Supermodeliui Naomi Campbell – 50 metų: dešimt faktų, kurių galbūt nežinojote

Naomi Campbell / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Būdama vos 15 metų ji pradėjo modelio karjerą, kuriai sėkmingai vystantis išgarsėjo visame pasaulyje. Apie jos grožį sklando įvairiausi mitai, o kaip reklaminio veido iki šiol tebetrokšta garsiausi mados kūrėjai. Britų supermodelis ir aktorė Naomi Campbell – viena ryškiausių podiumo žvaigždžių, gegužės 22-ąją mininti apvalų 50 metų jubiliejų.

Naomi Cambell, be abejonės, yra viena ryškiausių asmenybių mados industrijoje, o jos biografijoje galima rasti įdomių faktų, apie kuriuos galbūt dar nebūsite girdėję.

Ji puikiai nardo. Prieš bemaž aštuonerius metus ji lankė užsiėmimus ir išlaikė specialų testą, po kurio tapo sertifikuota nardytoja. „Tai pats drąsiausias dalykas, kurį aš išmokau. Net nemokėjau gerai plaukti, kai nusprendžiau, kad noriu išmokti nardyti“, – yra sakiusi Naomi.

Naomi Campbell (pirmasis britų „Vogue“ viršelis/1987 m.)

Ji buvo pirmoji juodaodė moteris, papuošusi „British Vogue“ žurnalo viršelį. Tai įvyko 1987-aisiais, o jau 1988 metais ji tapo ir „French Vogue“ viršelio veidu.

Ji bandė tapti dainininke. Nežinia kodėl, Naomi pagalvojo, kad gali puikiai dainuoti ir savo užmojus išpildė 1994-aisiais išleidusi debiutinį albumą, kuris sulaukė itin daug neigiamos kritikos.

Naomi Campbell / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ji moka šokti baletą. Būdama 10 metų Naomi pradėjo mokytis šokti baletą Londono „Italia Conti“ menų akademijoje. Tuo metu ji sekė savo motinos, kuri buvo profesionali modernaus šokio šokėja, pėdomis.

Ji susitikinėjo su Robertu De Niro. Supermodelis ir aktorius, kuriam šiuo metu 76-eri, trumpai susitikinėjo 90-ųjų pradžioje.

Naomi Campbell / „Scanpix“ nuotr.

Ji niekada nesutiko savo tėvo. Pasak Valerie Morris, Naomi motinos, manekenės tėvas nutraukė su ja santykius vos tik sužinojęs, kad ši laukiasi kūdikio. Naomi išgarsėjus keletas vyrų bandė įtikinti esą jos tėvais, tačiau tikroji tėvo tapatybė iki šio nėra atskleista.

Ji labdaringesnė, nei dauguma žmonių galvoja. 2005 m. modelis įkūrė dvi labdaros organizacijas: „Fashion Relief“, kurios tikslas buvo surinkti pinigų uragano „Katrina“ aukoms, ir „We Love Brazil“, kurios tikslas – padėti kovoti su skurdu vykdant kultūrinę ir meninę veiklą. Ji taip pat bendradarbiauja su daugeliu kitų humanitarinių organizacijų tarptautiniu mastu.

Naomi Campbell / „Scanpix“ nuotr.

Ji palaikė artimą draugystę su Nelsonu Mandela. Jiedu pažinojo vienas kitą daugiau kaip 20 metų, o Mandela netgi yra pavadinęs ją savo anūke.

Ji papuošė daugiau kaip 500 žurnalų viršelių. Tai yra įspūdingas skaičius, turint omenyje, kad buvo laikas, kai juodaodės moterys itin sunkiai skynėsi kelią laužant stereotipus ir skinantis kelią mados industrijoje.

Ji niekada nebuvo ištekėjusi. Supermodelis buvo dukart susižadėjusi, turėjo ne vienus romantiškus santykius su žinomais vyrais, tačiau prie altoriaus taip ir nenužengė.

Supermodelis Naomi Campbell (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau