Šuniukai prieš kačiukus

Šuniukas ir kačiukai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-28 16:56
Kodėl mes mylime vienus ir nemėgstame kitų? Ar atsitiktinai pasirenkame gyvūną? Ir apskritai ar daug mūsų augintiniai gali pasakyti apie mus? Norite tikėkite, norite ne, bet mokslininkai teigia, kad – nemažai!

1. Kuo skiriasi šunų, kačių ir žuvyčių mylėtojai

  • Žmonės, auginantys žuvytes, yra laimingiausi.
  • Su šunų augintojais visada smagu bendrauti.
  • Tie, kurie laiko katę, paprastai yra emociškai priklausomi ir jautrūs.
  • Jei jūsų naminis gyvūnas – roplys, esate nepriklausomas ir atsargus.

2. Katė ar šuo – neatsitiktinai!

Žurnalo „Time“ tyrimo duomenimis, tarp žmonių, kurių namuose gyvena šuo (ar keli šunys), lyginant su kačių augintojais, 15 proc. daugiau ekstravertų, 13 proc. daugiau pasiduodančių įtakai ir 11 proc. daugiau linkusių į savigraužą.

Užtai katininkų ir katininkių kompanijoje – 12 proc. daugiau linkusių į neurozę ir 11 proc. daugiau nuoširdžių atstovų.

3. Pasakoja apie augintinį? Ne, apie save

Žmonės dažnai augintinius laiko savo pačių atspindžiu.

Edinburgo universiteto profesorius Richardas Wisemanas (šis psichologas vadinamas vienu įdomiausių ir novatoriškiausių eksperimentinės psichologijos atstovų) nustatė, kad žmonės išties dažnai augintinius laiko savo pačių atspindžiu. Taigi, įsiklausykite, ką pašnekovas pasakoja apie savo keturkojį draugą, – labai gali būti, kad jis kalba pirmiausia apie save! Ir pasako tai, ko nė už ką neprisipažintų klausiamas tiesiai.

4. Šuo – sveikatos garantas

R. Wisemano knygoje „59 sekundės...“ rašoma, kad šunų savininkai lengviau atlaiko kasdienį stresą, jaučiasi labiau atsipalaidavę, jiems būdinga didesnė savivertė ir rečiau diagnozuojama depresija. Šunys naudingesni šeimininkų sveikatai nei katės (ir nei sutuoktinis – jei jau tęstume šią temą). Tiesą sakant, nė nebūtina turėti šunį: nustatyta, kad vien vaizdo įrašas, kuriame įamžinti mieli šunyčiai, per minutę sulėtina pulsą, sumažina kraujospūdį. Ir netgi minkšti žaislai gali sustiprinti imunitetą.

5. Šuns veislė atspindi... jūsų politines pažiūras

Bent jau taip teigia Pensilvanijos universiteto profesorius psichologas Jonathanas Haidtas knygoje „The Righteous Mind: Why Good People Are Divided by Politics and Religion“ („Teisingas protas: kodėl politika ir religija atskiria gerus žmones“). Jo nuomone, liberalių pažiūrų žmonės renkasi tradiciškai gero charakterio veisles. Konservatoriai, savo ruožtu, pirmenybę teikia ištikimybe ir klusnumu garsėjantiems gyvūnams.

6. Svarbu teisingai skaityti ženklus

Lesterio universiteto tyrimo, atlikto 2012 m., rezultatai rodo, kad agresyvias šunų veisles mėgstantys augintojai nebūtinai patys trokšta dominuoti. Dažniausiai jie tiesiog yra bjaurūs tipai, linkę bartis ir konfliktuoti. Ką gi, ir viena, ir kita tik patvirtina, kad kiekvienas renkasi augintinį, panašų į save.

7. Ar žinote, kokie žmonės nesurenka savo augintinių išmatų?

Ne tik nevalyvi. Vyrai, turintys mažesnes pajamas (18,2 proc.), dažnai paleidžiantys savo šunis nuo pavadėlių (26,2 proc.), kur kas rečiau surenka jų gyvybinės veiklos pėdsakus nei moterys (ekskrementus surenka 58,2 proc.), didesnes pajamas gaunantys žmonės (68,7 proc.) ir tie, kurie viešose vietose vedžioja augintinius su pavadėliais (72,6 proc.).

Kuriai grupei priklausote jūs?

8. Ar žinote, kad...

...katės manipuliuoja šeimininkais (reikalaudamos ėdalo jos miaukia dažniu, primenančiu vaiko verksmą);

...žmonės perka geresnį ir brangesnį ėdalą šunims nei maistą sau;

...mokslininkai spėja, kad naujas prijaukintas gyvūnas greičiausiai bus laukinė lapė.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Šašlykai

Reklama