Švedijos princesė Madeleine ištekėjo už finansininko Chriso O'Neillo

Švedijos princesė Madeleine ir Chrisas O'Neillas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-06-08 09:01
Šeštadienį visa Švedija švenčia savo princesės Madeleine ir jos išrinktojo finansininko Chriso O'Neillo vestuves. Amžiną meilę Madeleine ir Chrisas vienas kitam prisiekė Karališkųjų rūmų koplyčioje Stokholme.

Švedijos princesę Madeleine į būsimojo vyro rankas atidavė jos tėvas Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas. Princesės motiną į ceremoniją lydėjo sūnus princas Carlas Philipas. Chrisas O'Neillas savo išrinktosios prie altoriaus laukė kartu su pabroliu, princesė Madeleine pamergių neturėjo. Matydamas artyn jo einančią būsimąją žmoną Chrisas sunkiai valdė emocijas. 45 minutes trukusi ceremonija vyko švedų ir anglų kalbomis.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuotaka vilkėjo nėriniuotą „Valentino“ suknelę šiek tiek atidengtais pečiais, buvo užsidėjusi ilgą nuometą, rankose laikė baltų gėlių puokštę. Nuotaką puošęs dizaineris Valentino Garavani taip pat buvo tarp svečių.

Svečiai į Švedijos karališkųjų rūmų koplyčią pradėjo rinktis maždaug valandą prieš ceremoniją. Pasveikinti jaunųjų į Švediją atvyko ir kitų Europos šalių monarchai: jauniausias Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II sūnus princas Edwardas su žmona Vesekso grafiene Sophie, Danijos karalienės Margrethe II vyriausiasis sūnus princas Frederikas su žmona princese Mary bei broliu princu Joachimu ir jo žmona Marie, nuotakos krikštamotė Danijos karalienės Margrethe II jaunesnioji sesuo princesė Benedikte, Monako princesė Charlene, Norvegijos princas Haakonas su žmona princese Mette-Marit ir seserimi princese Märtha Louise su vyru Ari Behnu ir kt.

Kadangi Madeleine nėra tiesioginė sosto paveldėtojo, jos vestuvės buvo kuklesnės negu prieš trejus metus vykusios jos sesers Victorios, būsimosios Švedijos karalienės, vestuvės.

Po ceremonijos jaunieji karieta išvyko į paradą, skirtą miestiečiams. Po to šventė persikelė į Drotingholmo pilį.

Prieš dvi savaites duodama interviu „Metro“ princesė Madeleine sakė labai laukianti savo vestuvių ir, jos pačios nuostabai, visai nesijaudina. Paklausta, ko tikisi iš savo vestuvių dienos, princesė atsakė: „Kaip ir kiekviena nuotaka, tikiuosi, kad bus graži diena ir geras oras. Labai džiaugčiausi, jeigu Stokholmas parodytų pasauliui, koks yra gražus.“

Švedijos princesė Madeleine, jauniausia karalių Carlo XVI Gustafo ir Silvios dukra, laimę rado su finansininku Chrisu O'Neillu. Princesė Madeleine yra ketvirta eilėje į Švedijos sostą (po vyriausios sesers princesės Victorios, jos dukros princesės Estelle bei vyresniojo brolio princo Carlo Philipo). Pirmadienį Madeleine švęs savo 31-ąjį gimtadienį, o jos išrinktajam Chrisui birželio 27-ąją sueis 39-eri.

Princesės Madeleine ir Chriso O'Neillo meilės istorija

Nuo 2002-ųjų Madeleine susitikinėjo su Švedijos teisininku Jonu Bergströmu, 2009-aisiais jiedu susižadėjo. Dėl jo neištikimybės (spėjama, su studente iš Norvegijos) sužadėtuvės po pusės metų buvo nutrauktos, tada įskaudinta Švedijos princesė pasitraukė iš viešojo gyvenimo ir išvyko gydytis širdies žaizdų į Niujorką. Ten ji iki šiol dirba motinos 1999 metais įsteigtoje nepelno organizacijoje „World Childhood Foundation“. Būtent Niujorke Madeleine ir susipažino su Chrisu.

Švedijos princesės rankos Chrisas paprašė pernai spalio pradžioje, po kelių savaičių jie viešai pranešė ketinantys tuoktis. „Madeleine ir aš esame pažįstami dvejus metus, aš neseniai sukaupiau drąsą ir paprašiau jos tekėti už manęs. Laimei, ji pasakė „taip“, – anglų kalba paskelbtame vaizdo įraše sakė Ch.O'Neillas. Jis pridėjo kelis žodžius švediškai ir pasakė, kad bando išmokti savo mylimosios kalbą.

Pora kol kas ketina gyventi Niujorke – jau keletą metų Madeleine į Švediją grįžta tik dalyvauti oficialiose šventėse, o Niujorke gyvena įprastų žmonių gyvenimą, kurio abu su Chrisu trokšta. „Šiuo metu gyvename Niujorke, bet niekada nežinai, kaip susiklostys ateityje“, – paklausta, ar nežada su Chrisu po vestuvių persikraustyti į gimtinę, prieš keletą savaičių sakė Madeleine. Paties Chriso pageidavimu, po vestuvių su Švedijos princese jis nepriims jokio titulo ir liks paprastu piliečiu bei tęs finansininko karjerą. Princesė Madeleine savo pavardės į vyro po vestuvių nekeis.

Ch.O'Neillas gimė Londone ir turi dvi pilietybes – JAV ir Didžiosios Britanijos, teigiama Švedijos karališkųjų rūmų paskelbtame jo gyvenimo aprašyme. Jis mokėsi internatinėje mokykloje Sankt Galene Šveicarijoje, turi Bostono universiteto tarptautinių santykių bakalauro laipsnį ir Kolumbijos verslo mokyklos Niujorke magistro laipsnį. Dabar Ch.O'Neillas yra sumažintos rizikos fondo „Noster Capital“, kuris turi atstovybes Londone ir Niujorke, partneris ir tyrimų vadovas. Jam patinka slidinėjimas kalnuose, tenisas, golfas, muzika, menas ir Londono futbolo klubas „Chelsea FC“, nurodo rūmai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai