Sveikesnė gyvensena su Ingrida Martinkėnaite – žvaigždė atskleis visas savo geros išvaizdos paslaptis

Ingrida Martinkėnaitė / Ievos Rudžionytės nuotr.
Ingrida Martinkėnaitė / Ievos Rudžionytės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2017-09-24 17:38
AA

„Kokia jūsų išvaizdos paslaptis? Kur sportuojate? Kiek kartų darote kardiopratimus ir kiek svorių kilnojate? Kodėl jūsų tokia graži oda?“ – tokie klausimai jau ne vienus metus byra į atlikėjos Ingridos MARTINKĖNAITĖS (39) feisbuko paskyrą. „Pagalvojau: o kodėl nepasidalinus savo žiniomis ir patirtimi su tais, kam rūpi? Taip iš mano pomėgio sportuoti ir sveikai maitintis atsirado tinklaraštis „Su Ingrida“, – pasakoja Ingrida.

Turbūt šiuos klausimus užduoda tik moterys, svajojančios apie tokią išvaizdą ir figūrą kaip jūsų?

Žinokite, ir vyrai klausia, kur, kaip ir kiek sportuoju! Sportas mane lydi visą gyvenimą. Būdama mažytė svajojau tapti oro akrobate. Nuo vaikystės lankiau įvairiausius būrelius, nes patiko dauguma sporto šakų – nuo teniso iki gimnastikos. Vėliau kūriau šeimą, gimė dukra, daug dirbau, todėl sportui likdavo nebe tiek daug laiko. Pradėjau jausti, jog kūnas manęs nebeklauso, apėmęs nuolatinis nuovargis.

Iš pradžių pakoregavau mitybą – ėmiau rinktis sveikesnius, maistingesnius produktus. Pirmiausia pajutau teigiamą įtaką odai, be to, susireguliavo po vaiko gimimo šokinėjęs svoris. Bet viskas kardinaliai pasikeitė, kai prieš penkerius metus vėl atradau bėgimą, rezultatas buvo stulbinantis: pajutau, kad daug geriau miegu, nebesu nervinga, labai pagerėjo ir savijauta, ir išvaizda.

Todėl, kai pradėjau gauti vis daugiau žinučių ir klausimų, kaip sportuoju, ką valgau ir kaip gyvenu, nusprendžiau, jog reikia sukurti specialią erdvę, kur visi apie tai galėtume pasikalbėti ir pasidalinti patirtimis. Kur niekam nebūtų nepatogu užduoti man su sportu ir mityba susijusių klausimų. Kur galėčiau dalintis tuo, kas gali būti naudinga visiems.

Ingrida Martinkėnaitė / Ievos Rudžionytės nuotr.

Dalinsitės savo patirtimi?

Žinoma! Visų pirma dalinsiuosi išbandytais metodais ir patirtimi formuojant sveikesnio gyvenimo įpročius. Kalbėsimės apie sportą namuose, aktyvumą auginant vaikus, sveiką mitybą ir meilę sau. Ne vienus metus gyvenu labai aktyviai ir stengiuosi kiekvieną dieną pasidovanoti laiko sau – noriu tuo užkrėsti ir kitus. Tinklaraštyje dalinsiuosi dalykais, kuriuos esu patyrusi savo kailiu arba atradusi iš naujo, – kad ir bėgimo technika: daug žmonių, pradėdami bėgti, net nesusimąsto, kaip reikėtų tai daryti, į ką atkreipti dėmesį. „O, rytoj maratonas! Sportbačius turiu – bėgsiu!“ – atrodo labai paprasta. Panašiai buvo ir man: žiemas leisdama Tenerifėje, po ilgos pertraukos staiga sugalvojau, kad noriu vėl bėgioti. Išbėgau ir grįžau visa apsipylusi prakaitu, apsiašarojusi, kvėpavimas nusimušė, širdis šokinėjo... Tiesiog buvau pamiršusi elementarius bėgimo įgūdžius. Viską reikėjo pradėti nuo nulio, paruošti organizmą prieš pradedant sportuoti intensyviai – tada pradėjau nuo greito ėjimo. Prisiminiau ir ko mane dar vaikystėje mokė orientacinio sporto treneris: svarbiausia – kvėpavimas, kai jį sureguliavau, pamačiau, kad ne tik greitai eiti, bet ir bėgti tapo gerokai lengviau. Tiesiog pradėjau laukti rytų, kai vėl galėsiu šokti į sportbačius. Ilgainiui bėgimas pakeitė net iki tol buvusį privalomą puodelį rytinės kavos – tapo geresniu ir didesniu energijos užtaisu.

Bėgimas dabar yra vienintelė jūsų praktikuojama sporto šaka?

Tikrai ne: esu lankiusi ir jogą, ir sporto salėje kilnojusi svarmenis. Tik čia jau pasitelkiau profesionalius trenerius. Sportuoti reikia taip, kad nepakenktum sau. Be to, prie kiekvieno šeimos nario stengiuosi prisitaikyti: dukrytei padedu su gimnastikos pratimais ir plaukimo pamokomis. Kadangi vyras labiau mėgsta dviračių sportą nei bėgimą, dažnai visi dviračiais važiuojame į parką ar miname pajūriu, jei atostogaujame prie jūros.

Antras labai svarbus geros savijautos komponentas yra mityba. Visą gyvenimą man buvo svarbu, ką ir kaip valgau. Tai įrodo ir mano kūnas, ir savijauta. Tiesa, vyras kartais stebisi mano patiekalais ir tuo, kaip man gali būti skanu, pavyzdžiui, grikių košė ne tradiciškai su sviestu, o pagardinta trupučiu alyvuogių aliejaus ir pesto padažu. Maistas turi būti sveikas ir visavertis, todėl susigalvoju pačių įvairiausių receptų.

Ingrida Martinkėnaitė / Ievos Rudžionytės nuotr.

Dukra Marija jūsų sveikų patiekalų neatsisako?

Man labai smagu, kad ir jai nuo mažens sugebėjau suformuoti tam tikrus įgūdžius. Rytą mes būtinai pradedame nuo košės. Kartą ji nakvojo pas draugę, ir vaikams per pusryčius buvo patiekta sumuštinių su arbata. Grįžusi dukra nerimo: „Kaip pusryčiams galima valgyti sumuštinius? Juk tai – ne maistas, ne – pusryčiai!“ Klausiausi jos ir džiaugiausi – vadinasi, elgiuosi teisingai. O vasarą, kai iš mamos daržo gauname šviežių ekologiškų salotų ir daržovių, kasdien bent vienas dienos patiekalas būtinai būna salotos. Dukra turi savo mėgstamas, aš – savo: žalumynų pagrindas tas pats, tik pagardus keičiame. Štai vakar aš valgiau salotas su mocarela, o dukrytė norėjo su tunu. Savo salotas gardinu tik alyvuogių aliejumi, o dukrai kartais sumaišau su šaukšteliu majonezo. Žiūrėdama į ją dar kartą įsitikinu, kad sveikos gyvensenos įgūdžius reikia formuoti rodant pavyzdį nuo mažens. Tačiau tikrai nekankinu namiškių tuo, ko jie nemėgsta: man nėra sudėtinga ką nors skanaus pagaminti ir sotesnį maistą mėgstančiam vyrui. Tiesa, būna, kad vyras suvalgo mūsų sveikuoliškų salotų ir pripažįsta, kad buvo labai skanu.

Nebijote, kad bus kritikuojančių – ne trenerė, ne sveikos gyvensenos specialistė, o dalija patarimus tinklaraštyje!

Žinoma, nesu nei sporto, nei sveikos gyvensenos specialistė, nei dietologė, todėl mitybos planų žmonėms nesudarysiu ir vesti treniruočių nesiimsiu. Tam yra profesionalai. O internetinė erdvė „Su Ingrida“ skirta dalintis patirtimi ir patarimais. Man atrodo, svarbu dalintis pozityvu ir motyvacija, nes žinau, kaip sunku rasti laiko sau. Bet taip pat žinau, kad įmanoma į savo dieną įterpti netgi valandą sporto, – kartais tik reikia tą valandą padalinti į 20 minučių etapus. Žinau, kad moters rankos gražiausios yra tada, kai ji tampa mama: juk tokį svorį tenka kilnoti! Taip pat žinau, kad meilė sau yra vienas iš svarbiausių sėkmingo gyvenimo aspektų. Noriu, kad žmonės mano tinklaraštyje rastų sau tinkamų patarimų ir motyvacijos, kad šnekėtume paprasta ir visiems suprantama kalba. Profesionalai gali rekomenduoti kasdien vaikščioti į sporto klubą, lankyti begalę įvairiausių treniruočių, sportuoti kasdien po dvi ar daugiau valandų. Bet aš pati tam neturiu laiko! Tinklaraštyje planuoju kalbėtis su profesionaliais treneriais, išbandyti ir nufilmuoti jų rekomenduojamus pratimus. Valgyti gaminsime padedami dietologų ir mitybos specialistų, savo virtuvėje atrasime ką nors sveiko ir naudingo. Manau, motyvacija ir pavyzdys daug kam yra svarbiausias akstinas pradėti sveikesnį gyvenimą.

Ingrida Martinkėnaitė / Ievos Rudžionytės nuotr.