Sveikatą lemia zodiako ženklas

Zodiako ženklai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-05-06 19:08
Anot astrologų, kiekvieno zodiako ženklo atstovai turi polinkį sirgti tam tikromis ligomis. Taigi žinodama silpniausią savo organizmo vietą, galėsite užkirsti kelią rimtesniems negalavimams.

Avinas

Silpniausia jūsų vieta – galva, gerklė, nervų ir kvėpavimo sistema, taip pat akys ir oda.
Blogiausia, kad nejaučiate saiko nei sportuodama, nei dirbdama, nei valgydama, todėl labai išsekinate organizmą. Jei norite išlikti sveika, laikykitės režimo, neskaitykite iki paryčių, nevalgykite be saiko ir nesineškite darbo namo, kitaip nuolatinis nuovargis, netaisyklinga mityba anksčiau ar vėliau paguldys į patalą.
Nenumokite ranka į menkus negalavimus, vartokite natūralių maisto papildų, gerkite raminamosios vaistažolių arbatos.
Labiausiai jums reikia tausoti nervus, nes į viską reaguojate pernelyg emocionaliai. O nuolatinis stresas ir įtampa gali baigtis netikėta ūmia liga. Laimė, iš prigimties esate apdovanota gyvybine energija, todėl greitai pasveikstate.

Jautis

Jautriausia jūsų vieta – gerklė, kaklas (ypač slanksteliai) ir virškinamasis traktas. Dažniausios bėdos – sinusitas, ryklės uždegimas, ausų ir ginekologinės ligos. Pravartu būtų dažniau tikrintis ir skydliaukę. Kad rečiau sirgtumėte, grūdinkitės, sportuokite. Svarbiausia – nekaupkite blogų emocijų ir išgyvenimų, nes stresas trikdo virškinimą, silpnina imunitetą. Antraip įsitaisysite skrandžio opą. 
Jūsų virškinamasis traktas kenčia ir dėl silpnybės skaniai bei sočiai pavalgyti. Turėtumėte atidžiau rinktis produktus, nepiktnaudžiauti saldumynais – esate linkusi pilnėti. Nepervertinkite savo jėgų, reguliuokite darbo krūvį, antraip greitai nualinsite organizmą.

Dvyniai

Jautriausia jūsų vieta – plaučiai ir nervų sistema. Dvyniai dažniausiai serga neurozėmis, taip pat bronchitu, astma, kepenų, odos, ypač psichosomatinės kilmės ligomis. Dėl savo nepažabojamo temperamento Dvyniai turėtų pasisaugoti ir traumų, nes jų patiria dažniau nei kitų zodiako ženklų atstovai.
Kadangi vienu metu norite nuveikti šimtą darbų, pamirštate ir pavalgyti, ir pailsėti, todėl dažnai kenčiate nuo lėtinio nuovargio, sąnarių ir raumenų ligų, taip pat nemigos. Jums būtina laikytis dienos režimo, reguliariai vartoti organizmą stiprinančių maisto papildų, sveikai maitintis ir miegoti ne mažiau kaip 8 valandas per parą.
Nors nemėgstate lankytis pas gydytojus, nepatingėkite kartą per metus atlikti būtiniausių tyrimų. Kuo daugiau būkite gryname ore, sportuokite (ypač tinka kvėpavimo pratimai), bendraukite ir užsiimkite širdžiai miela veikla.

Vėžys

Jūsų fizinę sveikatą lemia dvasinė savijauta. Jei pernelyg jautriai reaguosite į nesėkmes, sutriks virškinimas – skrandis ir nervai yra jautriausia jūsų vieta. Jaudindamasi dėl smulkmenų, galite susirgti opa, gastritu, nervų ligomis. Mažiau sirgsite, jei būsite optimistė ir nesigraušite dėl menkniekių. Anot astrologų, Vėžiai gali tiek įsikalbėti ligą, tiek stebuklingai išsigydyti!
Jei jaučiate, kad negalite susikaupti, kamuoja nerimas, padės joga, mankšta vandenyje. Jeigu nervai visai patrikę, pagerkite raminamosios arbatos. Jautruoliams Vėžiams reikia vengti sunkaus maisto ir derinti produktus. Kadangi dėl jautrių nervų gali išsiderinti skydliaukės veikla, į valgiaraštį įtraukite jodo turinčių produktų (žuvies, jūrų gėrybių). Valgykite po mažiau, bet dažniau ir sveiką maistą. Jei išmoksite nesinervinti dėl smulkmenų, sirgsite daug rečiau.

Liūtas

Nors esate atspari ligoms, turite stiprią imuninę sistemą, jei prikimba kokia liga, tai ilgam. Silpniausia jūsų vieta – širdis, kraujagyslės, stuburas ir nugara.
Dažniausia jūsų ligų priežastis yra persidirbimas ir netaisyklinga mityba. Kadangi mėgstate skaniai ir riebiau pavalgyti, reguliariai tikrinkitės cholesterolio kiekį kraujyje. Jei nepersidirbtumėte ir nemanytumėte, kad niekas geriau už jus nepadarys darbo, atsikratytumėte nervinės įtampos, nemigos bei kitų lėtinių negalavimų. Noras vadovauti, viskuo rūpintis ir būti dėmesio centre ypač alina širdį. Išmokite atsipalaiduoti ir bent sporto salėje ar kino teatre negalvokite apie nebaigtus darbus. Antraip tapsite ligų maišu. Kad virškinamasis traktas geriau funkcionuotų, liaukitės užkandžiavusi prieš miegą. Jums praverstų pagerti B grupės vitaminų ir folio rūgšties.

Mergelė

Silpniausia vieta – žarnynas. Mergelei kur kas dažniau nei kitų ženklų atstovams diagnozuojama išvarža ar apendicitas, taip pat akmenligė ir inkstų ligos. Atidžiau rinkitės maistą ir venkite egzotinių patiekalų – rečiau triks virškinimas, nekamuos pilvo spazmai ir diegliai.
Jus galima pagirti dėl to, kad rūpinatės savo sveikata, kruopščiai renkatės produktus, tačiau kartais nepagrįstai baiminatės ir išsigalvojate nebūtas ligas. Saujomis ryjate įvairius maisto papildus ir piliules, o kas vartojama be saiko, kenkia inkstams ir kepenims.
Jums ypač tinka žarnyno valymo ir toksinų šalinimo procedūros, galite vartoti organizmą valančių preparatų. Reikėtų pasirūpinti ir nervų sistema. Jei nebūtumėte tokia smulkmeniška ir kritiška, atslūgtų įtampa. Ją įveikti padės ir sportas.

Svarstyklės

Nors šio ženklo atstovai sveikata skundžiasi retai, jautriausia jų vieta – inkstai ir juosmens sritis. Turite polinkį sirgti inkstų akmenlige ar šlapimo takų bei lytinių organų ligomis. Taip pat dažnai persišaldote, todėl turėtumėte stiprinti imuninę sistemą – kartkartėmis pagerkite antioksidantų (vitaminų A, E , C ir cinko, preparatų su ežiuole).
Svarstyklėms geriausias vaistas nuo visų ligų – poilsis ir bendravimas su artimais žmonėmis. Jūsų imunitetą labiausiai silpnina neigiamos emocijos.
Kadangi įtampą mėginate įveikti smaguriaudama, galite turėti problemų dėl antsvorio ir odos. Nepiktnaudžiaukite saldumynais, nes esate linkusi pilnėti. Geriausias būdas išsaugoti figūrą – keisti mitybos įpročius, o ne laikytis trumpai trunkančių dietų.

Skorpionas

Nemėgstate rūpintis sveikata, paprastai negeriate vaistų arba neišsigydote iki galo, todėl rizikuojate įsitaisyti lėtinę ligą. Tad nenumokite ranka į negalavimus.
Jautriausia jūsų vieta – apatinė pilvo dalis, lytiniai organai, storoji žarna ir šlapimo pūslė. Taip pat esate linkusi sirgti depresija bei nervų ligomis. Jei išmoktumėte visko neimti giliai į širdį, nepulti į kraštutinumus, mažiau turėtumėte rūpesčių dėl sveikatos. Liaukitės graužtis dėl smulkmenų ir pernelyg daug reikalauti tiek iš savęs, tiek iš aplinkinių. Vartokite maisto papildų, stiprinančių nervų sistemą, B grupės vitaminų ir nemėginkite „suvalgyti“ problemų smaližiaudama – priaugsite svorio ir turėsite dar vieną pretekstą graužtis. Kadangi nepripažįstate jokių dietų (arba kertate iš peties, arba gyvenate pusbadžiu), kartą per savaitę darykite iškrovos dieną. Vartokite melisų, valerijonų arbatą – padeda atsikratyti įtampos.

Šaulys

Šauliai neturi laiko sirgti. Jie pernelyg viskuo užsiėmę ir visada būna įvykių sūkuryje, todėl nekreipia dėmesio į visokius negalavimus. Jei suserga, tai – ženklas, kad jam kažkas nesiseka, yra nepatenkintas gyvenimu ir neranda savo vietos. Išmokite susitaikyti su pralaimėjimais, antraip tapsite dirgli, gali prasidėti nemiga, nusilpti nervų sistema.
Jautriausia jūsų vieta – kojos, raiščiai, klubai, taip pat kvėpavimo takai ir ypač kepenys. Tad atidžiau turėtumėte rinktis maisto produktus, nes galite susirgti alergija. Nors ne tik gyvenime, bet ir virtuvėje nepripažįstate apribojimų, turėtumėte išmokti kontroliuoti apetitą, nes esate linkusi tukti. Ir liaukitės be saiko smaguriavusi, antraip sutriks medžiagų apykaita (tai dažna Šaulių bėda). Taip pat saugokitės traumų – keliones ir nuotykius mėgstantys gruodinukai paprastai neužauga be mėlynių.
Atminkite: didžiausias jūsų priešas – rutina ir monotonija.

Ožiaragis

Iš prigimties esate gyvybinga ir energinga. Anot astrologų, šio ženklo atstovai – ilgaamžiai, tačiau turi polinkį sirgti stuburo ligomis, artritu. Silpniausia jūsų vieta – kaulai, ypač keliai, sąnariai ir dantys. Reikėtų vartoti kaulus stiprinančių preparatų su kalciu, reguliariai tikrintis dantis.
Kadangi esate jautrios širdies, labiausiai kenčia nervų ir virškinimo sistema. Darbas jums svarbiau už viską, todėl dažnai pamirštate normaliai pavalgyti ir būnate nervinga. Jums ypač kenkia staigios gyvenimo permainos – Ožiaragiai gerai jaučiasi tik jausdami tvirtą pagrindą po kojomis. 
Valgykite reguliariai – dėl netinkamos mitybos ir įtampos dažnai kamuoja padidėjęs kraujospūdis bei virškinimo sutrikimai. Venkite druskos, ji skatina organizme kauptis skysčius, dėl to sunkiau krinta svoris. Vartokite česnakų ekstrakto kapsulių, gudobelių preparatų – mažina kraujospūdį.

Vandenis

Kadangi iš prigimties negalite pasigirti puikia sveikata, turėtumėte labai rūpintis savimi. Jūsų jautriausios vietos – raiščiai, kraujagyslių sistema, stuburas, akys, blauzdos (ypač apatinių galūnių kaulai). Didžiausia šio ženklo atstovių bėda ta, kad neturi kantrybės iki galo išsigydyti. Ilgiau nei dieną gulėti lovoje – Vandeniams didžiausia kančia, todėl dažnai liga atsinaujina.
Vandenis linkęs sirgti venų, akių ir klausos ligomis (reikėtų saugoti kojas, nes didesnė rizika susirgti venų varikoze).
Jei dažnai trinka kraujotaka, šąla galūnės, krečia drebulys, du kartus per dieną gerkite imbierų, ginkmedžių ar žaliosios arbatos.
Atminkite, kad jūsų skrandis taip pat ne geležinis. Nevalgykite, kas papuolė po ranka. Venkite riebaus ir kepto maisto, nes turite polinkį sirgti ateroskleroze. Kartą per metus pasitikrinkite cholesterolio kiekį kraujyje, sportuokite. Miegas jums – geriausias vaistas nuo visų ligų.

Žuvys

Jautriausia vieta – širdis, inkstai, žarnynas ir skrandis. Taip pat kojos. Turite liautis jaudintis dėl smulkmenų, nes tai alina širdį ir trikdo virškinimą. Kol neatrasite ramybės ir harmonijos, tol skųsitės sveikata.
Žuvys linkusios sirgti ir limfinės sistemos, akių ligomis. Jas dažnai vargina grybeliai, puola virusai ir kankina galvos skausmai.
Vos sunegalavusi vaistus ryjate saujomis, o tai kenkia kepenims. Ilgainiui organizmas prie jų pripranta, kaskart reikia vis stipresnių ir didesnių dozių. Užuot pati gydžiusis, bent kartą išsitirkite poliklinikoje ir gerkite tik gydytojo skirtus vaistus.
Daugelį negalavimų įveiksite pakeitusi gyvenimo būdą (sportuokite, sveikiau maitinkitės). Nesilaikykite alinančių dietų, o kad išlaikytumėte normalų kūno svorį, derinkite produktus, rinkitės lengviau virškinamus. Širdies veikla pagerės, jei gersite gudobelių arbatą.

Naujausi straipsniai