Šuns veislė pagal Zodiaką

Šuniukas / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-24 19:30
Sakoma, kad žmonės naminį augintinį renkasi pagal savo charakterį ir neretai net būna panašūs į juos. Taigi susipažinkite, koks šuo atitinka jūsų Zodiako ženklą ir labiausiai tiktų pagal jūsų gimimo datą.

Nors ir mėgstate didelius gyvūnus, nesigėdykite įsigyti mažo šunyčio, pavyzdžiui, nykštukinio pudelio arba toiterjero, kurie padės jums grįžus namo atsipalaiduoti, nusiraminti.

Avino ženklo atstovai energingi ir drąsūs, tad ir šuns jiems reikia atitinkamai didelio, visada pasiruošusio aktyviai veiklai ar ilgiems pasivaikščiojimams ar pabėgioti drauge su savo šeimininku. Taigi išsirinkę vokiečių aviganį, dobermaną ar bokserį tikrai neapsiriksite – tai jūsų šunys. Žinoma, Avinas Avinui nelygu, o šių šunų charakteris irgi ne iš lengvųjų. Jeigu jums stinga kantrybės ir esate pernelyg impulsyvūs arba užsiėmę, tikriausiai, nors ir mėgstate didelius gyvūnus, galite neturėti laiko jais tinkamai pasirūpinti, tad nesigėdykite įsigyti mažo šunyčio, pavyzdžiui, nykštukinio pudelio arba toiterjero, kurie padės jums grįžus namo atsipalaiduoti, nusiraminti, o gal net išmokys išgirsti kitą žmogų.

Jaučiai – rūpestingi ir atidūs, tad ir šunyčio jiems reikia tokio, kuris mėgtų didelę globą, būti lepinamas ir labai mylimas. Šio ženklo atstovai labiau nei ilgus pasivaikščiojimus su šunimi ar kitokią aktyvią veiklą įvertins mėgstantį pagulėti ir tingų augintinį. Būtina sąlyga – jis turi būti labai gražus. Tačiau bet kurį šunį reikia bent porą kartų pavedžioti ir šis darbas įpratins Jaučius šiek tiek aktyviau gyventi ir palaikyti gerą fizinę formą. Jums tiks bet kuris ilgaplaukis gražuolis, pavyzdžiui, amerikiečių ar anglų spanielis, šitsu ar biglis. Jaučių charakterį visiškai atitinka gerosios namų dvasios – auksiniai retriveriai arba labradorai.

Intelektualieji Dvyniai mėgsta permainas ir negali nusėdėti vienoje vietoje, tad neretai šie aktyvūs žmonės turi netgi ne vieną šunį ir patys gali būti šunų veisėjai. Labradorai, Joršyro terjerai, Džeko Raselo terjerai – tai šunys, kurių neretai laikoma porelė. Ir nors visi jie labai skirtingi, tinka šio ženklo atstovams dėl savo mielo charakterio. Be to, gyvūnai puikiai padeda Dvynių ženklo atstovams atsipalaiduoti, po aktyvios dienos nuraminti nervus ir pamiršti visus rūpesčius, atgauti energiją ir jėgas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žvilgsnis – daugiau nei tūkstantis žodžių. Kaip žvelgia skirtingi Zodiako atstovai?

Mėnulio globojami Vėžiai linkę namuose sukurti didelį jaukumą, tad ir šenelio jiems reikia mielo, jaukaus, tokio, kuris būtų tikras draugas – kartų gultų, kartu keltųsi ir nuolat sekiotų iš paskos. Taigi išoriškai idealus Vėžių šuniukas turėtų priminti mielą žaisliuką, kurį galima apsikabinus nešiotis. Didieji karališki pudeliai, bobteilai, senbernarai – taip pat Vėžių šunys, kurie itin jautriam šio ženklo atstovui padeda nusiraminti ir išsivaduoti iš stresinių situacijų, sukišus rankas augintiniams į kailį atgauti dvasinę pusiausvyrą. Be to, Vėžiai labai rūpestingi, tad jų negąsdina sudėtinga ilgaplaukių šunų priežiūra.

Vėžiai labai rūpestingi, tad jų negąsdina sudėtinga ilgaplaukių šunų priežiūra.

Aristokratiškiems Liūtams tiks aristokratiški šunys, ne tokie, kurie cimpina iš paskos nuleidę galvas, bet išsiskiria grakščia išvaizda ir neką lengvesniu charakteriu. Didieji šnauceriai, levretės, dogai, mastifai puikiai tiks žmonėms, gimusiems po Liūto ženklu – tokiais augintiniais tikrai galima didžiuotis, kitas klausimas – ar jūsų aristokratiška prigimtis leis kasdien rūpestingai prižiūrėti tokius didelius šunis? Vedžioti, šukuoti, prausti, valyti... Tad, turėdami tai galvoje, pamąstykite ir apie mažesnius variantus, pavyzdžiui, karaliaus Karolio arba amerikietiškąjį spanielį.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Tvarkingosios ir rūpestingosios Mergelės yra tarsi gimusios prižiūrėti naminius augintinius – visus supras, visais mokės rūpintis. Paslaptis ta, kad rūpindamiesi kitais, šio ženklo atstovai rūpinasi savimi, ramiau reaguoja į netvarką, mažiau paiso higienos, kurios kartais gali net liguistai laikytis. Dėl to Mergelėms labiau patinka „tvarkingi“ trumpaplaukiai šunys, pavyzdžiui, basetai, taksai, Veimaro paukštšuniai. Savo augintinius šio ženklo atstovai puikiai išdresuoja ir nuspėja net mažiausius jo nuotaikų ar savijautos pokyčius.

Nors Svarstyklėms ne visada pavyksta rasti pusiausvyrą savo gyvenime, kitiems gera linkintys šio ženklo atstovai harmonijos visada siekia, ypač savo jausmuose, ir stengiasi būti malonūs. Naminiai gyvūnai jiems padeda ugdyti savo charakterį, ieškoti išeičių, jei kas nors gyvenime klostosi ne taip, kaip nori. Visame kame gyvenime Svarstyklės ieško tobulumo, tad ir šunys patinka dailių formų, protingi ir elegantiški, pavyzdžiui, dogai, faraonų šunys, basendžiai. Ilgi pasivaikščiojimai su jais padeda atsipalaiduoti, pajusti gyvenimo visovę, pamiršti menkesnius ir didesnius savo rūpesčius bei galiausiai pajusti pilnatvės jausmą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Bildukai – pramanas, fantazija ar realybė? Kaip su jais susigyventi?

Skorpionams pavaldžios visos didžiosios pasaulio paslaptys, jų gyvenimo projektai dideli ir esminiai, taigi jie sugeba susitvarkyti su pačiais didžiausiais ir sudėtingiausio charakterio šunimis. Niufaunlendai, senbernarai, landsyrai, mastifai, Kaukazo aviganiai ir kiti milžiniški šunys paklūsta šio ženklo atstovams lyg meilūs kačiukai. Įdomu ir tai, kad augintinis Skorpionų gyvenime paslaptingomis aplinkybėmis gali atsirasti jiems sunkiu metu ir vien savo buvimu šeimininką ištraukti iš emocinės duobės ar išvaduoti iš kitų nepalankių aplinkybių.

Visi žino, kad Šauliai dievina nuotykius ir mėgsta ką nors globoti, tad jie iš tų žmonių, kurie šunelį netikėtai gali parsivesti iš prieglaudos ar išgelbėti tiesiog radę gatvėje. Jeigu šio ženklo atstovai sąmoningai nuspręs įsigyti šunį, išsirinks ką nors iš medžioklinių ar sportinių veislių, pavyzdžiui, anglų seterį, anglų springerspanielį, Veimaro paukštšunį ar kitą greitą šunį. Auklės ir dresuos jį lyg tikrą vaiką – atidžiai, rūpestingai ir su meile. O kartais net su perdėta globa. Ar žinote, kad ir šunims reikia šiokios tokios laisvės, tad leiskite jiems bent gerai išsilakstyti.

Ramiesiems Ožiaragiams reikėtų dažniau prasiblaškyti, mokytis labiau atskleisti savo emocijas, tad mielas augintinis jiems bus labai naudingas šiuo atžvilgiu. Šio ženklo atstovams nieko nereikia kitiems įrodinėti, tad ir šunį jie gali išsirinkti tokį, kuris nustebins aplinkinius ir iš pirmo žvilgsnio bus visai ne toks, kokio kiti tikėsis iš Ožiaragio. Anglų buldogas, kiti trumpaplaukiai ir nedideli šunys padeda Ožiaragiams sušvelninti savo ganėtinai rūstų charakterį, atpalaiduoti emocijas ir patikėti savimi, nes augintinis labai aiškiai leidžia pajusti, kokie svarbūs jiems esate.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Vandeniams paprastai norisi kažko originalaus ir kitokio nei kitiems žmonėms, tad ir augintinio jie neretai ieško kitokio. Draugai nori įsigyti išskirtinės veislės šunį, o Vandenis gali pasiimti iš prieglaudos visišką mišrūną – šis šuo tikrai gali būti tiek išskirtinės išvaizdos, tiek nenuspėjamo charakterio. Jeigu kalbėtume apie veislinius šunis, Vandeniai nebus abejingi papiljonams, Meksikos beplaukiams ar kitoms retoms šunų veislėms. Šuns paskirtis šio ženklo atstovus mažiausiai domina, svarbu – išskirtinumas.

Žuvims reikia ramaus augintinio, nes joms pakanka ir gausių savo minčių bei lakios fantazijos. Tad judrus ir smalsus augintinis nesuteiks džiaugsmo, bet dar labiau sujauks emocinę būseną. Šio ženklo atstovai ieško ir tikisi, kad šuo bus jiems tikras ištikimas draugas, todėl išgelbėtas iš prieglaudos šunelis tikrai bus tas, kuris savo gelbėtojui atsidėkos ištikimybe bei atsidavimu. Iš veislinių šunų puikiai tiks ir kokerspanieliai, auksiniai retriveriai, ramybės suteiks mažyliai Pekino šuniukai.


Ji24.lt

Naujausi straipsniai