatų bei gerų akimirkų sporto salėje.

Yra viena didžiulė tiesa: tobulą kūną gali turėti kiekvienas. Bet daugelio bėda ta, kad atėjus laikui kažką keisti, noras ir ryžtas kažkur dingsta. Kai kurie turėdami didžiulį norą kažką keisti, sportuoja gerai ir tinkamai, tačiau koją pakiša nesubalansuota mityba ir mitybos papildai. Todėl dažnai nesulaukiama norimo rezultato. Kai kurių merginų toleruojamas per griežtas sumažintos mitybos režimas, badavimas, nesiunčia organizmui reikiamų signalų, skatinančių kūno riebalinio sluoksnio mažėjimą, o vos pradėjus valgyti, mėgautis maistu, visas svoris lyg bumerangas grįžta atgal. Savo tikslui vykdyti turite užsibrėžti datą ir terminą. Tiksli data ir suvokimas, kad tai, ką darote tęsis ne amžinai suteikia ryžto ir pasitikėjimo savimi. Šio laikotarpio metu tikrai reikia daug pastangų. Nėra stebuklingų kapsulių, yra tik atkaklus tikslo siekimas ir užsispyrimas ir šalia profesionalus žmogus, kuris jums gali padėti sunkiausiu metu. Patikėkite, koks saldus ir geras yra pergalės jausmas pasiekus rezultatą.

Jau rytoj, šeštadienį nuo 10 iki 18 valandos „Žalgirio” arenoje vyks nemokama „Fashion bazaar” mados mugė, kurios metu visi laikinosios sostinės stileivos ir miesto svečiai galės atnaujinti savo garderobą ryškiausiomis spalvomis, o nuo 11 iki 15 valandos sudalyvauti specialiose paskaitose, kurias ves geriausi mados, grožio ir sveikatos ekspertai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai