Švedai kuria dokumentinį filmą apie Gintarą Einikį

Gintaras Einikis / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-12-20 10:39
Buvęs krepšininkas, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos lygų čempionas, Europos pirmenybių vicečempionas ir trijų olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas Gintaras Einikis (44) per Kalėdas prisimins savo naujus bičiulius Švedijoje ir ten patirtą žmonių gerumą.

Buvęs dvimetrinis Švedijos rinktinės įžaidėjas Jonas Autio, kuris yra Geteborgo krepšinio akademijos įkūrėjas,  parašęs ir išleidęs  dvi knygas apie Lietuvos krepšinį,  pakvietė į svečius  Gintarą,  kad jis perduotų  savo patyrimą jauniems žaidėjams ir  porai savaičių atitrūktų nuo niūrios kasdienybės Klaipėdoje.

BTV nuotr.
BTV nuotr.

„Apie buvusį puikų  mūsų puolėją Gintarą Einikį  Lietuvos žiniasklaida praneša tik jam  susitikimus su teisėsaugos pareigūnais“, – sako BTV „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas Vidas Mačiulis. Tačiau jam pagalbos ranką  ištiesia  lietuviai krepšinio senjorai ir švedai. Laidos operatorius  Laisvis Karvelis užfiksavo  Gintaro dienas, praleistas Švedijoje, o  kaunietis  treneris Darius Sirtautas, dirbęs Geteborgo krepšinio akademijoje, komentuos savo garsiojo tautiečio viešnagę.

Apie G.Einikį švedai  pradėjo kurti dokumentinį filmą, kuriame bus panaudoti ir prieš 20 metų „Krepšinio pasaulyje“ rodyti  vaizdai, kai „Žalgirio“ puolėjas buvo pripažintas  naudingiausiu pirmojo LKL sezono žaidėju ir buvo nuoširdžiai pagerbtas.

BTV nuotr.
BTV nuotr.

O prieš šešerius metus naudingiausiu Lietuvos moksleivių krepšinio lygos  žaidėju  buvo pripažintas jaunasis vidurio puolėjas  Donatas Motiejūnas, kuris tuomet dar nesvajojo apie NBA. Dabar jis jau antras sezonas yra už Atlanto, kur jam nelengva, tačiau Donatas nesiskundžia  ir užsispyrusiai siekia savo tikslo.

Ir Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas  jau penkeri  metai  kantriai įgyvendina savo svajonę.  Jis vienas muziejuje  sukaupė  daugybę  oranžinio kamuolio eksponatų,  o šiemet surengė naujos – „Auksinio Lietuvos krepšinio“ salės atidarymą, kuriame dalyvavo 2003 metų Europos čempionai – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai.

Apie šiuos tris gerumo pavyzdžius  BTV laida „Krepšinio pasaulyje“ papasakos  gruodžio 22-ąją, sekmadienį, 9.30 val.

BTV nuotr.
BTV nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai