Supermaistas: kokie produktai pervertinami?

Daržovės / Vida Press nuotr.
Daržovės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-07-17 13:00
AA

Gauname išties itin daug informacijos apie tai, kokie produktai verti supermaisto vardo, kaip jie pagerina mūsų savijautą ir prailgina gyvenimo trukmę.

Tačiau ar visada tai, ką girdime tikrai yra tiesa? Kaip rašoma „Daily Mail“, „Fry's Family Foods“ tyrėjai pabandė atskirti, kur tiesa, o kur tik fikcija apie tai, kas sveika.

Žalieji kokteiliai

Daugelis mitybos specialistų sako, kad kur kas sveikiau valgyti vaisius ir daržoves, o ne skanauti juos sutrintus. Ir nors šie žalieji trinti kokteiliai jau seniai „ant bangos“, visgi, jie greičiau sukelia alkio jausmą nei įprastai valgomos daržovės ar vaisiai.

Spiralėmis pjaustytas žaliavalgiškas maistas

Toks maistas gali padėti numesti svorio, yra maistingesnis, tiesa? Žinoma, tuo abejoti nereikia, kadangi neapdoroto maisto sveikatinančios savybės daugeliui puikiai žinomos. Be to, spiraline pjaustykle pjaustytos daržovės puikus ir naujoviškas būdas jų įtraukti daugiau į savo mitybą. Tik daugelis klaidingai įsivaizduoja ir pamiršta, kad tokiame maiste taip pat yra kilokalorijų, todėl verta atkreipti į tai dėmesį, kaip ir į porcijų dydį. Svarbu paminėti ir tai, jog morkos, špinatai ir net pomidorai kur kas maistingesni, kai yra kiek pašildomi, kadangi taip mūsų kūnas lengviau įsisavina antioksidantus.

Kakavos pupelės prieš šokoladą

Kakava vadinama supermaistu, kadangi joje gausu antioksidantų, taip pat ji mažina blogojo cholesterolio kiekį, tačiau joje kilokalorijų ne ką mažiau nei šokolade. Štai kodėl reikėtų nepamiršti, kad vartoti visus sveikus produktus būtina saikingai.

Šaldytas ar šviežias?

Esate įsitikinę, kad valgyti šviežias daržoves ir vaisius yra kur kas sveikiau? Ne visada. Pasirodo, jeigu ką tik nuskinti vaisiai ir daržovės užšaldomi per kelias valandas nuo derliaus nuėmimo, vitaminai kuo puikiausiai išsaugomi.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 superproduktų, kurie pagerins atmintį ir nuotaiką

Kokosų vanduo ir paprastas vanduo

Profesorius Johnas Breweris atliko tyrimą, norėdamas išsiaiškinti, kaip mūsų kūną veikia ir drėgmę atstato kokosų vanduo bei paprastas vanduo po sporto užsiėmimų. Rezultatas atskleidė, kad didelio poveikio, jog keistume vandenį į kokosų vandenį, nėra.

Kokosų vanduo, kaip buvo pranešama, padeda atstatyti po energingos treniruotės prarastus esminius elektrolitus, tokius kaip kalis, ko negali paprastas vanduo. Tačiau yra pigesnis būdas – galite valgyti bananus, kuriuose gausiu jau minėto mineralo kalio.

Baltymų galia

Daugelis mano, kad mėsa yra nepakeičiamas baltymų šaltinis ir negali lygintis su augaliniais baltyminiais šaltiniais. Pavyzdžiui, 53 proc. britų mano, jog vegetariška ar veganiška mityba neužtikrina rekomenduojamo baltymų kiekio per parą. 60 proc. britų per pastaruosius kelerius metus nesumažino suvartojamo mėsos kiekio, manydami, kad vegetarai ir veganai yra mažiau sveikesni nei tie, kuri valgo mėsą.

Tokia nuomonė gali būti susijusi ir su tuo, kad daugelis jų nenumano kokiuose produktuose yra daugiausiai baltymų. Pavyzdžiui, 32 proc. kaip baltymų šaltinį įvardinę vištieną net nenutuokia, jog tokiuose produktuose kaip kanapių sėklos, špinatai, brokoliniai kopūstai taip pat yra daug baltymų.

Rinkodaros direktorė Tammy Fry iš „Fry's Family Foods“ sako, jog mūsų organizmui puikiai tinka tokie baltymų šaltiniai kaip brokoliniai kopūstai, ankštinės daržovės, sojos, pupelės, špinatai ir pan. Ji taip pat pabrėžia, kad daugelis netgi nežino, kuo supermaistas yra mums naudingas, kokios jo sveikatinančios savybės.

„Patarčiau ne tik sekti naujausias maisto tendencijas, bet ir suvokti kuo tas naujas maistas mums padeda, kaip veikia organizmą, kad lengviau taptų mitybos dalimi“, – teigė T.Fry.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nuo netinkamai paruošto supermaisto gali prireikti supervaistų