Svajojate apie baltesnius dantis? 6 paprastos priemonės

Balti dantys / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Žmonės, kurie gražiai šypsosi, traukia kitus kaip magnetas. Mokslininkai bei psichologai teigia, kad turintys gražius baltus dantis ne tik atrodo patikimesni, bet ir gauna didesnį atlyginimą! Tačiau ką daryti, jei gamta (ar gyvenimo būdas) neapdovanojo akinančia šypsena?

Bėgant metams, mūsų dantys gelsvėja, todėl turintieji baltus dantis atrodo jaunesni. Kad dantis būtų galima balinti namų sąlygomis, pirmiausia jie turėtų būti stiprūs.

Dantis stiprina kalcis, kurio gausu pieno produktuose, ypač piene ir fermentiniame sūryje, taip pat riešutuose, saulėgrąžose, jautienoje, brokoliuose, grūduose, slyvose, kriaušėse, kopūstuose ir t. t. Valgykite daugiau šių produktų, atidžiai rūpinkitės dantų higiena ir imkitės nesudėtingų jų šviesinimo priemonių.

Kaip patiems pabalinti dantis ir užkirsti kelią jų tamsėjimui?

1. Geriamoji soda

Geriamoji soda pasižymi daugeliu naudingų savybių, tarp jų – ir natūraliu dantų balinimu. Ji taip pat naikina bakterijas. Užberkite sodos ant dantų šepetėlio ir sušlapinkite vandeniu. Sodoje esančios abrazyvinės dalelės šveičia paviršių, o cheminė reakcija, įvykstanti tarp sodos ir vandens, pašviesina dėmeles. Dantys tampa šviesesni ir vienodesnės spalvos. Dar vienas variantas – dantų balinimas su kepimo sodos ir druskos mišiniu.

Kad nepažeistumėte dantų emalio, valykite soda dantis ne dažniau nei kartą per savaitę.

Soda / Fotolia nuotr.

2. Traškios daržovės ir vaisiai

Maisto produktai, turintys daug ląstelienos, tokie kaip salierai, obuoliai ar morkos, yra natūralūs abrazyvai.

Maisto produktai, turintys daug ląstelienos, tokie kaip salierai, obuoliai ar morkos, yra natūralūs abrazyvai (kietesnės medžiagos, skirtos paviršiams dailinti), valantys dantis ir pašalinantys dantų paviršiaus nuosėdas. Valgant šių daržovių, apsivalo dantų šepetėliu sunkiai pasiekiamos vietos. O žalios daržovės – brokoliai, špinatai ar lapinės salotos – turi mineralinių junginių, kurie dantis padengia nematoma plėvele ir ant jų nenusėda dažančių pigmentų nuo kitų produktų.

Soda / Fotolia nuotr.

3. Tinkamas lūpų dažų atspalvis

Jei norite, kad dantys atrodytų baltesni be jokių papildomų priemonių, pasirinkite tinkamos spalvos lūpų dažus. Rudi, oranžiniai ar kito šilto atspalvio lūpų dažai išryškins dantų pageltimus, o šaltesnio atspalvio – švelniai rožiniai, melsvai raudoni arba raudonojo vyno – vizualiai pabalins dantis.

Soda / Fotolia nuotr.

4. Daugiau vandens

Kava, arbata, vynas, sultys ar limonadas – dailios šypsenos priešai. Vyno, sulčių ar limonado rūgštys gali pažeisti dantų emalį, dantys tampa silpnesni, juos dažniau puola ėduonis, o juodojoje bei žaliojoje arbatoje esantys taninai – patamsinti dantis. Kava taip pat dažo dantis ir tai sušvelninti galima praskiedus ją pienu ar grietinėle.

Jei geriate šių gėrimų, po jų atsigerkite paprasto vandens, vanduo natūraliai valo burnos ertmę. Padėkos ne tik dantys, bet ir skrandis.

Soda / Fotolia nuotr.

5. Aktyvuota anglis

Paskutiniu metu gana populiarios dantų pastos, turinčios anglies. Tačiau ir paprasta aktyvuota anglis suteikia panašų – momentinį dantų balinimo – efektą. Sutrinkite tabletę ir miltukus naudokite kaip dantų pastą. Tik valydami dantis stenkitės kuo mažiau liesti dantenas, kad neatsirastų smulkių įtrūkimų.

Soda / Fotolia nuotr.

6. Skalavimas aliejumi

Dantis galima pabalinti reguliariai ryte skalaujant juos aliejumi.

Dantis galima pabalinti reguliariai ryte skalaujant juos aliejumi. Įpilkite arbatinį šaukštelį kokosų, sezamų, saulėgrąžų ar alyvuogių aliejaus į burną ir ilgai – 15–20 minučių – skalaukite juo dantis. Po šios procedūros išspjaukite aliejų ir išsivalykite dantis įprasta dantų pasta. Darykite tai kasdien ir po savaitės ar dviejų pamatysite rezultatus – šviesesnius dantis, sveikesnes dantenas ir mažiau apsinešusį liežuvį. Dėl to ir burnos kvapas bus malonesnis – skalavimas aliejumi panaikins daug bakterijų.

Soda / Fotolia nuotr.
Skaitykite daugiau