Svarbios žvaigdžių žinutės kovai su rasizmu paremti: „Nebegalime tylėti. Ne šiandien"

Kim Kardashian, Barackas ir Michelle Obamos bei Beyonce/ SCANPIX nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-02 20:00
Amerikoje policininko uždusinto afroamerikiečio George'o Floydo mirtis išprovokavo didžiulius protestus. G. Floydas buvo areštuotas dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti padirbtu banknotu vienoje parduotuvėje, kur jis užėjo nusipirkti cigarečių. Šiurkštūs jį sulaikiusių policininkų veiksmai buvo nufilmuoti mobiliuoju telefonu.

Pasinaudodamos didžiuliu pasiekiamumu socialiniuose tinkluose ir įtaka, prie kovos už juodaodžių teises prisijungė ir pasaulinio garso žvaigždės. Apie tai pasisakė ir buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, aktorė ir dainininkė Jennifer Lopez, dainininkė Beyonce ir daugelis kitų. 

Pastaroji socialiniuose tinkluose pasidalijo įrašu, kuriame kalbėjo apie G. Floydo mirtį: „Mes turime liudyti už George'ą Floydą. Mes visi matėme jo nužudymą dienos šviesoje. Mes esam sugniuždyti ir pasišlykštėję. Aš nesu vienintelė, kuri kalba įvairiausių rasių žmonėms. Jeigu esate baltaodis, juodaodis ar kažkas tarp jų – manau kiekvienas jaučiatės beviltiški dėl šiuo metu Amerikoje vykstančio rasizmo. Užteks bejausmo žudymo, užteks spalvotus žmones laikyti menkesniais. Mes nebegalime į tai žvelgti pro pirštus. George'as – visų mūsų šeima, nes jis kaip ir mes – amerikietis“. 

 

Buvęs Amerikos prezidentas Barackas Obama penktadienį taip pat paskelbė viešą pareiškimą: „Kai šalia mūsų siaučia pandemija ir ekonominė krizė – natūralu, kad mes norime, jog gyvenimas stotų į normalias vėžias. Tačiau turime prisiminti, kad su tūkstančiais amerikiečių dėl rasės yra elgiamasi kitaip ir tai skaudu, tragiška – ar tai būtų sveikatos draudimo, kriminalinės teisės klausimai ar tiesiog bėgiojimas gatvėje, ar paukščių stebėjimas parke. Amerikoje. 2020-aisiais tai neturi būti „normalu“. Jeigu norime, kad mūsų vaikai augtų tautoje, kuri laikosi aukščiausių savo idealų, mes galime ir turime būti geresni“. 

 

Barackas ir Michelle Obamos/ SCANPIX nuotr.
Barackas ir Michelle Obamos/ SCANPIX nuotr.

Prezidento žmona Michelle socialiniuose tinkluose pasidalijo menininko Nikkolo Smitho nutapytu G. Floyd portretu ir paliko jaudinančią žinutę: „Kaip ir daugeliui iš jūsų – man skaudu dėl šių tragedijų. Aš pavargau jaustis sudaužyta širdimi, tarsi tai niekada nesibaigtų. Dabar šis skausmas – George'as, Breonna ir Ahmaudas. Prieš tai buvo Ericas, Sandra ir Michaelis. Tai tęsiasi ir tęsiasi. Rasė ir rasizmas – realybė su kuria dauguma iš mūsų užaugo ir išmoko su tuo gyventi. Tačiau jeigu norime gyventi toliau – gyventi su tuo turi išmokti ne tik kitokios spalvos žmonės. Tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų – juodaodžio ar baltojo. Ir nesvarbu kiek nepatogumų tai kelia. Pirmas žingsnis – išklausyti tuos, kurie gyvena kitaip nei mes. Aš meldžiuosi, kad šiai kelionei mums visiems užteks jėgų, lygiai taip pat kaip meldžiuosi už sielas ir šeimas žmonių, kurių netekome“. 

 

Jennifer Lopez socialiniuose tinkluose šia tema pasidalijo net keliais įrašais. Įskaitant ir svarbias mintis apie rasizmą.

 

 

Jennifer Lopez ir Alexas Rodriguezas / „Scanpix“ nuotr.
Jennifer Lopez ir Alexas Rodriguezas / „Scanpix“ nuotr.

„Aš svajoju, kad vieną dieną mano keturi maži vaikai gyvens šalyje, kurioje apie juos bus sprendžiama ne dėl odos spalvos, o dėl jų asmenybės. Mano gražieji draugai, tai yra tik žmogiškumo klausimas. Gerumo ir paprasčiausio kilnumo. Mano širdis plyšta. Šiuo metu kenčia tiek daug žmonių. Kaip žmonės gali sakyti, kad myli šią šalį ir tuo pat metu matyti, kaip dėl odos spalvos atimamos gyvybės? Mes turim ištrinti baimę ir neapykantą, kuri egzistuoja, o ne žmones. Mes visi esame Dievo vaikai. Mes turime mylėti ir būti dėkingi už kiekvieną žmogų. Juk mūsų, kurie gyvena meilės kupiną gyvenimą yra daugiau negu tų, kurie jaučia pyktį ir neapykantą. Neleiskime pykčiui laimėti. Netylėkime. Darykime kažką. Statykime tiltus – ne juos deginkime. Per pastaruosius metus pametėme savo kelią, tačiau galime į jį grįžti. Mums tereikia kalbėti meilės kalba. Ir lapkritį turime BALSUOTI. Mes turime tai pakeisti“, – rašė J. Lopez. 

Virš 170 milijonų sekėjų socialiniuose tinkluose turinti realybės šou žvaigždė, verslininkė ir būsima teisininkė Kim Kardashian taip pat kreipėsi į žmones.

Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.
Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.

„Ilgus metus, kiekvieną kartą kai būdavo įvykdoma nekalto juodaodžio vyro, moters ar vaiko žmogžudystė – ieškodavau žodžių išreikšti užuojautai ir pykčiui, tačiau niekada nesijaučiau, kad tai mano kova, kurios privalau imtis. Tačiau ne šiandien. Kaip ir daugelis jūsų – esu pikta. Net daugiau nei pikta. Aš esu pasišlykštėjusi. Aš pavargusi ir mano širdis plyšta žiūrėti į mamas, tėvus, seseris, brolius ir vaikus kenčiančius dėl to, kad jų mylimieji buvo nužudyti ar neteisėtai patupdyti į kalėjimus tik dėl to, kad jų odos splava tamsesnė. Nors niekada nepatyriau jų kančių ir niekada nesuprasiu kaip jie jaučiasi, ar žmonės, kurie bando išgyventi maru sergančioje rasizmo sistemoje, tačiau žinau, kad galiu pasinaudoti savo balsu ir padėti išgirsti tuos balsus, kurie per ilgai buvo nutildyti“. 

 

View this post on Instagram

Text "FLOYD" to 55156 #blacklivesmatter

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai