Svarbios valstybės šventės išvakarėse – jausmingas koncertas Kaune ir apdovanojimas L. Mažyliui

Koncertas „Aš – dalis tavęs!“ Kaune / Ryčio Survilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Kaunas pradėjo švęsti šios sukakties išvakarėse – vasario 15-ąją. „Žalgirio“ arenoje buvo surengtas jausmingas ir nuotaikingas koncertas „Aš – dalis tavęs!“, kurį vedė Ignas Krupavičius bei Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

Jo akcentu tapo apdovanojimų ceremonija, kurios metu miestui ir valstybei nusipelniusiems asmenims įteikti apdovanojimai, o Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas.

Valstybės atkūrimo jubiliejų minintis Kaunas nusilenkė Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo radėjui.

„Man garbė būti apdovanotam. O dar didesnė garbė įvertinimą priimti čia, „Žalgirio“ arenoje“, – sakė prof. L. Mažylis.

Koncertas „Aš – dalis tavęs!“ Kaune / Ryčio Survilos nuotr.

Vakaro metu taip pat buvo apdovanoti įvairiose srityse reikšmingais darbais ir pasiekimais pasižymėję kauniečiai.

Pirmoji nominacija skirta VšĮ „Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“ – organizacijai, nepailstamai puoselėjančiai taikos, žmogiškumo ir tolerancijos idėjas. Ji buvo įkurta siekiant įamžinti Čijunės Sugiharos – Japonijos diplomato, 1939–1940 m. rezidavusio Kaune, atmintį. Antrojo pasaulinio karo metais jis išgelbėjo apie 10 000 Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų gyvybių – išdavinėjo vadinamąsias „gyvenimo vizas“ į Japoniją, oficialiai tam neturėdamas Japonijos vyriausybės pritarimo.

„Galima sakyti, kad jis tiesiog išdavinėjo vizas. Bet iš tiesų buvo sukurta daugybė mažų stebuklingų pasaulių“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė VšĮ „Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“ vadovas Ramūnas Garbaravičius.

Už Lietuvos istorijos įprasminimą LRT televizijoje ir žmonių širdyse antrąja nominacija įvertintas LRT laidų ciklas „Nacionalinė ekspedicija“.

„Mes apdovanojimo neverti. Mes tiesiog mylime savo darbą ir savo tėvynę. Ir radome tokias priemones, kuriome galėjome įamžinti bei papasakoti apie Lietuvos grožį“, – sakė vienas iš laidos kūrėjų Edmundas Jakilaitis.

Koncertas „Aš – dalis tavęs!“ Kaune / Ryčio Survilos nuotr.

Kaunas padėkojo be tėvų globos likusiems mažyliams širdį atveriančiai globėjai Irenai Slušnienei už žodžiuose nesutalpinamą širdies gerumą ir šilumą, ugdant bei globojant vaikus.

Viena nomincija, pavadinta „Klestinti šalis“, skirta agentūros „Investuok Lietuvoje“ komandai, už sutelktas jėgas ir kryptingą veiklą kviečiant užsienio kapitalo įmones kurtis Kaune.

„Stiprios šalies“ apdovanojimas iškeliavo Lietuvos šaulių sąjungai už jaunimo pilietinės valios ugdymą ir stiprios šalies tradicijų puoselėjimą.

Renginyje skambėjo dainos, tiek daug reiškiančios ir tam lietuviui, kuris dar gerai pamena okupacijos grimasas, ir tam jaunam pasauliečiui, kuris Lietuvos istoriją gali surepuoti.

100-metį Kaunas pasitiko su Merūnu Vitulskiu, Juste Arlauskaite-Jazzu, „Šventiniu bankuchenu“, Jurga Šeduikyte, „El Fuego“, „Original Copy“, Monika Linkyte, „The Station“. Savo hitus atliko Ovidijus Vyšniauskas, Povilas Meškėla, Romas Dambrauskas ir Egidijus Sipavičius. Jiems pritarė Kauno bigbendas ir choristai.

100-mečio pasitikimo vakarą kiekvienas kaunietis galėjo tiesiogine prasme prisiliesti prie šio simbolinio skaičiaus ir jį nuspalvinti savo rankomis. Taip pat – padėkoti tiems, kurie kasdien kuria laisvą, šviesią, unikalią, stiprią ir klestinčią Lietuvą.

Koncertas „Aš – dalis tavęs!“ Kaune (56 nuotr.)
+50

Skaitykite daugiau