Švedų aktorius Alexanderis Skarsgårdas drebina Holivudą

Alexanderis Skarsgårdas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-12 12:57
Sprendžiant iš filmų sąrašo, 2019-ieji bus geri aktoriui Alexanderiui Skarsgårdui (42). Aukštaūgis švedas kuo toliau, tuo tvirčiau jaučiasi Holivude.

Trileris „Kolibrio“ projektas“, drama „Pasekmės“, romantinė komedija „Be šansų“, karinė juosta „Žudymo komanda“ („The Kill Team“), 2020-aisiais pasirodysiantis didelio biudžeto filmas apie Godzilą ir King Kongą, britų serialas apie šnipus „Mažoji būgnininkė“ – Skarsgårdo ekranuose ir toliau bus daug. Na ir gerai: 1,93 metro ūgio raumeningą gražuolį publika myli dar nuo serialo „Tikras kraujas“ ir vampyro Eriko laikų...

Jis tiesiog sukurtas vaidinti sudėtingo likimo personažus, mąslius ir veiklius vyrus, patekusius į bėdą. Ypač tada, kai nusimeta marškinius ir pademonstruoja tobulą aštuonių kubelių presą. Paties aktoriaus nuogybės scenos netrikdo: prie visko priprato per septynerius metus „Tikro kraujo“ filmavimo aikštelėje, kur netrūko nuogumo ir įvairaus sekso – įprasto, homoseksualaus, trejeto kombinacijų... Skarsgårdas sako, kad buvo smagu, – kuo beprotiškiau, tuo geriau.

Alexanderis Skarsgårdas / „Scanpix“ nuotr.
Alexanderis Skarsgårdas / „Scanpix“ nuotr.

Žinoma, būtų per drąsu teigti, kad šiandien Holivude madas diktuoja švedų žvaigždės. Neanglakalbiams išvis sunkiau prasimušti, bet Alexanderis pusę metų studijavo kalbą Lidso universitete (nebuvo geras studentas, daugiau linksminosi vakarėliuose; o ir akcentas iki šiol pasigirsta, nors sodrus vyriškas balsas – skiriamasis aktoriaus bruožas). Dar jis turėjo paveldėtą talentą (tėtis – Švedijos kino legenda Stellanas Skarsgårdas (67)), vaidybos įgūdžių (filmavosi nuo aštuonerių, tik paauglystėje pavargo nuo publikos bei žurnalistų dėmesio ir metė kiną), buvo puikios fizinės formos (pusantrų metų tarnavo Švedijos kariuomenės antiteroristiniame padalinyje). Ir galiausiai sąmoningai nusprendė grįžti prie aktorystės.

Šiandien jis turi „Emmy“, „Auksinį gaublį“ ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus – visus uždirbo vaidindamas seriale „Nekaltas melas“. Ir gali pasigirti unikaliu įvertinimu – „Emmy“ vakarą Nicole Kidman (51) pabučiavo jį taip karštai, kad pavydesniam vyrui būtų galėję kilti įtarimų. Paskui ji pasitaisė – įsisiurbė į lūpas šalia sėdinčiam sutuoktiniui Keithui Urbanui.

Tai buvo bendras džiaugsmas: tą vakarą ir pati Nicole gavo „Emmy“. Jų duetas „Nekaltame mele“ išties ypatingas – aktoriai išliejo daug prakaito, repetuodami muštynių scenas (Alexanderis tai vadina kovų choreografija). Skarsgårdas tvirtina, esą kitaip būtų buvę pavojinga: Nicole norėjo beveik viską daryti pati, filme smurto scenos negailestingos, taigi reikėjo vaidinti taip, kad niekas nenukentėtų ir drauge atrodytų įtikinamai. Ir taip jau kolegės kūnas buvo nusėtas mėlynių. Aktorius intriguoja – galbūt jo personažas pasirodys ir antrajame sezone, bent jau prisiminimuose.

Tai paaiškės vasarą, kai pasirodys nauji „Nekalto melo“ epizodai. O kol kas Skarsgårdas pristato „Pasekmes“ ir kukliai traukiasi į šalį, užleisdamas garbę kolegei Keirai Knightley (34) – giria jos talentą, gebėjimą dirbti komandoje, šmaikštumą, humoro jausmą.

Alexanderis Skarsgårdas / „Scanpix“ nuotr.
Alexanderis Skarsgårdas / „Scanpix“ nuotr.

„Švedams apskritai nesmagu kalbėti apie apdovanojimus, pasiekimus, apie save, – sako aktorius interviu žurnalui „People“. – Aš – ne išimtis. Iki šiol nežinau, kaip reaguoti, kai mane giria. Labai nejauku, jaučiuosi sutrikęs.“

Nepanašu, kad jis būtų pasipūtėlis. Ir nėra narciziškai įsimylėjęs savo grožio: ne kartą pripažintas seksualiausiu vyru dėl vaidmens „Kolibrio projekte“ aktorius nedvejodamas nusiskuto.

Prie šlovės ir apdovanojimų teks priprasti. Jau dabar šnekama, kad šiemet „Emmy“ gali ištikti „Skarsgårdų paradoksas“: statulėlė žadama Alexanderiui, „Mažojoje būgnininkėje“ suvaidinusiam Izraelio slaptosios tarnybos agentą, jaunesniam jo broliui Billui (28) už vaidmenį siaubo seriale „Kasl Rokas“ ir šeimos patriarchui Stellanui už „Černobylį“. Ne taip dažnai trys vienos šeimos nariai varžosi dėl prestižinės statulėlės!

Vasarą aktoriaus dar laukia „Be šansų“ premjera. Vienu metu nedrąsiai užsiminta apie jį ir Charlize Theron (43) siejusį romaną (jiedu drauge vaidina šiame filme), bet prie Skarsgårdo gandai nelimpa – kai susitikinėjo su Alexa Chung (35) ar dar anksčiau – su Kate Bosworth (36), tai nebuvo paslaptis. Kaip ir trumpas romanas su Evan Rachel Wood (31), kai dar filmavosi seriale „Tikras kraujas“. Taigi apartamentuose Stokholme netoli aktoriaus tėvų namų jis šeimininkauja vienas. Ir artimiausiu metu ketina bent kiek pailsėti nuo beprotiškos dienotvarkės – pramogauti roko klubuose, baruose, bendrauti su draugais. Jis – miesto vaikas, nors savaitgaliais mėgsta ilgai vaikščioti, buriuoti. 

Naujausi straipsniai