Susituokė Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas: suregė tvarias vestuves sename kluone

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.
Beatričė Staniūnaitė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Toli nuo miesto šurmulio, stovint šalia ant ežero kranto pastatyto altoriaus jie vienas kitam išarė lemtingąjį „Taip“... Būtent taip skamba rugpjūčio 27 dieną įvykusi žurnalo „What do people do?“ redaktorės, projekto „Ką darai, daryk gerai“ įkūrėjos Rasos Jusionytės (30) ir projekto „Linas dirba darbus“ autoriaus Lino Marcišausko (33) vestuvių pasakos pradžia.

Ceremonija gamtos prieglobstyje

Paskutinį vasaros savaitgalį Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas savo vestuves nusprendė iškelti Molėtų rajone, Budriškių kaime esančiame sename kluone. Tame krašte gyvena Lino senelis, pas kurį visada besišypsantis ir idėjų pilnas vaikinas praleido vaikystę, o vėliau šį kraštą pamilo ir jo išrinktoji Rasa. 

„Kuo labiau į gamtą – tokie mes ir esame su Linu. Prieš metus susižadėjome Estijoje ant jūros kranto, tad net neliko abejonių, kad vestuvės taip pat turėtų būti gamtos apsuptyje. Visada norėjau šventės, kuri neįpareigotų, kad tiek aš su Linu, tiek svečiai jaustųsi laisvi, galėtų vaikščioti basi, ar kaip tik patys nori“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Rasa Jusionytė.

Pora nusprendė surengti humanistinę ceremoniją, kurioje juos sutuokė buvęs Rasos kolega iš „Žinių radijo“ Lukas Keraitis. „Mes labiau tikime visata, o ne bažnyčia, tad nusprendėme, kad būtų kiek nesąžininga rinktis bažnytinę santuoką“, – prasitarė ji.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

Mažiau išlaidų, daugiau pastangų ir kūrybiškumo

Praėjus mėnesiui po sužadėtuvių Rasa ir Linas nusprendė – jie nebus iš tų porų, kurios vestuvėms išleidžia dešimtis tūkstančių, ir bandys sutilpti į tūkstantį eurų! Žinoma, pradėjus organizuoti šventę, paaiškėjo, kad numatytą biudžetą teks kiek padidinti. Tačiau savo planą jie įvykdė ir išleido perpus mažiau, nei pareikalautų įprastų vestuvių organizavimas. O svarbiausia, kad visą tai organizavo patys jaunavedžiai, be jokių vestuvių planuotojų ar dekoruotojų pagalbos. Ir visą tai ne dėl siekio sutaupyti, o dėl tvarumo naudos ir noro viską padaryti taip, kas atsispindėtų jų kasdienybę. Paprastumas ir kūrybiškumas, – tai žodžiai, kuriais būtų galima apibrėžti šią porą.

Restoraną, dvarą ar pilį jiems atstojo senas kluonas, kėdes – svečių atsivežti pledai iš namų, ant kurių atsisėdę prie ežero kranto jie stebėjo ceremoniją. Vietoje išnuomoto viešbučio,  palapinės ir nakvynė po atviru dangumi. Šventėje nebuvo ir jokių vienkartinių indų – visi jie buvo daugkartinio naudojimo. Nebuvo ir jokių dirbtinių gėlių, visas grožis ir puošmena – miško augalai, aplink esantys laukai, ežero lelijos ir tvyksinčios žvaigždės danguje.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Lino senelio kaimynas turėjo 30 metų nenaudojamą kluoną, į kurį tempė visus nereikalingus daiktus. Nusprendę, kad savo vestuvių šventę surengime būtent ten, supratome, kad visą tai sutvarkyti bus reikalų. Teko organizuoti talką ir su būriu draugų visą savaitgalį tvarkyti kluoną, vežti šiukšles. Vėliau lopyti ir kiaurą stogą.

Tad taip, šventės vieta nemokama, tačiau dėlto reikėjo padirbėti. Iš tiesų, kaip ir dėl viso kito. Jei nori padaryti pigiau ir originaliau, turi įdėti nežmoniškai daug pastangų. Kartais iš pasimetimo ir nuovargio ateidavo mintys, kad geriau būčiau nuėjus į restoraną, kur jau yra elektra ir nereikia generatorių, nereikia vežtis indų ir viso kito. Mes pasirinkome sunkiausią kelią, tačiau tikiu, kad tą dieną visos šios pastangos atsipirks“, – prieš vestuves portalui Žmonės.lt pripažino R.Jusionytė. Likus dviem dienom iki vestuvių Rasa su Linu ir dar dešimčia draugų seną kluoną ir visą aplinką pakeitė neatpažįstamai.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

Maisto pasirinkimas taip pat neįprastas – vestuvių šventėje prie ąžuolinių stalų svečiai vaišinosi lietuviškais tako. Ryte jų laukė desertai ir gardi kava iš „Backstage Cafe“ ir „Chaica“, kurioje kiekvieną trečiadienį Rasa su Linu ir jų mylimu šuneliu Mažiumi surengia pasimatymą.

„Vestuvių šventėje nebus nieko svetimo, net ir maistas atspindės mūsų kasdienybę. Pavyzdžiui, tako yra mėgstamiausias mūsų su Linu patiekalas, todėl nusprendėme, kad tai bus ir simboliška ir tuo pačiu labai paprasta. Tako atkeliaus iš Vilniaus, o svečiai patys pasirūpins ir pasigamins tokį tako, kokį tik norės, nereiks ir jokių įrankių“.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

Ypatingas momentas žengiant prie altoriaus

Nors R.Jusionytės ir L.Marcišausko vestuvėse apsieita be renginių vedėjų, didžėjų ir įprastos programos, joje netrūko muzikinių staigmenų. Rasai žengiant prie altoriaus, visi svečiai kartu su jaunąja uždainavo Ievos Narkutės dainą „Siaubas, kaip gražu“. Tai buvo išties netikėta staigmena Linui – jis nuo savo nuotakos negalėjo atitraukti akių, o kur dar ir puikiai tinkantys, fone skambantys dainos žodžiai...

Išskirtiniu akcentu tapo ir jaunavedžiams reikšmingos eilės, kurias deklamavo Neringos draugas Margiris Meilutis. Susirinkusieji taip pat išgirdo Rasos studijų laikų draugės iš Vokietijos stand up'ą apie nuotakos bandymus surasti meilę bei daugelį kitų istorijų apie jaunavedžius.

Iš viso šventėje dalyvavo apie 60 žmonių. „Jie patys kurs mūsų šventę“, – išvakarėse sakė Rasa.

Margiris Meilutis ir Neringa Rekašiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

Vestuvinė suknelė – išimtis

Nors tvarumas tapo vestuvių pagrindu ir net nuotakos suknelė turėjo būti prikelta antram gyvenimui, Rasa nusprendė padaryti išimtį. Viduje gyvenanti maža mergaitė, kuri nuo mažens svajojo apie baltą suknelę, galiausiai nugalėjo, ir visai netikėtai pamačiusi savo svajonių suknelę ją įsigijo. Nuotaka prasitarė, kad nors suknelė iš „UTA studio“ kainavo trečdalį numatyto biudžeto, jos paprastumui su elegancijos prieskoniu atsispirti negalėjo.

Linas savo išrinktąją su nuotaikos suknele pamatė tik vestuvių dieną, o kaip puošis jis – Rasai taip pat buvo staigmena. Juk ir pažinties dieną, kai Linas atvyko duoti interviu „Žinių radijuje“, Rasą nustebino jo kitoniškas stilius, kuris žavi iki šiol.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Netgi jaučiu konkurenciją, kad Linas neatrodytų geriau už mane, nes taip dažnai pasitaiko“, –  juokėsi ji.

Portalui Žmonės.lt R.Jusionytė atskleidė, kad vestuviniais žiedais taip pat pasirūpino poros gera bičiulė juvelyrė Luka Galinytė. Juos papuošė pasmingi žodžiai – Rasos žiede išgraviruota „Visko bus“, o Lino – „Bus visko“.

„Eidami į santuoką mes žinome, kad bus įvairiausių patirčių. Tačiau mums svarbu ne tai, kas bus po 20 metų, bet tai, kad mums kartu gera dabar“.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės / Gretos Skaraitienės nuotr.

Padėka vienas kitam

Nuo pirmo susipažinimo radijo laidoje praėjo pusę metų draugystės ir du metai gyvenimo kartu. Už šiuos metus, pamokas ir patirtį Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas vienas kitam jaučiasi dėkingi.

„Mes abu gyvenimą matome labai panašiai, mūsų vertybės visiškai sutampa, galbūt todėl, kad  esame praėję įvairias patirtis. Atmetus tai, kad mums lengva būti kartu, Liną myliu ir esu dėkinga jam už tai, kad su juo nuo pat pradžių šypsojausi tiek, kiek nesišypsojau per visą savo gyvenimą iki jo. Taip pat už didžiulį palaikymą, pagalbą, ir tai, kad visada galiu į jį atsiremti. Jis – mano uostas“.

„Rasai esu dėkingas už tai, kad moka ir moko dalintis – savo vidumi, išgyvenimais, pastebėjimais. Lengva sakyti gražius ir mielus dalykus, bet kai reikia kalbėtis apie tai kas tikra, neveikia, skauda – čia prasideda tikri santykiai“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo ir Linas Marcišauskas.

Po vestuvių naujai iškepta šeima su neišskiriamu keturkoju draugu Mažiumi planuoja kelionę automobiliu po Europą, tačiau nei maršruto nei tikslo kol kas dar Rasa ir Linas nežino. Kur juos nuves nauji keliai ir santuoka – parodys laikas.

Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvių fotogalerija:

Kluone prie Molėtų – Rasos Jusionytės ir Lino Marcišausko vestuvės (48 nuotr.)
+42
Skaitykite daugiau