Svarbiausi renginiai Europoje vėlyvą rudenį – ką verta aplankyti?

Budapeštas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-26 14:19
Lapkritis dažnam asocijuojasi su bjurstančiais orais ir vis didesnę paros dalį lydinčia tamsa. Vis tik kitiems – tai puikus metas kelionėms ir galimybė aplankyti įdomiausius renginius Europoje, praturtinti gyvenimą naujomis kultūrinėmis ar gurmaniškomis patirtimis bei pramogomis.

Ieškantiems išskirtinių skonių – nuo sūrių iki šokolado švenčių

Tarptautinių maršrutų vežėjo „Ecolines“ Lietuvos-Lenkijos regiono vadovas Remigijus Dvareckas sako, kad iš tiesų nemažai gyventojų rudenį susivilioja proga aplankyti Europos miestus, kurie siūlo daugybę renginių ir festivalių. Jis pažymi, kad vis dažniau lietuviai svečius kraštus renkasi aplankyti dėl galimybės susipažinti su jų virtuvės paveldu ar ieškodami išskirtinių skonių. Ruduo tam išties puikus metas.

Štai, pavyzdžiui, šokolado mėgėjus vilioja spalio 28–lapkričio 1 dienomis Paryžiuje vykstantis didžiausias šokoladui dedikuotas renginys pasaulyje „Salon du Chocolat“. Šiemet jame dalyvauja net 500 geriausių šokolado gamintojų iš 60 šalių.

Kelionės kryptis gurmanams šį rudenį neabejotinai yra Vengrijos sostinė Budapeštas.

Kita kelionės kryptis gurmanams šį rudenį neabejotinai yra Vengrijos sostinė Budapeštas, kuriame lapkričio 28–29 dienomis rengiamas jauno vyno ir sūrių festivalis. Tai ne tik puiki proga paragauti pirmojo šio sezono Vengrijos vyndarių vyno bei geriausių vengriškų naminių sūrių, bet ir padaryti tai itin romantiškoje aplinkoje – pilyje.

Besidomintys alaus kultūra neabejotinai žino, kad didžiausios šio senas tradicijas turinčio gėrimo šventės vyksta Vokietijoje. Žinomiausia jų – Oktoberfestas – vyko rugsėjo pabaigoje Miunchene, tačiau panašių renginių Vokietijos miestuose netrūksta ir kitais mėnesiais. Vienas tokių – Hamburgo žiemos alaus festivalis. Jis Vokietijos uostamiestyje prasideda lapkričio 3 dieną ir trunka iki pat gruodžio pradžios. Atrakcionų parke vykstantis renginys ne tik suteikia progą paragauti daugybės rūšių alaus, bet ir paskanauti autentiško vokiško maisto, pasiklausyti gyvos muzikos bei pasidžiaugti kitokiomis pramogomis.

Muzikos gerbėjų metas

R. Dvareckas sako, kad ne vien maistu, bet ir išskirtiniais renginiais gyventojus rudenį vilioja Europos miestai. Nemažai keliautojų į juos vyksta aplankyti didžiųjų muzikos renginių.

„Mėgiamą muzikos atlikėją išgirsti Vilniuje ar Kaune galima tikrai ne visuomet, todėl pasitaikius progai lietuviai nevengia dėl jo nukeliauti ir kelis šimtus kilometrų. Be to, Europos miestuose rengiami ir dideli tarptautiniai muzikos festivaliai, kurių metu galima pasiklausyti daugybės skirtingų koncertų su bendraminčiais iš visos Europos.“

Vienu geriausiu šokių muzikos renginių pasaulyje tituluojamas „Transmission“ festivalis – dar vienas vakarėlių ir elektroninės muzikos mėgėjų traukos objektas šį rudenį. Lapkričio 25 d. Prahoje vyksiančiame renginyje lankytojams išskirtinę patirtį žada geriausių žanro atstovų muzika, įspūdingos vizualizacijos, lazerių ir dūmų efektai bei jų kuriama nepamirštama atmosfera.

Ieškantiems kiek kitokios muzikos ką pasiūlyti turi Paryžius. Lapkričio 2–4 dienomis Prancūzijos sostinėje vyks „Pitchfork Music Festival“. Europietiškoji pirmiausiai JAV pradėto rengti festivalio versija, kaip ir už Atlanto, pristato aktualiausius nepriklausomos muzikos kūrėjus. Vienoje vietoje čia galima išgirsti ir jau įsitvirtinusius, ir dar tik kylančius įvairių muzikos žanrų atlikėjus.

Ruduo Europoje gausus kultūros

Anot R. Dvarecko, Europos meno ir kultūros renginiai – dar vienas iš keliaujančiųjų rudenį tikslų. Be daugybės muziejų ir meno galerijų, kuriais gali pasigirti daugelis Europos miestų, turistų bet kuriuo metų laiku laukia ir ne vienas dėmesio vertas kultūros renginys.

Štai Vengrijos sostinę Budapeštą spalį verta aplankyti dėl čia vykstančio šiuolaikinių menų festivalio „Café Budapest Contemporary Arts Festival“. Jis ir taip jau vertą aplankyti ir kultūra turtingą miestą daro dar patrauklesnį muzikos, teatro, šokio, poezijos ir dailės mėgėjams.

O Olandijos mieste Hagoje lapkričio 2–4 dienomis rengiamas menų ir literatūros festivalis „Crossing Border Festival“, kurio rekomenduojama nepraleisti kultūros mylėtojams.

„Ne vien kultūros renginiai, bet ir tradicinės šventės vilioja keliautojus aplankyti vieną ar kitą Europos miestą. Paskutinę spalio dieną švenčiamas Helovinas ir jam skirti renginiai bei vakarėliai dažniausiai būna patrauklūs jaunimui. O jau lapkritį daugelyje Europos miestų pradedančios veikti Kalėdų mugės jas aplankyti paskatina ir šeimas su vaikais bei vyresnio amžiaus keleivius.“

Elaima.lt