Suskubusiems patobulinti kūno linijas artėjant vasarai – trenerės patarimai

Fitneso trenerė Justa Kičė / Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Šylantys orai, kaip taisyklė, dažną paskatina ieškoti būdų išjudinti per žiemą užsisėdėjusį kūną. Visgi pandemijos sąlygomis, kuomet sporto kubai vis dar negali atverti durų lankytojams, iš padėties daugeliu atvejų tenka suktis sportuojant namuose. Tačiau fitneso trenerė Justa Kičė sako, kad net ir tokiomis aplinkybėmis galima sėkmingai sportuoti ir pasirūpinti tiek kūno formomis, tiek gera asmenine savijauta ir kviečia pradėti „nuo pirmadienio“, prisijungiant prie virtualios Kauno „Akropolio“ inicijuojamos mankštos.

Svarbu nepersistengti ir nepamiršti mitybos

J.Kičės teigimu, savarankiškai ar per nuotolinius užsiėmimus sportuojant namuose svarbu nepamiršti keleto pagrindinių dalykų. Vienas iš jų yra neužsimoti per daug ir fizinį krūvį didinti palaipsniui. 

„Tikrai neretai būna, kad žmonės nusprendžia, pavyzdžiui, bėgioti ir iš karto bando įveikti 10 km ar daugiau. Tas pats ir su sportu namuose – iš karto einama prie intensyviausių treniruočių, didžiausių svorių. Prie tokio didelio fizinio aktyvumo nepratusiam organizmui tai gali būti netgi pavojinga. Daugiau – tikrai nebūtinai reiškia geriau, todėl nusprendus sportuoti reikėtų pradėti nuo lengvesnio fizinio krūvio, leisti organizmui adaptuotis ir palaipsniui didinti apsukas“, – pataria fitneso trenerė.

Anot jos, taip pat svarbu nepamiršti, kad gerų rezultatų galima pasiekti tik tuomet, kai sportas eina koja kojon su subalansuota mityba ir tinkamu poilsio režimu. 

„Reikia turėti omenyje, kad pradėjus sportuoti organizmas sunaudoja daugiau energijos, todėl svarbu laiku ir pakankamai pasistiprinti. Žinoma, tam reikėtų rinktis ne greitus angliavandenius, o sveiką maistą, kuriame būtų pakankamai visų organizmui reikalingų medžiagų. Kitaip tariant, fizinis aktyvumas yra tik pusė darbo. Ne mažiau svarbu yra subalansuota dieta ir pakankamas poilsis“, – pažymi J. Kičė.

Fitneso trenerė Justa Kičė / Asmeninio albumo nuotr.

Sportas turi teikti malonumą

Pagaliau, trenerės teigimu, sportas visuomet turėtų teikti malonumą, todėl kiekvienam norinčiam daugiau fizinio aktyvumo verta paieškoti jo širdžiai artimiausio užsiėmimo. 

„Kažkam daugiausiai džiaugsmo, galbūt, teikia bėgiojimas, tačiau kitam tai gali atrodyti tikra kankynė. Svarbu atrasti savo sritį – ar tai būtų sunkumų kilnojimas, joga ar kiti užsiėmimai. Jei vienai ar kitai sportinei veiklai reikia prisiversti, tai ženklas, kad galbūt verta paieškoti kažko kito. Tikiu, kad kiekvienas gali atrasti sau tinkamiausią sportą“, – sako J.Kičė.

Visgi, trenerės teigimu, kiekvienu atveju sportuoti reikėtų sistemingai, o pratimus stengtis atlikti techniškai teisingai. Šiuo požiūriu profesionalaus trenerio pagalba visuomet yra išties naudinga.

„Labai svarbi bet kurio sporto ir fizinės veiklos dalis yra apšilimas. Ji neretai gali atrodyti nuobodi ir nereikalinga, tačiau iš tiesų leidžia organizmą paruošti didesniam krūviui ir tokiu būdu padeda išvengti persitempimo, pernelyg greito jėgų išnaudojimo ar net traumų. Lygiai taip pat svarbu po intensyvesnės mankštos „atvėsti“, į ramybės būseną pereiti palaipsniui. Kaip filmas ar knyga paprastai turi įžangą, pagrindinę dalį, atomazgą, taip ir treniruotei reikalinga panaši struktūra“, – pasakoja J.Kičė.

Fitneso trenerė Justa Kičė / Asmeninio albumo nuotr.

Būdas prasklaidyti nuobodulį ir pagerinti savijautą

Anot trenerės, karantino metu žmonės išties jaučiasi tiek fiziškai, tiek psichologiškai apsnūdę, todėl pasportuoti ir pajudėti kiekvienam pagal galimybes yra tiesiog būtina. Tai ne tik stiprina organizmą, bet ir sumažina psichologinę įtampą, leidžia atsipalaiduoti ir gerina emocinę savijautą.

Šiam tikslui subalansuota ir šį pirmadienį 18.30 val. vyksianti virtuali mankšta, kartu skelbianti ir Kauno „Akropolio“ inicijuojamų virtualių renginių savaitės „Prisikelk iš nuobodulio“ pradžią.

„Sportuojantys galės rinktis lengvesnį arba intensyvesnį mankštos variantą, taip pat - mankštai nereikės jokio papildomo inventoriaus. Atliksime žmogaus kūno svoriu paremtus pratimus, kurie tiks tiek pradedantiesiems, tiek jau įpratusiems pasportuoti. Tikiu, kad mažų mažiausiai mankštos dalyviai galės prasklaidyti nuobodulį, o kažką tai galbūt paskatins sportuoti reguliariai“, – kviečia prisijungti J. Kičė.

Virtuali mankšta su J.Kiče kovo 29 d. bus transliuojama Kauno „Akropolio“ Facebook paskyroje.

Kovo 29 – balandžio 4 dienomis Kauno „Akropolis“ taip pat kvies į protmūšį apie madą, veido mankštą su Viktorija Baltramiejūniene, Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Ryšys“, diskoteką su didžėja Simona Burbaite, šokių pamoką su šokėja Migle Dudavičiūte bei kulinarię Šv.Velykų deserto pamoka su virtuvės šefu Gian Luca Demarco.

Pasinerkite į saugias pramogas namuose kartu su Kauno „Akropoliu“ ir praskaidrinkite jau rutina tapusią kasdienybę. Daugiau informacijos apie renginius galite rasti Kauno „Akropolio“ Facebook paskyroje bei interneto svetainėje www.akropolis.lt.

Skaitykite daugiau