Sunegalavus kūnui padės natūralūs dalykai – judesys plius eterinis aliejus

Kineziterapeutė reabilitologė Genutė Skukauskienė / „Evergetikon Body Oil Against Cellulite“
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-05-31 08:23
Kūnui sunegalavus veiksmingai gali padėti tokia natūrali priemonė kaip judesiai, kuriais paremtas kineziterapijos poveikis. Šį papildžius eterinių aliejų poveikiu geras efektas tik sustiprėja! Pokalbis apie tai – su kineziterapeute reabilitologe Genute Skukauskiene.

Kodėl tapote kineziterapeute? Kodėl susidomėjote ne tradicinėmis tabletėmis, o judesiu kaip gydymo priemone?

Būdama paauglė perskaičiau ir įsidėmėjau Senekos mintį: „Nėra tokių vaistų, kurie pakeistų judesį, bet judesys gali pakeisti daugumą vaistų.“ Mane traukė medicina, todėl, kai reikėjo rinktis specialybę, ieškojau tokios, kad ne tik galėčiau padėti žmogui fiziškai, pagerinti jo fizines savybes, bet ir padėčiau pasirūpinti psichine sveikata, atrasti fizinės ir psichinės sveikatos harmoniją.

Kitaip tariant, ieškojau specialybės, kurioje žmogus būtų vertinamas holistiškai, kuri aprėptų visumą – ne atskiras kūno dalis. Kineziterapija ir yra tokia. Ją taikant gydoma ne vien sužeista ranka ar koja – gydomas visas žmogus: judesiais atkuriamos jo funkcijos bei gebėjimai. Norėčiau, kad žmonės dažniau pagalvotų apie tai, jog bet koks aktyvus veiksmas – kalbu ne tik apie profesionalų sportą, bet ir apie kasdienę veiklą (namų ruoša, sodo priežiūra ir t. t.) – teigiamai veikia ir fizinę, ir psichinę sveikatą.

Problemas, dėl kurių pas jus ateina žmonės, turbūt neretai lemia amžius?

Jauni ir darbingo amžiaus pacientai dažniausiai skundžiasi raumenų įtampa ir skausmais, galvos skausmais, miego trūkumu, apatinės nugaros dalies skausmu, nuolatine jaučiama įtampa kūne. Vyresni labiau akcentuoja ne jaučiamą skausmą, o pablogėjusias judėjimo funkcijas. Atkurta funkcija leidžia maksimaliai pačiam savarankiškai apsitarnauti. Taip pat turiu pacientų, kurie skundžiasi endokrinine, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, virškinimo sistemomis.

Be abejonės, universali nūdienos problema – įtampa. Globalus pasaulis, sparti technologijų plėtra, nuolatinis skubėjimas, siekis užduotis įvykdyti maksimaliai verčia žmones įsitempti. Aš nuolat matau pervargimo simptomus. Nuolatinis stresas, kurio priežastys pačios įvairiausios, skatina streso hormonų išsiskyrimą, todėl kinta organizmo homeostazė, didėja širdies susitraukimų dažnis, arterinis kraujo spaudimas... Žmogus tampa irzlus, nervingas, nepailsėjęs...

Kineziterapeutė reabilitologė Genutė Skukauskienė / Klaudijaus Kairio nuotr.
Kineziterapeutė reabilitologė Genutė Skukauskienė / Klaudijaus Kairio nuotr.

Masažas su magiškai kvepiančiu natūraliu aliejumi, po jo – kvapni arbata... Toks žmogų raminantis, nuotaiką keliantis derinys greičiausiai patinka daugumai į jus besikreipiančių? 

Ir eteriniai aliejai, ir arbatos, ir masažas – natūralios priemonės, kurias žmonės labai mėgsta. Tinkamai parinkus eterinį aliejų ir masažo techniką žmogus maksimaliai atsipalaiduoja, o tada įmanomas maksimaliai geras gydomasis efektas. Naudoju aliejų, arbatą, masažą, bet noriu pabrėžti, kad svarbiausias natūralus veiksnys ir priemonė kineziterapeuto darbe – judesys. Jis lemia patologinių procesų stabdymą, funkcinės ir fizinės būklės gerėjimą.

Pabrėžėte, kad eterinius aliejus būtina rinktis apgalvotai. Į ką reikia atsižvelgti?

Reikia atsižvelgti į žmogaus būklę ir simptomus. Eteriniai aliejai veikia fiziologiškai per uoslės ir centrinės nervų sistemos centrus. Tarkim, neramų, patiriantį įtampą, galbūt sergantį depresija žmogų naudinga atpalaiduoti – jam tiktų eterinis aliejus, pasižymintis slopinamuoju, raminamuoju poveikiu. Taip veikia melisų eterinis aliejus. Vangumą padėtų įveikti aliejus, kuris pasižymi jaudinamuoju poveikiu, tarkim, aštresnio aromato pušų eterinis aliejus. Kai kamuoja sausgyslių, sąnarių skausmai ar net artritas, gali pagelbėti laurų lapų aliejus. Kaktos masažas juo – galvos skausmo malšinimo būdas. O štai kadagių uogų aliejus veikia kaip natūralus odos tonikas, trukdo formuotis pigmentinėms dėmėms ir gali pristabdyti celiulito atsiradimą. 

Norint kuo didesnio teigiamo efekto, reikia, pirma, paciento fizinės ir funkcinės būklės visapusiško ištyrimo, antra, gydymo, sudaryto iš gerai suderintų komponentų.

Kineziterapeutė reabilitologė Genutė Skukauskienė
Kineziterapeutė reabilitologė Genutė Skukauskienė

Gamtos dovanos iš Kretos

„Evergetikon Body Oil Against Cellulite“: kūno aliejus nuo celiulito su kadagių uogų eteriniu aliejumi ir juodaisiais pipirais, 60 ml

Šis aliejus susideda iš natūralių pirmo spaudimo aliejų, kuriuose gausu veikliųjų medžiagų. Be kadagių uogų aliejaus ir juodųjų pipirų, jame yra kitų celiulitą mažinančių komponentų – greipfrutų, kiparisų, rozmarinų aliejų.

 • Kadagių uogų eteriniame aliejuje yra antioksidanto vitamino C, gerinančio kolageno sintezę ir stiprinančio kraujagysles. Šis aliejus skatina audinių regeneraciją, limfinės sistemos veiklą. Jo aromatas – aštrokas, bet gaivus ir turi raminamąjį poveikį.
 • Juodieji pipirai skaido riebalų sankaupas.
 • Kiparisų eterinis aliejus skatina ląstelių susitraukimą, gerina kraujotaką, drenažą ir toksinų šalinimą. 
 • Greipfrutų eterinis aliejus turi fermentų, kurie slopina uždegimą, skaido celiulitą.
 • Rozmarinų eterinis aliejus – taip pat efektyvi priemonė nuo uždegimo, pasižymi antiseptinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, kurios naudingos kovojant su celiulitu. Jis saugo nuo netolygių riebalų sankaupų. Masažo metu padeda atblokuoti limfinę sistemą, skatina kraujotaką.

Kūno aliejuje yra ir kitų odai naudingų augalinių aliejų ir ekstraktų, bet nėra parabenų, mineralinio aliejaus, silikono, ftalatų ir kitų cheminių komponentų. Jis puikiai tinka limfodrenažiniam masažui, nes turi citrusų eterinių aliejų, kurie stipriai aktyvina limfą.

„Evergetikon“ aliejus / Gamintojo nuotr.
„Evergetikon“ aliejus / Gamintojo nuotr.

„Evergetikon Natural Laurel Oil“: natūralus laurų lapų aliejus, 60 ml

Laurų lapai skatina plaukų augimą, padeda atsikratyti pleiskanų ir nuramina sudirgusią galvos odą. Šiame aliejuje gausu vitamino E ir omega nesočiųjų riebalų rūgščių, jis stiprina plaukų struktūrą, atkuria pažeistus ir sausus, suteikia blizgesio.

Be plaukų puoselėjimo, „Evergetikon Natural Laurel Oil“ puikiai:

 • atpalaiduoja sustingusius raumenis, malšina jų skausmą;
 • gerina virškinimą (esant pykinimui, dirgliosios žarnos sindromui);
 • padeda malšinti sausgyslių, sąnarių skausmus ar net artritą;
 • padeda malšinti galvos skausmą;
 • padeda nuraminti niežulį, kurį sukelia odos infekcija, egzema, aknė;
 • skatina atsikosėjimą;
 • lengvina peršalimo, gripo, bronchito požymius, kvėpavimą;
 • padeda mažinti nervinę įtampą, kelia nuotaiką, gerina protinę veiklą.

Šis aliejus tinka atliekant visceralinį, limfodrenažinį, ajurvedinį masažus. Jame nėra parabenų, mineralinio aliejaus, silikono, ftalatų ir kitų cheminių komponentų. 

Daugiau apie aliejus rasite paspaudę čia.

Masažinis aliejus su laurų lapų eteriniu aliejumi „Evergetikon“
Masažinis aliejus su laurų lapų eteriniu aliejumi „Evergetikon“

Naujausi straipsniai