Švara – be chemijos? Tai įmanoma

Namų valymas / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-05 12:00
Valgomoji soda, actas ir citrinų rūgštis – nepakeičiamasis universalusis trio, kuris gali padėti išspręsti daugybę buitinių problemų. Palaikykime tvarką ir švarą virtuvėje natūraliomis priemonėmis!

Valgomoji soda, actas ir citrinų rūgštis – nepakeičiamasis universalusis trio, kuris gali padėti išspręsti daugybę buitinių problemų.

SODA

Švarus šaldytuvas. Vos spėjote išvalyti šaldytuvą, o jame po savaitės kitos ir vėl ėmė tvyroti prastas kvapas? Padėkite indelį su soda šaldytuve ir jis visuomet gaiviai kvepės. Tik nepamirškite retsykiais sodos pakeisti.

Gaivios spintelės. Nemalonus kvapas gali atsirasti ir prastai vėdinamose spintelėse. Jį panaikinsite pristačiusi indelių su valgomąja soda.

It naujas puodas. Prisvilo puodas? Ne bėda. Pripilkite į jį sodos ir kelioms valandoms palikite. Tada, įpylusi truputį vandens, pavirinkite. Puodas blizgės it naujas.

Minkšti rankšluostėliai. Jei jaučiate, kad nuo kurį laiką naudojamų virtuvinių rankšluostėlių ėmė dvelkti nekoks kvapas, jums padės itin paprastas būdas: įpilkite šiek tiek sodos į skalavimo skysčiui skirtą skalbimo mašinos skyrelį ir išskalbkite – galėsite džiaugtis minkštais ir gaiviai kvepiančiais it iš įspūdingiausių minkštiklių reklamos virtuviniais rankšluostėliais.

Nepakeičiamas valiklis. Venkite švarinti mikrobangų krosnelę ar orkaitę cheminiais valikliais – tokie gali pakenkti sveikatai. Be to, kam išlaidauti, jei galime išsiversti su paprasčiausia soda. Sumaišykite sodą su vandeniu ir gautu mišiniu valykite virtuvės prietaisus.

Baltutėliai puodeliai. Su soda nesunkiai išplausite nuo puoduke užsistovėjusios kavos ar arbatos atsiradusias dėmes.

Blizgūs įrankiai. Šie balti it sniegas milteliai gerai blizgina stalo įrankius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite, kad namuose tvyrotų laimė? Žinokite, kokius augalus auginti

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

ACTAS

Švari kriauklė. Jei kriauklė, čiaupas ar virdulys nuo kieto vandens apsitraukė kalkėmis, pagelbės actas. Tiesiog įpilkite jo į indo vidų ir palaikykite arba patrinkite paviršių actu gerai sudrėkintu skudurėliu.

Idealiai veikianti indaplovė. Neįsivaizduojate gyvenimo be indaplovės? Puiku, tik kad ji kuo ilgiau tarnautų, būtina kruopšti priežiūra. Ir čia jums puikiai pravers actas. Kartą per mėnesį supilkite puodelį šio skysčio į tuščią indaplovę ir paleiskite trumpąjį plovimo režimą. Actas ištirpdys susikaupusias kalkes ir indaplovė dirbs it bitutė.

Blizgūs indai. Actu galima lengvai pašalinti kalkes ir nuo stiklinių indų paviršiaus. Į šiltą vandenį reikia įpilti truputėlį acto, įberti druskos ir palaikyti. Viskas – indai taps švaresni ir skaidresni.

Šviežias virtuvės oras. Jeigu eksperimentai virtuvėje pasibaigė aitriu degėsių kvapu, inde užvirinkite šlakelį acto – kylantys jo garai sugers kvapus. Beje, dubenėlį su šiuo skysčiu galite kartkartėmis šiaip palaikyti per naktį virtuvėje – ryte oras bus daug šviežesnis.

Gaiva šaldytuve. Jis pašalins ir atsiradusį nemalonų kvapą šaldytuve ar viryklėje. Šaldytuve tiesiog pastatykite indą su actu, o viryklėje užvirinkite, palikite per naktį ir kitą dieną išvalykite.

CITRINŲ RŪGŠTIS

Higieniška darbo vieta. Išsijuosusi sukiojotės virtuvėje ir stalą ištepėte aliejumi ar kitais riebalais? Čiupkite citriną (vieną kitą visada turėkite namuose), perpjaukite pusiau, pabarstykite druska ir patrinkite nešvarią vietą. Palikite kelioms minutėms ir nuvalykite sausu skudurėliu. Paprasčiau nei paprasta, tiesa? Dėmesio! Nenaudokite citrinos marmurui valyti.

Efektyvus indų ploviklis. Iš šio citrusinio vaisiaus galima pasigaminti ir veiksmingo indų ploviklio. Sumaišykite vienos didelės citrinos sultis, vieną stiklinę vandens, tiek pat acto ir du šaukštus druskos. Mišinį užvirinkite. Atvėsinkite gautą skystį ir supilkite į stiklinį indą. Šimtu procentų natūralus ploviklis paruoštas.

Pjaustymo lentelių dezinfekcija. Nesvarbu, kokią lentelę naudojate – medinę ar plastikinę, ją puikiausiai dezinfekuosite citrinų rūgštimi. Perpjaukite vaisių perpus ir patrinkite lentelę. Palaukite kelias minutes, kad sultys įsigertų į lentelės įpjovas ir sunaikintų bakterijas. Neliks ne tik mikrobų, bet ir blogo kvapo bei dėmių.

Švari orkaitė. Citrina dezinfekuoti galima ir mikrobangų krosnelę arba orkaitę. Tereikia supjaustyti vaisių griežinėliais, sudėti juos į karščiui atsparų indą, užpilti karštu vandeniu, kišti į mikrobangų krosnelę arba orkaitę ir pakaitinti. Kai virtuvės prietaisas atvės, imkite drėgną pašluostę ir gerai jį išvalykite.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valyti reikia ne tik kūną! 5 dvasios švarinimo būdai

Naujausi straipsniai