Sulaikyti įtariamieji, tris kartus padegę Romo Zabarausko kaimynų duris

Romas Zabarauskas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienį Lietuvos policija pranešė, kad sulaikyti įtariamieji, kurie režisieriaus Romo Zabarausko name net tris kartus padegė kaimynų duris. Vienas įtariamasis Vilniaus miesto gyventojas, o kitas gyvena už jo ribų. Pasak tyrimą vykdančių pareigūnų, iš viso trys įvykę padegimai nėra susiję su neapykantos nusikaltimais LGBT bendruomenės atžvilgiu. Nusikaltimų motyvas– kitas.

Žmonės.lt primena, kad iš pradžių manyta, jog režisieriaus Romo Zabarausko balkone kabanti vaivorykštės spalvų vėliava – iššaukė net tris neapykantos kupinus padegimus jo namo laiptinėje. Buvo padegtos trijų skirtingų kaimynų durys. 

Penktadienį Lietuvos policija surengė spaudos konferenciją, kurios metu paneigė versiją, jog padegimus surengė žmonės, norintys išreikšti neapykantą LGBT atžvilgiu. Sulaikyti du įtariamieji, nusikalstamą veiką vykdę dėl visiškai kitos priežasties.

Policija patvirtino, kad sulaikytieji nusikaltimus įvykdė dėl name gyvenančių nuomininkų. Kokia ji – pareigūnai neatkleidė. Iškart po konferencijos pasiteiravus, ar režisierius Romas Zabarauskas tikėjosi tokio posūkio šiame tyrime, šis atsakė: 

„Su tam tikra informacija aš susipažinau jau anksčiau. Todėl kai kuriuos dalykus jau žinojau, tačiau vykstant tyrimui negalėjau jų atskleisti. Dėkoju pareigūnams už jų darbą. Labai džiaugiuosi, kad viena iš mano iškeltų versijų, jog tai galėjo būti neapykantos nusikaltimas, parodė kokie vieningi yra žmonės. Dauguma labai palaikė LGBT bendruomenę ir susivienijo. Iki šiol manau, kad pareigūnės, atvykusios į nusikaltimo vietą po padegimo pirmąjį kartą, komentaras vis dėl to nebuvo taktiškas. Taip pat ši versija sukiršino kaimynus, pareigūnės atsiprašymo aš vis dar laukiu. Įsitikinau, kad gyvenu labai geroje kaimynystėje, nes žmonės tikrai palaikė.“

Režisierius Romas Zabarauskas Vilniuje dalijo vaivorykštės spalvos vėliavas / Gretos Skaraitienės nuotr.

Spaudos konferencijos metu policija patvirtino faktą, jog R. Zabarausko name buvo užfiksuota nusikaltama veika susijusi su prostitucija, tačiau plačiau nieko nekomentavo.

Romas Zbarauskas portalą Žmonės.lt patikino, jog apie šį nusikaltimą šiandiena jis išgirdo pirmą kartą.

Padegėjai sulaikyti vakar. Lietuvos policija neslėpė, kad už nusikalstamą veiklą jie jau bausti ne kartą.

Po antrojo durų padegimo palaikymą LGBT bendruomenei išreiškė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Mark Adam Harold ir kiti.

Rugsėjo pradžioje po pirmųjų padegimų Romas Zabarauskas Vilniuje surengė akciją „Tegyvuoja vaivorykštės!“, kurios metu buvo nemokamai išdalyta 500 vėliavų.


Skaitykite daugiau