Šunų horoskopas: augintinio charakteris pagal jo gimimo dieną

Labradoras / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-16 15:00
Šuns charakterį lemia ne tik veislė, bet ir gimimo data. Žinodami gyvūno zodiako ženklą, geriau sutarsite su keturkoju, lengviau išmokysite jį laikytis namų taisyklių. Sunku prieštarauti žvaigždžių valiai, nuo kurios priklauso didžiausios augintinio dorybės ir ydos.

Avinas (nuo 03 21 iki 04 20)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šio šuns gyvenimo moto: „Aš – pirmas.“ Gyvūnas yra stiprus lyderis, nuolat bandys paveržti iš šeimininko valdžią ir maištaus. Kasdien jūsų laukia įdomūs ir nepakartojami iššūkiai. Avino ženklo atstovas gerai jaučiasi, jei gali nuolat „susigrumti su gaujos vadu“, tad šį keturkojį auklėjant prireiks kantrybės ir ilgų mokymų. Fiziškai aktyviam augintiniui patiks ilgi pasivaikščiojimai parke ar treniruotės dresavimo aikštelėje.

Jis mėgaujasi veikla, tačiau reikia būti atsargiems, nes Avinų nuotykiai dažnai baigiasi nelaimingais atsitikimais. Vis per tą užsispyrimą, drąsą ir neapgalvotą elgesį. Namie laikomiems šunims reikia didelės erdvės, jiems netinka ankštas miesto butas. Kenčia, jei apribojama laisvė, todėl neriškite prie grandinės. Netoleruoja kitų naminių augintinių, nes nori būti vienintelis numylėtinis.

Jautis (nuo 04 21 iki 05 20)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Dažniausiai tai yra lėtas, tylus, emociškai tvirtas šuo. Nemėgsta didelio fizinio krūvio, bėgti šalia dviračio. Jautis prisiriša prie namų, sunkiai pakelia išsiskyrimą su šeimininku, tačiau mėgsta būti lepinamas, dažniau miega ant sofos nei savo guolyje. Nepriklausomai nuo dydžio, palakstyti užtenka uždaro kiemo, šuns nevilioja ilgos iškylos po mišką.

Tai labai ištikimas ir atsidavęs keturkojis, vertinantis šeimą, todėl, vos tik iškyla pavojus, aršiai gina namiškius ir teritoriją. Įtariai žiūri į svečius, todėl prie žmonių šuniuką reikėtų pratinti nuo mažens. Gyvūnas trokšta draugijos, puikiai sutaria su vaikais. Jaučiui sunku atsisakyti gardaus kąsnelio, todėl linkęs į nutukimą. Apdovanoti muzikine klausa. Sakoma, kad būtent Jaučiai mėgsta kaukti išgirdę liūdną melodiją.

Dvyniai (nuo 05 21 iki 06 21)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Neramus, veržlus, viskuo besidomintis šuo, kuris šokinėja nuo vienos veiklos prie kitos. Ši asmenybė nuolat reiškia savo nuotaikas (teigiamas ir neigiamas), reikalauja dėmesio. Dvyniai nėra fiziškai ištvermingi, nes išeikvoja energiją nereikalingai veiklai. Augintinis visą dieną gali nesustodamas lakstyti po namus, nors tam nėra jokio pagrindo.

Paliktas vienas keturkojis liūdės, ims žalotis. Įsigiję Dvynius susitaikykite, kad po kambarius šėls triukšmingas, tačiau ne mažiau žavingas gyvsidabrio lašelis. Šunį sunku auklėti, nes jis „žino“, kas yra geriausia. Jam nepatinka nuobodus kartojimas, tačiau mielai imsis įvairių triukų. Tinka dalyvauti judrumo varžybose. Smalsius, energingus ir impulsyvius Dvynius rekomenduojama vedžioti su pavadėliu, nes gali pabėgti.

 

Vėžys (nuo 06 22 iki 07 22)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šuo pasižymi nepastovumu ir polinkiu į kraštutinumus: džiaugsmą greitai keičia neviltis, drąsą – baimė. Pakankamai atkaklus, noriai mokosi, jei dresavimas teikia malonumą. Vėžiui būtina jausti, kad jis yra reikalingas šeimininkui, todėl nepamirškite dažniau paglostyti, pakalbinti, pasisveikinti ir atsisveikinti. Jei patirs rūpestį ir globą, augintinis bus ištikimas, dėl jūsų nuvers kalnus, sargaus ir gins namus.

Labai jautrios nervų sistemos, todėl skaudžiai išgyvena išdavystę, vienatvę. Gali turėti psichosomatinių problemų, kurios pereina į neurozę. Šie gyvūnai nemėgsta permainų, todėl net guolio ir dubenėlio vietą numatykite iki to laiko, kol šuo dar neperžengė namų slenksčio. Vėliau bus sunku keisti augintinio įpročius. Visi Vėžiai dievina vandenį, kai tik pasitaiko proga, brenda į tvenkinuką ar ištaško pakelių balas.

Liūtas (nuo 07 23 iki 08 22)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šuo – karalius, kuris mėgsta vadovauti, jaučiasi išskirtinis, todėl tikisi, kad su juo bus elgiamasi kaip su monarchu. Bet viskas nėra taip blogai. Jei šeimininkas perpras Liūto mąstymą, negailės pagyrų, įgis klusnų ir draugišką kompanioną. Augintiniai yra labai charizmatiški, teatrališki. Jiems patinka žmonių dėmesys, Liūtai moka prisimeilinti.

Savanaudiškai nori būti vieninteliai meilės objektai, nepakenčia net kaimynų šunų. Daugelis yra lipšnūs ir linksmi šeimos draugai, jei užmiršime jų užsispyrimą ir aroganciją. O šios savybės išlenda tada, kai mažiausiai reikia. Nuo mažų dienų šunims būtina griežta dresūra. Labai dažnai Liūtai išgarsėja kaip bebaimiai policijos ar gelbėjimo tarnybų darbuotojai. Tik būtina įvertinti jų pastangas ir apdovanoti.

Mergelė (nuo 08 23 iki 09 22)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Tai – tobulas augintinis, kuriam tarnystė žmogui teikia neapsakomą džiaugsmą. Šuniuką būtina kažkuo užimti, kad turėtų pakankamai veiklos – atnešti numestą daiktą, surasti paslėptą žaisliuką. Jums neteks raudonuoti dėl netinkamo keturkojo elgesio ar netvarkos namuose. Mergelė apsaugos savo žmogų nuo streso ir netikėtumų.

Švarą mėgstančiam augintiniui net viena blusa gali sukelti nerimo priepuolį. Laiku švarinkite jo guolį ir kitus apyvokos daiktus. Šuo atsisakys ėsti iš nešvaraus dubenėlio. Mergelėms svarbi griežta dienotvarkė, todėl augintinis nerimaus, jei užtruksite darbe, o savaitgalį pramiegosite rytinį pasivaikščiojimą. Nors laukinėje gamtoje į kailį prisivelia usnių, o plaukai susitepa purvu, Mergelei patinka miškai ir pievos. Nelabai gerai sutaria su mažais vaikais, tačiau sugeba sugyventi su katėmis.

 

Svarstyklės (nuo 09 23 iki 10 22)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šis keturkojis yra itin nuoseklus ir kantrus. Neskubės laužyti namų taisyklių, tačiau tyliai ramiai, savaitė po savaitės užsiropš ant sofos ar įslinks į šeimininkų lovą. Svarstyklės vengia persidirbti, todėl gana tingiai vykdo komandas. Jei norėsite greito rezultato, pasirūpinkite pilnomis kišenėmis skanėstų. Keturkojus jais lengva papirkti.

Šuo laikosi „uždaro rato“ principo, todėl sunkiai įsileidžia į namus naujus žmones ar gyvūnus. Nuolat ieško teisybės ir kovoja dėl savo teisių miegoti minkštai, ėsti skaniai ir pramogauti. Tačiau labai vertina santykius su šeimininku. Jei gauna daug meilės, atsilygina tuo pačiu. Tinka gyventi tarp žmonių, blogai jaučiasi laikomi voljere.

Skorpionas (nuo 10 23 iki 11 21)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Po šilkiniu kailiu slepiasi stiprus charakteris. Ne veltui Skorpionus gaubia paslaptis. Šiuos augintinius reikia suprasti ne tik iš uodegos vizginimo. Neįprasto būdo šuo taps draugu visam gyvenimui arba amžinu priešu. Gyvūnas geba mylėti šeimininko šeimą, tačiau su tokia pat aistra nekęs skriaudiko. Nepamiršta senų nuoskaudų. Pasižymi savitvarda ir aukšta saviverte. Kol barate nusižengusį keturkojį, jis gali ramiai gulėti, kol galiausiai... užmigs.

Pastebėta, kad Skorpionai apdovanoti puikia uosle, todėl yra labai geri pėdsekiai. Jei šeimininkas tvirtai laiko valdžias rankose, šunys tampa puikiais augintinais. Jie yra fiziškai stiprūs ir ištvermingi, puikiai jaučiasi laikomi uždarame kieme, tačiau nėra geri sargai. Stebėkite augintinio apetitą, nes keturkojai greitai priauga papildomų kilogramų.

Šaulys (nuo 11 22 iki 12 21)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Gyvenimas su šiuo augintiniu niekada nebus nuobodus. Sunku perprasti nenuspėjamų Šaulių charakterį, nes šunys patys ne visada žino, ko nori. Gyvūnas klausys ir gerbs šeimininką, jei pastarasis to nusipelnys. Keturkojai yra fiziškai stiprūs ir geros sveikatos, tačiau dėl perdėto aktyvumo gali tekti dažnai lankytis veterinarijos gydykloje.

Sumušimai, patempimai, sausgyslių plyšimai, kaulų lūžiai – dažnos neatsargaus elgesio pasekmės. Kalbama, kad Šauliai yra labiausiai nepageidaujami augintiniai, nes nuolat krečia šunybes (verčia vazonus, spinteles). Tačiau labai jautriai reaguoja į žmonių skausmą, tinka naudoti gyvūnų terapijoje. Mažo dydžio augintinius gatvėje apsaugokite nuo kitų gentainių. Šauliai mėgsta aiškintis santykius, net jei jėgos yra akivaizdžiai nelygios.

 

Ožiaragis (nuo 12 22 iki 01 19)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Tai – daug ambicijų turintys gyvūnai, taip pat reiklūs šeimininkams. Įsigijus Ožiaragį ir patiems teks pasitempti. Būtų puiku, jei sutaptų žmogaus ir šuns požiūriai. Keturkojis gali pulti į depresiją, jei namuose nėra tvarkos ir ramybės. Pragmatiškiems augintiniams nepatinka kūrybinis chaosas.

Sakoma, kad Ožiaragis šuo nuo gimimo yra senas, tačiau su amžiumi jo charakteris tik gerėja. Nebijo sunkaus fizinio darbo, tačiau gali būti užsispyręs, nevykdys komandų, jei nors akimirką suabejos šeimininko teisingumu. Jei sutampa biolaukai ir gyvūnas žino savo pareigas, jaučiasi saugus, jis nurimsta ir tampa patikimu šeimos draugu. Teigiama, kad Ožiaragiui į porą labiausiai tinka Ožiaragis.

Vandenis (nuo 01 20 iki 02 18)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Šiems šunims būdinga savybė visur ir visada iškloti tiesą apie visus. Nenustebkite, jei įsigijus tokį augintinį prasiplės pažinčių ratas, dažniau keliausite, susidomėsite sportu. Keturkojai nuolat atsidurs situacijose, kurios skatins pažinti, bendrauti. Turėsite spėti suktis paskui Vandenį, nors labai sunku numanyti, kokios mintys knibžda jo galvoje.

Numylėtinis į gyvenimą įneš šiek tiek chaoso, tačiau tikrai nenuobodžiausite. Keturkojai mėgsta pramogas, todėl puikiai tinka dalyvauti varžybose ar pramoginėse programose. Dievina sceną ir aplodismentus, kai namai šurmuliuoja nuo žmonių. Vandeniui būtinas laisvės pojūtis ir galimybė palakstyti be pavadėlio. Gerai sutaria su gentainiais, jo širdyje užteks vietos ir kitiems jūsų augintiniams.

Žuvys (nuo 02 19 iki 03 20)

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Tai – labai sudėtingo charakterio šunys, apdovanoti intelektu, empatija ir nuojauta. Nenuspėjamo elgesio, kurį lemia nuotaikų potvyniai ir atoslūgiai. Vieną minutę jis gali būti įkyrus, kitą – meilus. Giliai viduje augintiniai nori patikti šeimininkams, ypač jei su jais elgiamasi švelniai. Venkite grubumo, ir Žuvys atsidėkos žaismingumu, aktyvumu iki senatvės.

Šio vandens ženklo atstovai yra absoliučiai nelaimingi, neturėdami progos pasipliuškenti. Pasivaikščiojimas per lietų – taip pat smagi pramoga. Nekils jokių problemų maudant augintinį vonioje. Auginant namuose Žuvis, labai pravers humoro jausmas. Nesistenkite iki galo pažinti šunį, tiesiog džiaukitės buvimu drauge.

Naujausi straipsniai