„Super Bowl“ žiūrovus sujaudinusi poetė A.Gorman pateko į renginio istoriją: „Man didžiulė garbė“

Jaunoji inauguracijos žvaigždė – poetė Amanda Gorman. Paltas ir lankelis – „Prada“, auskarai – „Nikos Koulis“ / Vida Press nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-08 21:19
JAV prezidento Joe Bideno inauguracijoje suspindusi 22-ejų poetės Amandos Gorman žvaigždė neblėsta. Sekmadienio vakarą jaunoji poetė pasirodė dar didesnį žiūrovų būrį sutraukiančiame renginyje – nacionalinėse amerikietiško futbolo rungtynėse „Super Bowl“.

„Kol visi kalbėjo apie mano pasirodymą Joe Bideno inauguracijoje, aš jau ruošiausi ir nerimavau dėl savo pasirodymo „Super Bowl“ rungtynių metu. Pagaliau tai galiu pasakyti“, – dar prieš renginį savo „Twitter“ paskyroje rašė A.Gorman.

Prieš mėnesį JAV prezidento Joe Bideno inauguracijoje pasirodžiusi A.Gorman tapo jauniausia poete Amerikos istorijoje, savo kūrinį skaičiusia prezidento priesaikos ceremonijoje. Visgi prabėgus vos kelioms savaitėms Amanda į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pasiekimą – tapo pirmąja poete, savo eilėraštį skaičiusia „Super Bowl“ rungtynių pertraukos metu. 

Labai džiaugiuosi, kad poezija tampa vis labiau vertinama ir atsiduria žiūrimiausių JAV televizijos laidų eteryje. Man didžiulė garbė“, – džiaugėsi A.Gorman.

„Super Bowl“ pertraukos metu A.Gorman skaitė eilėraštį, kuriuo išreiškė pagarbą su pandemija kovojantiems herojams. Jaunimo poezijos laureatė pagerbė slaugytoją Suzie Dorner, buvusį krepšininką, pedagogą Trimaine Davisą, bandžiusį užtikrinti tinkamą vaikų nuotolinį mokymąsi,  ir karo veteraną Jamesą Martiną, vadovavusį „Wounded Warrior“ projektui, kuriuo buvo siekiama bendruomenes mokyti naudotis technologijomis, siekiant sumažinti socialinę izoliaciją.

Visus šiuos asmenis A.Gorman pavadino „Garbės kapitonais“, kovojančiais su koronaviruso pandemija.

„Šiandien mes pagerbiame tris mūsų kapitonus už jų veiksmus ir indėlį šiais neapibrėžtumo laikais. Jie ėmėsi vadovauti, sugriovė visus lūkesčius ir apribojimus, sugebėjo paskatinti veikti bendruomenes ir kaimynus. Kaip lyderiai, gydytojai ir pedagogai“, – poemą pradėjo A.Gorman.

„Jamesas buvo sužeistas kare, tačiau šiandien šis karys vis tiek dalijasi savo namais su tais, kuriems reikia. Pandemijos metu jis net ištiesė pagalbos ranką tiesiogiai transliuodamas futbolą šeimoms ir sirgaliams.

Trimaine yra pedagogas, dirbantis be perstojo, besistengiantis aprūpinti savo bendruomenę nešiojamaisiais kompiuteriais ir technologijomis. Taigi, jo mokiniai turi visas priemones, padedančias sėkmingai mokytis ir siekti kitų tikslų. 

Suzie yra ICU slaugytoja Tampos ligoninėje. Jos darbas įrodo, kad net tragedijos metu viltis tikrai yra. Ji prarado savo močiutes pandemijos metu, tačiau šiuo metu kovoja, norėdama išgelbėti kitas gyvybes.

Jie stovi priekinėse fronto linijose, rizikuodami savo gyvybėmis dėl mūsų. Eikime su šiais kariais, pagerbkime šiuos čempionus, ir susitelkime, jei jie prašo pagalbos“, – savo poemą skaitė Amanda.

„Kol mes juos gerbiame čia, jie kiekvieną dieną gerbia ir aukojasi mums“, – poemą užbaigė A.Gorman.

Savo kalba inauguracijos, o dabar ir „Super Bowl“ rungtynių svečius užbūrusi A.Gorman būdama 16 metų tapo Los Andželo jaunimo poezijos konkurso laureate. Po trejų metų, Harvardo universitete studijuodama sociologiją, ji tapo Nacionalinio jaunimo poezijos konkurso laureate.

Pirmąją savo knygą „The One for Whom Food Is Not Enough“ ji išleido 2015 metais.

Savo talentu buvusią JAV pirmąją damą Michelle Obamą, televizijos laidų vedėją, rašytoją Oprah Winfrey, buvusią JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton sužavėjusi Amanda vaikystėje turėjo kalbos sutrikimų.

„Tai pavertė mane tokia, kokia esu, siekiant būti pasakotoja, kokia noriu būti. Kai turi sutelkti dėmesį į garsus, kuriuos vis bandai pasakyti, o tau nepavyksta, išmoksti geriau suprasti, kokią reikšmę šie garsai turi, kaip jie skamba“, – sakė Los Andžele gimusi poetė.

Naujausi straipsniai