Svajonės išsipildymas: Roberto Kalinkino pamokos ir suknelė Paryžiaus mados savaitėje

R.Kalinkinas ir R. Razgute / Partnerio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-09 15:39
Sukurti drabužį Paryžiaus mados savaitei ir pasiūti suknelę bene stilingiausiai Lietuvos scenos žvaigždei Ericai Jennings – tokius iššūkius per dieną turėjo įveikti Raminta Razgutė, laimėjusi „Samsung Galaxy Dream“ konkursą ir tapusi vieno iš žinomiausių šalies dizainerių Roberto Kalinkino mokine.

„Pas Robertą darbo daug, o laiko mažai. Kurdama Paryžiaus mados savaitei jaučiau įtampą, labai jaudinausi ir siūdama suknelę Ericai Jennings. Tačiau visa tai – vertinga patirtis, prieš pradedant savarankišką karjerą. „Samsung Galaxy Dream“ projekto metu išsipildė mano svajonė, nes galėjau būti mados pasaulio užkulisiuose. O matyti savo kūrybą Paryžiaus mados savaitėje yra nuostabus jausmas“, – šypsosi konkurso laimėtoja.

Partnerio nuotr.
Partnerio nuotr.

R. Kalinkino teigimu, svarbu, jog jauni dizaineriai, svajojantys apie savo verslą, suprastų, kiek mažai laiko ir kiek daug darbo tenka dirbantiems mados pasaulyje. Anot dizainerio, norint būti žinomu pasauliniu mastu, reikia perprasti tarptautines mados taisykles. „Ramintai teko prisitaikyti prie beprotiško tempo, kuris įprastas, dirbant mados industrijoje. Nors buvo sunku, ji nepalūžo ir susidorojo su jai skirtomis užduotimis per labai trumpą laiką. Nepaisant sunkumų, rezultatas išėjo iš tiesų geras“, – savo mokinę giria garsus dizaineris.

Partnerio nuotr.
Partnerio nuotr.

Drabužių modelius kurti pradėjusi dar vaikystėje, jaunoji dizainerė Raminta ateityje svajoja įsidarbinti dideliuose mados namuose ar sukurti savo verslą. O dalyvavimas konkurse leido žengti svajonės išsipildymo link. Pašnekovės teigimu, mada yra puiki platforma kūrėjams išreikšti savo poziciją įvairiais klausimais – politiniais, socialiniais ir kitais. „Mėgstu kurti dėvimą madą, tačiau ne nuobodžią, o su išskirtinėmis detalėmis, konstrukcijomis. Šiandien matau ryšį tarp technologijų ir mados. Išmaniosios funkcijos, kamera, internetas ne tik padeda realizuoti idėjas, jomis dalintis, komunikuoti, tačiau gali būti ir įkvėpimo šaltinis. Todėl džiugu, kad tokios kompanijos, kaip „Samsung“ šį ryšį taip pat jaučia ir padeda jauniems kūrėjams“, – sako dizainerė

Paskutinis Ramintos iššūkis konkurse – lapkričio pabaigoje vyksiantis festivalis „Mados Injekcija“, kur mergina pristatys specialiai šiam renginiui kurtą darbužių kolekciją.

Partnerio nuotr.
Partnerio nuotr.

„Samsung Galaxy Dream“ konkursas Baltijos šalyse vyksta antrą kartą. Šia iniciatyva siekiama paskatinti jaunimą kurti ir siekti savo svajonių. „Kūrybiškų, žingeidžių ir talentingų žmonių mūsų šalyje tikrai netrūksta. Kita vertus, kartais jaunimui reikia paskatinimo ir pagalbos įgyvendinti savo svajones. Šios iniciatyvos tikslas – padėti talentams atsiskleisti“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Apie tai, kaip Ramintai sekėsi įveikti „Galaxy Dream“ iššūkius, galite pažiūrėti čia:

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai