Sūnų į pirmąją klasę palydėjusi E. Monginienė prisiminė skaudžią asmeninę patirtį

Elvyra Monginienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-09-01 16:13
Šiandien pirmą kartą Kauno mokyklų duris su šimtais bendraamžių atvėrė ir kelių žinomų šeimų vaikai – pirmasis skambutis Prano Mašioto pradinėje mokykloje nuskambėjo papuošalų dizainerės Elvyros Monginienės sūnui Gustui, Jurgio Dobkevičiaus progimnaziją pradėjusiai lankyti „Božolė“ choro vadovės Jurgitos Liukaitienės dukrai Lėjai ir "Ryto" pradinės duris atvėrusiai televizijos gelbėtojos Neringos Norbutaitės Mažeikienės dukrai Gaudrei.

„Tą pačią mokyklą lankė daugelis mūsų šeimos narių. Lėjai patiko klasė, įspūdį padarė šventė. Ji sako, kad nieko nebijojo ir viskuo džiaugėsi“, - pasakojo J. Liukaitienė.

Rugsėjo 1 – ajai Liukaičiai ruošėsi visą vasarą – vis nupirkdavo po vieną ar kelis daiktus iš ilgojo ir brangiojo mokyklinio sąrašo.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Lėjai seneliai – grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas – Fara ir jo žmona Rima – anūkei svarbaus įvykio proga įteikė pinigėlių tam, kad ji pati galėtų nusipirkti, ko nori. Paminėti mokslo metų pradžią pirmokė panoro dėl įspūdingų desertinių kokteilių vaikų tarpe garsėjančiame restorane „Talutis“.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Sūnų Gustą į pirmąją klasę palydėjusi E. Monginienė sakė pastaraisiais metais turėjusi du tikslus – sukurti bent kelis naujus „Elvyra design“ produktus bei pasirūpinti, kad šeimos pagrandukas imtų lankyti viena geriausių Kaune laikomą pradinę mokyklą.

„Ugdymo įstaiga – lyg antrieji namai, todėl tikrai svarbu, kokia ji yra“, - sakė papuošalų kūrėja.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Gustas Monginas kelias dienas prieš mokslo metų pradžią jaudinosi. Tačiau, po pirmosios pamokos, pareiškė, jog mokytis yra labai lengva.

E.Monginienė sakė pasirengimo pirmajai klasei rūpesčių išvengusi, nes daug darbų už tėvus nuveikė mokyklos kolektyvas. Svarbu buvo tik sūnui išrinkti kuo tinkamesnę, lengvesnę kuprinę.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Elvyra design“ įkūrėja iki šiol su skausmu prisimena savąją rugsėjo 1 – ąją. Lapkritį 7 – ąjį gimtadienį turėjusi švęsti mergaitė kėlėsi anksti ir pas bendraklasius patraukė nešina gėlėmis. Mama jos plaukus buvo papuošusi baltais kaspinais. Tačiau Elvyrai ir dar vienam mokinukui teko eiti namo taip ir neatvėrus klasės durų – tuo metu įsigaliojo įstatymas, jog pirmokais gali tapti tik septynerių sulaukę vaikai, o apie pasikeitimus iš anksto šeimos niekas neįspėjo.

„Teko rugsėjo 1 – ąją dar kartą išgyventi po metų!“, - sakė E. Monginienė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Ryto“ pradinę mokyklą šiandien pradėjo lankyti ir buvusios televizijos gelbėtojos Neringos Norbutaitės Mažeikienės jaunėlė Gaudrė.

„Sūnus jau ketvirtokas, o dukra – pirmokė. Buvo paskutinė jos laisva vasara be įsipareigojimu, todėl stengėmės išnaudoti kiekvieną akimirką“, - sakė žinoma kaunietė.

Šeima atostogavo ne tik Lietuvoje, bet ir keliavo po Europą. Didelį įspūdį paliko kelionė į Vokietijoje esantį safarį parką, o prieš pat rugsėjo 1 – ąją Mažeikos parvyko iš Švedijos, kur plaukiojo kruiziniu laivu.

Gaudrė, rugsėjo 1 – ąją žingsniuodama į mokyklą, nė kiek nesijaudino, juolab, kad šią pradinę lanko ir jos brolis. Iš pradžių norėta, jog mergaitė mokytųsi meno įstaigoje, tačiau vėliau nutarta, jog bent metus brolis ir sesuo turėtų pasimokyti ten pat.

„Gaudrė – drąsi. Aš buvau kitokia, uždaresnė“, – sakė N. Norbutaitė Mažeikienė.

Šeimai pasiruošti mokslo metams nebuvo sunku – neskubėta pirkti nei priemonių, nei kuprinių. Beje, N. Norbutaitę Mažeikienę itin nustebino kai kurių tėvų sprendimas kuprinms išleisti po kelis šimtus eurų.

„Juk vaikai važinėja viešuoju transportu, lanko įprastas klases... Kam jiems tokia prabangos prekė? Mes to dalyko nesureikšminome – svarbu kuprinė būtų lengva ir patiktų Gaudrei“, - sakė pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai