Svarstantiems, kur stoti, ar norintiems pakeisti specialybę – unikalios studijos Vilniaus universitete

Optometrija / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Optometrija laikoma itin paklausia, koja kojon su mada žengiančia profesija. Jos išmokti nuo šių mokslo metų bus galima Vilniaus universiteto Medicinos fakultete.

Laikmetis diktuoja, kad gera žmogaus rega tampa būtina sąlyga visavertiškai funkcionuoti visuomenėje, o išlaikyti gerą regą dar niekada nebuvo taip sunku kaip šiandien. Nepaisant didelių mokslo pastangų, visuomenės rega prastėja – iki 2050 m. kas antras planetos gyventojas bus trumparegis.

Skaitmenizacijos greitis neišvengiamai koreliuoja su žmonijos regos prastėjimu, todėl optometrijos kaip mokslo, kartu ir optometrininko kaip specialisto vaidmuo visuomenėje tampa vis svarbesnis.

„Optometrija – galingas instrumentas, įgalinantis žmogų neprarasti gero matymo arba praradus – vėl matyti, o optometrininkas neretai tampa herojumi. Nors už to dažnai slypi vienokia ar kitokia technologija, tačiau viso to smaigalyje yra žmogus, specialistas, profesionalas“, – savo įžvalgomis apie specialybę dalijasi daug metų šioje srityje dirbantis „Fielmann“ optometrijos specialistas Aivaras Daukontas

„Fielmann“ optometrijos specialistas Aivaras Daukontas

Paklausą diktuoja šiuolaikinės tendencijos  

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuolat augant regos sutrikimų skaičiui, regos specialistų vaidmuo akių ligų prevencijos srityje taip pat didėja. Turėdami kuo daugiau kompetentingų specialistų, galėsime daugiau dėmesio skirti akių ligų, regos sutrikimų prevencijai, pirminei akių sveikatos priežiūrai, tokiu būdu išvengsime vizitų pas gydytojus oftalmologus.

Atsižvelgiant į prastėjančios regos tendencijas, optikos salonų poreikis Lietuvoje nuolat didėja, auga juose siūlomų prekių asortimentas, tobulėja optometrininkų darbui reikalinga įranga. Todėl kvalifikuoti specialistai, kurie geba ne tik atlikti pirminę akių patikrą, bet ir parinkti klientų poreikius atitinkančius patogius ir stilingus akinius, šiandien kaip niekad reikalingi.

„Didžiausia optometrijos specialistų paklausa yra būtent didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ypač Vilniuje ir Kaune, kur telkiasi daugiausia optikos salonų siekiant maksimaliai pagerinti regos priežiūros paslaugų prieinamumą. O ateityje, kaip numatoma, optometrininkų poreikis tik dar labiau didės“, – atvirauja optikos salonų „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas.

Optometrija / Projekto partnerio nuotr.

Garantuota darbo vieta ir konkurencingas atlyginimas  

Optikos salonų durys yra nuolat atviros ir jauniems specialistams, ir studentams, ir siekiantiems pakeisti darbinę sritį bei išbandyti naują specialybę.

„Esamus darbuotojus nuolat tobuliname, siunčiame į stažuotes užsienyje, o ieškodami naujų prioritetą teikiame pasižymintiems komunikabilumu, empatija, nesvetimas turėtų būti ir kūrybiškumas bei stiliaus pojūtis. Studijuojančius optometriją paraleliai išmokome optiko profesijos subtilybių, kurios papildo įgyjamas regos patikros specialisto teorines žinias, taip pat sudarome sąlygas dirbti lanksčiu darbo grafiku“, – studijų privalumus vardija G.Kersnauskas.

Tokiu būdu ne tik paskaitose įgytos teorinės žinios pritaikomos praktiškai, bet ir dažnai baigus studijas užsitikrinama nuolatinė darbo vieta. Beje, optometrininko specialybė patraukli ir finansiškai, nes šios srities specialistai gauna konkurencingus ir kur kas aukštesnius nei vidutinius atlyginimus.

Rega – vienas svarbiausių žmogaus pojūčių. Prie jos puoselėjimo prisideda ir optometrija – tai medicina, technologijos, inovacijos, tikslumas, harmoningai susipinantys su bendravimu, estetika ir dizainu. Jei šios sritys artimos ir Jums, pasidomėkite unikalia Lietuvoje Vilniaus universiteto Optometrijos studijų programa bei galimybe prisijungti prie „Fielmann“ profesionalų komandos ir augti kartu su ja.

Optometrija / Projekto partnerio nuotr.
Skaitykite daugiau