Šv. Kotrynos bažnyčioje – kultinio Ludovico Einaudi muzika ir sielą gydančios eilės

Pianistė Ieva Dūdaitė ir kunigas Benas Lyris / Organizatorių nuotr.
Pianistė Ieva Dūdaitė ir kunigas Benas Lyris / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-12-02 14:16
AA

Gruodžio 17 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje pasirodys netikėtas duetas – pianistė Ieva Dūdaitė ir kunigas Benas Lyris. Ji groja Meile, jis – bando ją parašyti. Abu bendram projektui sujungė noras per muziką ir žodį atverti kiekvieno širdį mažiems kasdienybės stebuklams.

Koncerte skambės sielą gydančios B. Lyrio eiles bei kultinio kompozitoriaus Ludovico Einaudi kūriniai: „Una Mattina“, „Fly“, „Divenire“, „Nuvole Bianche“, „I giorni“, „Primavera“, tarp jų ir puikiai visiems žinomo filmo „Neliečiamieji“ garso takelis. Pasak pianistės, kūriniai buvo parinkti dėl savo pritaikomumo eilėms, žodiniams intarpams bei stiprių solinių proveržių. „Tikiu, kad žmonėms padovanosime stabtelėjimo vakarą kalėdiniu laikotarpiu“, – sakė ji.

Neseniai savo naują knygą „Mano laikas – TU“ skaitytojams pristatęs kunigas prisipažįsta, jog rašymas jį lydi nuo mokyklos, tad yra tapęs neatsiejama gyvenimo dalimi. Ir nors tikslo išleisti knygą sau nekėlė, vis tik mintys, frazės, be kurių savo dienos nebeįsivaizduoja daugiau kaip 20 000 kunigo sekėjų socialiniame tinkle, sugulė į vieną vietą. „Mano knygų tikslas – logoterapija – gydyti žmogų mintimis ir pozityviu, padrąsinančiu turiniu“, – sako B. Lyris.

Jo kūryba naujai programai įkvėpė ir pozityvumu bei meile gyvenimui spindinčią I. Dūdaitę:

„Mokiausi Kauno Jėzuitų gimnazijoje, turiu tam tikrą santykį su religija. Po koncertų visiems spaudžiu rankas, kad ir kiek bebūtų salėje klausytojų. Mane tam dar mokyklos laikais įkvėpė kunigas Gintaras Vitkus, Jėzuitų gimnazijos direktorius, kuris po Šv. Mišių, sekmadienį, atsistodavo ir išleisdavo visus paspausdamas ranką. Šis veiksmas paliko įspūdį kaip itin šiltas asmeninis kontaktas, geros emocijos perdavimas. Ne skuba, o skirtas dėmesys ir savo laiko dovanojimas.

Gal todėl širdį suvirpino kunigo B. Lyrio sentencijos, mintys, surašytos ant servetėlių, vienkartinių puodelių. Paskui pamačiau, kad jis rengia knygos pristatymus. Pamaniau, jog tai – ženklas. Jau tuomet nešiojausi mintį apie L. Einaudi kūrinių programą, o tada supratau, jog noriu apjungti muziką ir B. Lyrio eiles. Esu laiminga, kad jis šiai minčiai pritarė“, – pasakojo pianistė.

Bendrą projektą pristatantys I. Dūdaitė ir B. Lyris, artėjančias gražiausioms metų šventėms ruošiasi skirtingai. Kunigas pasakojo neturintis jokių Kalėdų tradicijų: „Kiekvieną dieną išgyvenu kaip nuostabų įvykį, kurio nelabai planuoju. Tai vadinu kiekvienos dienos terapija.“

Muzikantės I .Dūdaitės šeimoje šv. Kūčios ir šv. Kalėdos yra ypatingiausios metų šventės, kurias, kad ir kokioje pasaulio šalyje bebūtų, stengiasi paminėti drauge.

„Tai apmąstymų, ramybės, susitelkimo, vienybės ir bendrystės laikas. Namų dekoravimas, kalėdinės giesmės, stalo paruošimas, gausybės patiekalų gaminimas yra vienas iš pasiruošimo džiaugsmų ir veiklų kartu. Kiekvienais metais Šv. Kūčių stalą papuošiame šiaudais, nukrauname jį 12 skirtingų patiekalų. Uždegame šventintą žvakutę, sukalbame bendrą maldą, šeimos vyrai stalą būtinai palaimina. Po to, kiekvienas rankose turėdamas po šventinę plotkelę, dar vadinamą kalėdaičiu, eina prie kiekvieno šeimos nario, su kuriuo juo dalinasi ir asmenišku palinkėjimu būtent tam žmogui. Visai nesvarbu, kiek laiko tai trunka – ar pusvalandį, ar valandą, bet kiekvienas turi galimybę pašnekėti su kiekvienu žmogumi esančiu prie stalo. Pokalbiai, buvimas kartu yra didžiausia dovana, kurią šiais laikais galime skirti žmogui“ , – kalbėjo ji.

Jei išsiilgote tikrų emocijų ir šviesios bendrystės jausmo, praleiskite vakarą drauge su I. Dūdaite ir B. Lyriu, patirdami L. Einaudi muzikos bei sielą gydančių eilių poveikį.