Susikūrusi „Instagram“ anketą A.Jolie sulaukė milžiniško dėmesio: pirmasis įrašas – skaudi istorija

A.Jolie / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prie „Instagram“ galiausiai prisijungusi Angelina Jolie (46) savo gyvenimą socialiniame tinkle pradėjo kilniu darbu. Garsi aktorė pasinaudojo momentu ir patraukusi visų dėmesį, nusprendė skatininti sąmoningumą apie Afganistane šiuo metu vykstančius kraupius dalykus. A.Jolie pirmasis „Instagram“ įrašas – apie bėdoje atsidūrusias Afganistano mergaites bei moteris.

A.Jolie prisijungusi prie socialinio tinklo pasidalijo jai siųstu mergaitės iš Afganistano laišku. 

„Kaip tik šiuo metu žmonės Afganistane praranda teisę komunikuoti socialiniuose tinkluose ir laisvai čia reikštis“, – rašė Angelina.

Būtent dėl šios priežasties aktorė susikūrė profilį. „Instagram pradėjau naudotis tam, kad galėčiau dalytis minėtų žmonių istorijomis ir jų balsą išgirstų visas pasaulis. Jie kaunasi už prigimintines žmogaus teises“, – kalbėjo A.Jolie. 

Su žinoma moterimi susisiekė Afganistane gyvenanti mergaitė, kuri išreiškė baimę, jog nebegalės toliau mokytis. Anot Angelinos, širdį veriančiame laiške – apstu nerimo ir nežinios. Talibanui užgrobus Afganistano valstybę, mergaitė bijo, kad iš jos bus atimtos visos teisės. 

A.Jolie / „Scanpix“ nuotr.

„Kai kurie žmonės sakys, kad talibai pasikeitė, bet aš taip nemanau. Jų praeitis – be galo tamsi“, – rašė Angelina.

Šaltiniai patvirtino „People“, kad A.Jolie socialiniame tinkle anketą susikūrė vien tam, jog galėtų kalbėti apie moterų priespaudą Talibanui užėmus Afganistaną. Šiuo metu jų padėtis – itin komplikuota.

Afganistanietė mergaitė su garsia moterimi laiške dalijosi savo jausmais. Ji pareiškė, kad kontroliuojant gimtinę Talibanui, jai buvo kur kas sudėtingiau keliauti į mokyklą ir kaip ji jautėsi daug saugesnė, kai šie nebuvo valdžioje. Mergaitė nuogąstavo, jog ugdymo įstaiga gali bet kada būti uždaryta. 

Angelina Jolie / Vida Press nuotr.

Pastarąjį kartą, kai 1996 metais įsiveržė į Kabulą, Talibano judėjimo šalininkai įvedė griežtą ir itin brutalų valdymą. Moterys buvo verčiamos kuo daugiau laiko praleisti namuose ir joms buvo džaudžiama gyventi įprastą socialinį gyvenimą.  

BNS anksčiau rašė, jog pasitraukus Vakarų pajėgoms, Talibano kovotojai, nesulaukę pasipriešinimo, Afganistane vos per dešimt dienų užėmė miestą po miesto, o praėjusį sekmadienį perėmė ir sostinę Kabulą. Iš Afganistano pabėgęs šalies prezidentas Ashrafas Ghani pareiškė, kad sukilėliai laimėjo 20 metų karą.

Talibams užėmus sostinę, Kabulo oro uoste susirinko tūkstančiai afganistaniečių, besitikinčių ištrūkti iš savo šalies.

Fotogalerija:

Angelina Jolie su vaikais (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau