Švedų išradėja Fever Ray: nuo sekso temų iki lietuviams prieš koncertą pateiktų nurodymų

Švedų alternatyvios muzikos ikonos Fever Ray koncertas / Vyginto Skaraičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-02 22:21
Kovo 2-ąją dieną Vilniuje vyko pirmasis Lietuvoje švedų alternatyvios muzikos ikonos, kūrėjos Fever Ray koncertas. Švedė Karin Dreijer – savo šalyje vertinama muzikos išradėja. Kitaip šios moters nepavadinsi. Nuo grupės „The Knife“, kurią įkūrė su savo broliu Olof, iki kolaboracijų su garsiaisiais „Röyksopp“ – prie ko Karin prisiliečia, tas įgauna savotiško stiliaus, neapsakomo žodžiais, būdingo tik jai.

Šiais metais savo antrąjį albumą „Plunge“ išleidusi Fever Ray šį vakarą Vilniaus scenoje žiūrovams neleido naudotis mobiliaisiais telefonais, vos atvykusi į Lietuvą atlikėja nusprendė pateikti savas sąlygas. Socialinėje erdvėje prieš koncertą ji išplatino žinutę:

„Prašau palikti fotoaparatus ir mobiliuosius telefonus kišenėse, dalykitės šiuo momentu su mnimi. Aukšti žmonės, atsitraukite toliau ir į priekį leiskite žemesnius, moterys tebūnie priekyje.“

Šį vakarą švedę Vilniuje susirinkusi publika sutiko su didžiuliu džiaugsmu.

Fever Ray muzikinė karjera tikrai įspūdinga, tad pamatyti ją gyvai – kiekvieno melomano svajonė.

Ir būdama „The Knife“ nare, ir pradėjusi solinę karjerą kaip Fever Ray Karin visuomet slėpdavo savo asmeninį gyvenimą, dažnai nerodydavo veido. Karin dėvėdavo įvairias kaukes, vengė bet kokių televizinių apdovanojimų ceremonijų.

Dabar vietoj kaukių Fever Ray sukūrė seriją personažų. Jie įkūnija įvairias jos tapatybės puses ir naujus atradimus.

Vyginto Skaraičio nuotr.
Vyginto Skaraičio nuotr.

Užlipusi ant scenos, Vilniuje jos laukusiai publikai Fever Ray pademonstravo ne vieną įvaizdį. Žvaigždės balsas skambėjo neįtikėtinai išskirtinai, o „Compensa“ koncertų salėje susirinkę gerbėjai liko užliūliuoti tų išradingų muzikos ritmų.

„Manau, jog Fever Ray – skirtingų charakterių kolekcija, su keliais iš jų esu panaši“, – viename interviu su užsienio žiniasklaida kadaise yra sakiusi Karin.

Jos kuriama muzika, kaip matyti iš albumo „Plunge“, per aštuonerius metus gerokai pasikeitė. Anksčiau savo muzika gąsdinusi, odą pagaugais vertusi atlikėja kuria linksmesnėmis natomis. Tai Fever Ray visiškai nebūdinga. Susirinkusiems muzikantė atsidavė kūnu ir siela.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai