Susitikimas su meno istorike Anda Rottenberg: „Netikėjau, kad sistema, už kurią kovojau, transformuosis į nacistinę“

ŽURNALAS TELEFONE
Anda Rottenberg / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Autorius: GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Publikuota: 2021-04-03 14:04
Kalbantis su meno istorike Anda ROTTENBERG (76) neapleidžia mintis, kad ji šiek tiek primena „Vogue“ vyriausiąją redaktorę Anną Wintour. Anda – tvirta ir nepalaužiama asmenybė, nepaprastai profesionali, stilinga ir... negailestinga, ypač kai susiduria su bukumu ir siauru mąstymu. Atvykusi į Vilnių, MO muziejuje ji pristatė vieną ambicingiausių ir sudėtingiausių projektų – parodą „Sunkus amžius“.

Esate viena žymiausių Lenkijos meno kritikių ir parodų kuratorių. Iki šiol nuolat keliaudavote po pasaulį ir rengdavote parodas. O kaip gyvenate dabar, kuo užsiėmusi šiomis dienomis?

Pastarąją parodą surengiau pernai vasarą: ji vyko po atviru dangumi, tad rūpesčių nekilo. O paskui viskas staiga nutrūko. Niekas pasaulyje nebegalėjo keliauti, nekeliavau ir aš: tik Kalėdų porai dienų buvau ištrūkusi į Ispaniją, bet jokio didelio projekto neturėjau. Todėl paroda Vilniaus MO muziejuje man yra kaip šviežio oro gūsis: vėl galiu dirbti!.. Be to, Varšuvoje turiu du nuolatinius darbus: esu lenkiškojo „Vogue“ kultūros redaktorė ir kuriu savaitinę radijo laidą. Jau nebedėstau Dailės akademijoje, bet kartais skaitau paskaitas, dalyvauju komisijose, rašau straipsnius ir knygas – žodžiu, turiu priežasčių rytais pakilti iš lovos. Aktyviai dalyvauju Lenkijos kultūros gyvenime – dėl to jaučiuosi privilegijuota. Esu laiminga, kad žmonėms vis dar manęs reikia, – tai nebūdinga mano amžiaus personai.

Visą tekstą gali skaityti tik žurnalo ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Išbandykite prenumeratą nemokamai, vėliau tik 4,99 € /mėn!

Kodėl verta prenumeruoti žurnalą ŽMONĖS telefono programėlėje?
  • Pirmas mėnuo nemokamas, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Prenumeratoriai naują žurnalą skaito pirmieji. Jau trečiadienio vakarą!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka.
Atsisiųskite ŽMONĖS programėlę iš „App Store“ arba „Google Play“ parduotuvių.

Naujausi straipsniai