Sužinokite, kodėl kartais norisi mėsos arba saldumynų

Šokoladas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-20 15:02
Atrodo, kad mūsų skonio receptoriai mėgsta šmaikštauti, pavyzdžiui, po pyragėlio, reikalaute reikalauja marinuoto agurkėlio. Ir šito moterys tikrai negali nurašyti nėštumui!

Kodėl taip yra, kad trūks plyš atiduotume viską, jog galėtume paskanauti šokoladuko? Pasirodo, tai gali reikšti, jog mums paprasčiausiai trūksta tam tikrų mineralinių medžiagų.

Jeigu norisi šokolado…

Kadangi gerame šokolade gausu magnio, stiprus potraukis šiam saldėsiui gali rodyti, kad jums trūksta būtent šio cheminio elemento. Beje, magnis turi teigiamą įtaką plaukų ir odos būklei, taip pat jo mažėja antroje moteriškojo ciklo dalyje. Vadinasi, visai aišku, kodėl PMS metu mes norime „kažko saldaus“, o tai dažniausiai būna šokoladas. Beje, jeigu piktnaudžiaujate kava, alkoholiniais ar gazuotais gėrimais, tai taip pat turi įtakos magnio kiekio sumažėjimui. Verta žinoti, kad magnio gausu ir riešutuose, lapinėse daržovėse, moliūgų sėklose, ruduosiuose ryžiuose, pilno grūdo duonoje.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Jeigu norisi saldainių…

Gali būti, kad jums trūksta chromo. Šis mineralas turi didelės reikšmės gerai savijautai, o svarbiausia – skatina pamiršti norą smaližiauti, degina riebalus ir dovanoja lieknesnes linijas. Ką valgyti? Saldumynus verčiau keiskite morkomis, bulvėmis, kiaušiniais, pilno grūdo produktais, jautiena, vištiena.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Jeigu norisi mėsos...

Toks noras aiškinamas kaip geležies ir cinko stygiaus pasekme. Pastarasis mineralas atlieka svarbų vaidmenį palaikydamas imuninę sistemą, saugo nuo virusų, peršalimo, teigiamai veika odą, plaukus, nagus. Kas tinka vietoj mėsos, jeigu jos nevalgote? Avinžirniai, špinatai, moliūgų sėklos, pilno grūdo duona, krevetės.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Jeigu norisi sūrio...

Sūrio ir pieno produktų noras gali pranešti, kad jums trūksta kalcio. Kalcis būtinas sveikiems nagams, kaulams, nervinei sistemai, raumenims. Ką valgyti? Raugintus pieno produktus, migdolus, brokolinius kopūstus, žuvį.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Jeigu norisi miltinių saldžių patiekalų...

Angliavandenių troškimas kone pats sunkiausias dalykas, kuriam atsispirti reikia titaniškų pastangų. Tai gali reikšti, kad jums stinga amino rūgšties triptofano, kuris būtinas serotonino sintezei. Na, o kad serotoninas dar vadinamas laimės hormonu, greičiausiai esame girdėję ne vieną kartą. Taigi, šių medžiagų trūkumas gali pasireikšti bloga nuotaika, įtampa, miego sutrikimais. Saldumynus reikia keisti baltyminiais produktais, kalakutiena, kiaušiniais, anakardžiais, migdolais, graikiniais riešutais, varške, bananais.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama