Suspindo pagrindinė JAV kalėdinė eglutė: ją įžiebė prezidentas Donaldas Trumpas su žmona

JAV prezidentas D. Trumpas su žmona įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-06 15:54
Visame pasaulyje vis labiau jaučiama kalėdinė dvasia. Ne išimtis ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kuriose gruodžio 6-ąją buvo įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė. Ji, kaip ir visuomet, stūkso Vašingtone.

Per tradicinę ceremoniją eglę įžiebė prezidentas Donaldas Trumpas kartu su žmona Melania. Prezidentas prieš suspindint Kalėdų eglei padėkojo visiems susirinkusiems ir šventę padėjusiems surengti darbuotojams: „Melania ir aš linkime jums labai, labai laimingų Kalėdų.“

Ši tradicija, kai prezidentas įžiebia eglutę, gyvuoja jau 96-tus metus.

JAV prezidentas D. Trumpas su žmona įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę / „Scanpix“ nuotr.
JAV prezidentas D. Trumpas su žmona įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę / „Scanpix“ nuotr.

Prieš keletą dienų Melania Trump atvėrė Baltųjų rūmų duris ir parodė, kaip šiemet Kalėdoms juos papuošė. Jau tapo tradicija, kad Kalėdoms dekoracijas parenka pirmoji šalies ponia.

„Amerikos dvasia švyti Baltuosiuose rūmuose! Esu pamaloninta, kad turiu galimybę dalytis šiomis nuostabiomis, patriotiškumą simbolizuojančiomis dekoracijomis“, – atverdama Baltųjų rūmų duris soc. tinkle „Twitter“ rašė M. Trump.

Šiemet Baltuosiuose rūmuose dominuoja balta, aukso ir raudona spalvos. Eglutė į Baltuosius rūmus šiemet atkeliavo likus trims dienoms iki Padėkos dienos. Ją iš Mahantongo slėnio ūkių, Pensilvanijos atgabeno ir padovanojo ūkio savininkas Larry Snyderis. Jis laimėjo konkursą, kurį kasmet rengia Nacionalinė kalėdinės eglutės asociacija (NCTA). Statant pagrindinę kalėdinę puošmeną Baltųjų rūmų Mėlynojoje salėje teko nukabinti milžinišką sietyną. Pastačius patrumpintą medį, jo viršūnė pritvirtinta prie lubų, kad eglutė tvirčiau stovėtų.

Melanios Trump dekoruoti Baltieji rūmai/Scanpix nuotr.
Melanios Trump dekoruoti Baltieji rūmai/Scanpix nuotr.

Iškilmingas Kalėdų eglės atvežimas į Baltuosius rūmus žymi šventinio laikotarpio pradžią. Gruodžio mėnesį 132 išpuoštus Baltųjų rūmų kambarius galės apžiūrėti tūkstančiai lankytojų.

Dar liepos pabaigoje pirmoji ponia socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje ji Žemėlapių kabinete apžiūrinėja ant stalo sudėtus audinių ir floristinių dekoracijų pavyzdžius,kalėdines nuotraukas. „Baltųjų rūmų Rytų sparne prasidėjo Kalėdų planavimas“, – rašė M. Trump. – Nekantrauju, kada ateinančiais mėnesiais galėsiu pasidalinti mūsų galutine šios unikalios tradicijos vizija“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai