Sveikos mitybos specialistė Indrė Trusovė įsitikinusi – maistas turi būti skanus

Indrė Trusovė / V. Morkvėno nuotr.
Autorius: REMIGIJA PAULIKAITĖ
Publikuota: 2019-04-21 09:00
Subalansuota mityba ir judėjimas gali daryti stebuklus. Tuo pati įsitikino mitybos specialistė, tinklaraščio „Sveika ir gardu“ autorė ir taip pat pavadintos televizijos laidos vedėja Indrė TRUSOVĖ (31).

Sunku įsivaizduoti, bet lieknutė, sportiška beveik penkerių metukų Amandos mama kadaise buvo gerokai apvalesnių formų ir turėjo krūvą sveikatos problemų. Ji nesidomėjo mityba ir nesusiviliodavo mamos pasiūlymais pagelbėti virtuvėje. Nusprendusi keistis Indrė per pusmetį atsikratė net septyniolikos kilogramų ir pasijuto gerokai sveikesnė. Užsimena tada išbandžiusi visokias mitybos sistemas, taip pat gydomąjį badavimą. Žinoma, ir sportavo. „Sulieknėti galima ir vien tik nevalgant. Tačiau tada kūnas nebus tvirtas, sportiškas. Žmogus nebus visiškai patenkintas savimi, jei kūno neformuos mityba, sportu ir meile sau“, – yra įsitikinusi.

Pradėjusi domėtis pastebėjo, kad ruošti kokybiškesnį maistą gali būti įdomu, o sulaukusi begalybės klausimų, kaip jai pavyko taip pasikeisti, receptais ir patarimais pradėjo dalytis tinklaraštyje „Sveika ir gardu“. Jis gyvuoja jau aštuonerius metus, per tą laiką išsiplėtė ir jame telpa daug daugiau – viskas, ką apima žodis „sveikas“. „Prasiplėtus tinklaraščio riboms buvo kilusi mintis keisti ir pavadinimą, bet draugai paprieštaravo. Sakė, kad „Sveika ir gardu“ – tai aš, – Indrei, beje, būsimai dietistei, toks pripažinimas – visai smagus. – O neseniai buvau pakviesta vesti kulinarinę „Lietuvos ryto“ televizijos laidą, kuri irgi pavadinta kaip mano tinklaraštis.“

Indrė sako šiandien pati valganti ir vyrui Ryčiui bei dukrai gaminanti viską, tik iš sveikesnių produktų. Suprato, kad svarbiausia – maitintis sąmoningai, įsiklausant į organizmo poreikius. „Labiau, nei turėti liekną kūną, noriu skaniai valgyti. Atsiverčiu tradicinį receptą ir kai kuriuos mums nepriimtinus produktus, tokius kaip cukrus ar kvietiniai miltai, keičiu sveikesnėmis alternatyvomis, – pasakoja. – Tačiau nereikia perlenkti lazdos. Nenoriu, kad Amanda nežinotų, kas yra pica, spurga ar ledai. Ir saldainių ji visada turi. Saldumynai jai nėra kažkas ypatingo, nes žino, kad kartais gali jais pasmaguriauti.“

Tuno pyragas

4 porcijos

1 didelis svogūnas

2–3 skiltelės česnako

ghi sviesto kepti

250 g konservuoto tuno savo sultyse (galima keisti kita mėgstama žuvimi)

4 kiaušiniai

200 ml migdolų arba kito augalinio pieno

170 g avižų miltų

po žiupsnelį krapų ar petražolių

žuvų prieskonių

Svogūną ir česnakus Indrė susmulkina ir apkepa ghi svieste. Deda nusunktą tuną ir dar pakepina.

Kiaušinius išplaka su migdolų pienu, beria avižų miltus ir išmaišo. Suberia smulkintas prieskonines žoleles, žuvų prieskonius, sudeda su svogūnais apkeptą tuną. Viską išmaišo.

Kepimo indą iškloja kepimo popieriumi, supila masę. Iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kepa apie 35 minutes.

Tuno pyragas / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.
Tuno pyragas / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.

Varškės apkepas

8 porcijos

4 kiaušiniai

klevų sirupo (pagal skonį)

400 g pusriebės varškės

150 g avižinių dribsnių

100 g graikiško jogurto

100 ml augalinio pieno (labai tinka kokosų)

300 g tarkuotų obuolių

20 g kokosų drožlių

40 g migdolų

15 g sėmenų

5 g kepimo miltelių arba gesintos sodos

Pirmiausia šeimininkė kiaušinių baltymus atskiria nuo trynių. Baltymus išplaka iki standžių putų, trynius išsuka kartu su klevų sirupu. Trynius lėtai supila į baltymus ir išmaišo.

Į masę sudeda varškę ir likusius ingredientus, išmaišo ir palieka 20 minučių pastovėti, kad išbrinktų avižos.

Tešlą pila į kepimo popieriumi išklotą formą ir kepa iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių.

Varškės apkepas / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.
Varškės apkepas / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.

Varškės sausainiai

10 sausainių

1 didelis bananas 100 ml tiršto kokosų pieno iš skardinės 200 g pusriebės varškės 20 g kokosų drožlių 80 g razinų 50 g avižinių dribsnių 80 g avižinių miltų juodojo šokolado ir riešutų papuošti

Bananą Indrė sutrina su tirštu kokosų pienu. Į tyrę sudeda varškę, suberia visus birius ingredientus ir sumaišo. Palieka 20 minučių pastovėti.

Šlapiomis rankomis formuoja sausainius ir kepa 180 laipsnių orkaitėje apie 25 minutes. Iškepusius aplieja ištirpintu šokoladu ir apibarsto riešutais.

Varškės sausainiai / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.
Varškės sausainiai / Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ nuotr.

Naujausi straipsniai