Suomijos atstovė Saara Aalto susižavėjo Lietuvai atstovausiančia I. Zasimauskaite: „Ji prie manęs priėjo užkulisiuose“

Nacionalinės „Eurovizijos“ finalo akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-03-12 16:18
Saara Sofia Aalto (30) augo Suomijoje. Mergaitė, gimusi didžiajai scenai – taip Saarą nuo pat vaikystės matė jos tėvai. Muzikos mokytojos ir fotografo šeimoje užaugusi šių metų „Eurovizijos“ dalyvė tikisi sužavėti Europą daug ekspresijos ir jėgos turinčiu pasirodymu. Lisabonoje ji atliks dainą „Monsters“. Britanijos „X Faktoriuje“ didžiulės sėkmės ir pripažinimo sulaukusi Saara puikiai žino, kas yra didžioji scena, o Lietuvoje, pasirodo, ji lankosi jau antrąjį kartą.

Saara, vakar savo kūrinį „Monsters“, su kuriuo atstovausi Suomijai „Eurovizijoje“, pristatei Lietuvos klausytojams. Šioje šalyje esi pirmą kartą?

Ne, esu buvusi Lietuvoje. Tuomet man buvo 15 metų. Senokai, tačiau ši šalis be galo graži ir čia malonu sugrįžti. Žmonės šilti, o vakarykščiai potyriai Kauno „Žalgirio“ arenoje – neįtikėtini.

Kuri iš mūsų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalinių dainų tau atrodė stipriausia?

Patiko Ievos daina. Toks jausmingas bei gražus kūrinys. Beje, ji prie manęs priėjo užkulisiuose, šiek tiek pabendravome. Nepaprastai mielas žmogus. Ieva pagyrė mano pasirodymą, o aš apsidžiaugiau, jog ji pastarąjį jau matė. Tikiuosi, artimiau susipažinsime Lisabonoje. Beje, su Ieva pasirodysime tame pačiame pusfinalyje.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Ne visi atlikėjai prieš „Euroviziją“ keliauja po skirtingas šalis. Šiandien iš Lietuvos išvyksti į Portugaliją, kodėl ten trauki taip anksti?

Prieš savo pasirodymą aš noriu nufilmuoti vaizdo įrašą, kuris pasakos, ką veikiau iki lipimo ant didžiosios dainų konkurso scenos.

Ko tikiesi iš publikos Lisabonoje?

Kadangi dainą „Monsters“ sieju su šokių muzika, tikiuosi, jog gerbėjai judės ir dainuos kartu. Mano atliekamas kūrinys yra gan popsiškas, energingas. Pažadu daug staigmenų. Visas šou – išties sudėtingas, tačiau dar negaliu išduoti, kaip viskas atrodys. Suomija tik kartą nugalėjo „Eurovizijoje“ (grupė „Lordi“ su daina „Hard Rock Hallelujah“ 2006 metais išplėšė pergalę -aut. past.), gal tai įvyks ir antrąjį kartą (šypteli).

Daugelis sako, kad „Eurovizija“ – absoliučiai politinis konkursas...

Na, taip. Mano nuomone, normalu, kad palaikai artimą šalį, kaimynus. Vis dėl to, ne kartą yra nutikę taip, kad konkursą laimi įspūdinga daina. Pavyzdžiui, Conchitos Wurst atveju – pasaulis balsavo už balsą, siunčiamą žinutę. Todėl akivaizdu, kad svarbiausia šiame konkurse – kūrinys.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Turi mėgstamiausią „Eurovizijos“ pasirodymą?

Žinoma. Pirmiausia, kas šauna į galvą – Loreen su daina „Euphoria“ ir toji pati Conchita Wurst su „Rise like a Phoenix“. „Euroviziją“ pradėjau žiūrėti kai buvau visai mažytė. Mane visuomet žavėjo didingi pasirodymai ir stiprus vokalas.

Lengvai priimi kitų žmonių išsakomą kritiką?

Nebekreipiu dėmesio į tai, ką sako ar mano kiti. Aš jau dukart dalyvavau nacionalinėje „Eurovizijoje“, tuomet savo šalyje abu kartus likau antra. Perėjau per daug projektų, o vėliau pasiekiau britų „X Faktorių“. Laikui bėgant, išmokau jautriai kitų nuomonės nepriimti.

Atlikėjos duonos atsikandai gan anksti. Tavo daina „Monsters“ – apie žmoguje gyvenančius demonus, išsilaisvinimą nuo jų. Per visą karjeros laikotarpį daug kartų teko su tais demonais kovoti pačiai?

Tikrai taip. Šiuo metu aš palaikau ryšį net su dviem gyvenimo treneriais. Jie man dalina patarimus ir Suomijoje, ir Londone, kur taip pat turiu namus. Jei pasidaro sunku – paskambinu ir pasiteirauju jų, kaip elgtis vienu ar kitu klausimu.

Per savo karjerą man teko susidurti su nelengvais išbandymais. Visuomet kūriau ir dainavau angliškai. Suomijoje tai ne taip jau priimtina. Beje, ten dažniausiai išpopuliarėja alternatyvios muzikos atlikėjai, o aš nuo mažens buvau gan teatrališka, popmuzikos žanrą dievinanti asmenybė. Todėl tik sudalyvavusi Didžiosios Britanijos „X Faktoriuje“ pasijutau įvertinta. Pagaliau klausytojai išgirdo mano atliekamą muziką.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Po ilgų repeticijų, begalės projektų ir koncertų tavęs namuose kažkas laukia?

Tai mano sužadėtinė. Ji manęs laukia ne tik namuose, kartu dirbame, ir jei ne darbas, vargu, ar būtume kartu. Taip susipažinome. Meri sutikau po 9-erių metų trukusios draugystės su ankstesniu partneriu.

Pasvajoji, ką darysi, jei tau pavyks užkariauti pasaulį savo pasirodymu?

Net neįsivaizduoju. Suomijai šiame konkurse kol kas sekasi sunkokai. Noriu, kad mane išgirstų. Kelias, kurį per savo gyvenimą nuėjau, buvo išties sunkus. Tad džiaugsiuosi, jei pateksiu į finalą. Daugiau apie nieką negalvoju.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai