Sūnų iš ligoninės parsivežęs Kristupas Krivickas prašo pagalbos „Mamos pieno bankui“

Kristupas Krivickas su žmona ir vaikais / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-24 13:24
TV laidų vedėjas Kristupas Krivickas su žmona Jurgita džiaugiasi geromis naujienomis – gerokai anksčiau laiko gimęs jųdviejų sūnus jau paleistas iš ligoninės ir su visa šeima grįžo namo.

Džiugia žinia K.Krivickas pasidalijo „Facebook“ tinkle. Čia taip pat visų geros valios žmonių jis paprašė pagalbos. „Facebook“ tinkle K.Krivickas rašė:

„Pagaliau!!! Pagaliau mūsų broliukas ir mamytė sugrįžo!!! Pagaliau VISA mūsų šeima namuose!!! Pagaliau mes visi kartu!!! Tiek prisikentėjęs mūsų ankstukas mažylis Augustėlis ir mūsų tikra didvyrė mamytė Jurgita sugrįžo į namus! Tiek daug ašarų ir nerimo dienų liko praeityje...

Prasideda naujas, dar laimingesnis, mūsų šeimos gyvenimo etapas! Ta proga noriu dar kartą visos mūsų šeimos vardu padėkoti Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos skyriaus vadovui gydytojui Antanui Pužui, Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. dr. Rūtai Jolantai Nedišauskienei, Neonatologijos skyriaus vadovei doc. dr. Rasai Tamelienei, akušerijos ir ginekologijos skyriaus gydytojai doc. dr. Eglei Machtejevienei, TĄ mums lemtingą naktį budėjusiai kūdikių reanimacijos daktarei Vilmai, akušerei Reginai ir visiems visiems gydytojams, akušeriams, seselėms ir visam personalui, kurie nuo pat Augustėlio gimimo profesionaliai ir nuoširdžiai rūpinosi mūsų kūdikėliu ir mamyte ir darė viską, kad kūdikėlis kuo greičiau pasveiktų, sustiprėtų ir galėtų grįžti į namus! Ačiū Jums!

Ačiū ir visiems šio socialinio tinklo bičiuliams, kurie siuntė linkėjimus ir palaikė!

Mums tai buvo svarbu! O dabar dar vienas labai svarbus dalykas – reikia visų Jūsų pagalbos! Kauno klinikų akušerijos ir ginekologijos skyriuje gimsta ir yra gydomi beveik du trečdaliai visos Lietuvos ankstukų. Beveik kas dešimtas vaikelis Lietuvoje gimsta per anksti ir jam reikia pagalbos. Svarbiausias visų per anksti gimusių vaikelių gyvenime, o ypač pirmosiomis jo dienomis yra motinos pienas.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Deja, dėl patirto streso ir kitų aplinkybių pirmosiomis dienomis beveik visų ankstukų mamos pienelio neturi. Jis atsiranda vėliau, po kelių dienų, todėl gydytojai kūdikiams priversti duoti specialius dirbtinius mišinukus. Kad ir sukurti pagal pažangiausias technologijas tie mišinukai vis tiek dirgina itin jautrią ankstukų virškinimo sistemą ir sukelia jiems papildomų problemų ir taip sunkioje situacijoje.

Tuo tarpu kitos mamos, kurios pagimdė anksčiau pienelio pradeda turėti tiek, kad užtenka ir jos vaikeliui ir galėtų užtekti dar vienam ar net keliems ankstukams, bet, deja, jo duoti gydytojai negali, nes vis dar neturi reikalingos įrangos tokio pienelio laikymui, patikrinimui ir paruošimui. Reikalingi specialūs šaldytuvai, aparatas, kuris patikrins ar pienelis saugus ir dar vienas aparatas, kuris tinkamai parengs pienelį kūdikėlio maitinimui.

Nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų gaudami natūralų motinos pienelį ankstukai išvengs virškinimo sistemos dirginimo, gaus daugiau reikalingų maisto medžiagų ir sustiprės jų imunitetas ir jiems bus lengviau kovoti už išlikimą mūsų pasaulyje.

Kaip tik šiuo metu toks svarbus ir reikalingas „Mamos pieno bankas“ yra kuriamas. Projektas vadinasi „Sveika pradžia – motinos pieno laše“, projektą inicijuoja ir juo rūpinasi asociacija „Padedu augti“.

Prašau visų, kurie gali paremti šį projektą: Gavėjas – asociacija „Padedu augti“, gavėjo kodas – 303157604, projekto sąskaitos numeris – LT05 7044 0600 0798 8637, banko kodas – 70440, mokėjimo paskirtis – projektui „Sveika pradžia“. Ačiū Jums už jūsų gerumą! Padėkime visiems Lietuvos vaikams užaugti! Visi už vieną ir vienas už visus!“

Žmonės.lt primena, kad Kristupas Krivickas su žmona Jurgita šeimos pagausėjimo sulaukė gerokai anksčiau, nei planuota. Gegužės pabaigoje tėvai sūnų pakrikštijo ligoninėje.“

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai