Sukurkite Kalėdų kvapą namuose

Kalėdinės dekoracijos / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-24 10:00
Kuo jums kvepia Kalėdos? Pušų ar eglės spygliais, cinamonu, gvazdikėliais, o gal mandarinais ar imbieriniais sausainiais? Nė kiek neabejojame, kad pauostę bet kurį jų mintimis iškart nuklystumėte į jaukų Kalėdų vakarą...

O kad šie prisiminimai truktų kiek ilgiau nei akimirką, siūlome Kalėdomis iškvėpinti visus namus!

Bene efektyvausias būdas tai padaryti, anot aromaterapijos specialistės Rimos Balaišienės, yra – eteriniai aliejai. Visiškai natūralūs iš augalų išgaunami aliejai padės namuose susikurti ne tik nuostabų kvapą, bet ir išvalys juos nuo neigiamos energijos bei pakels namuose esančiųjų nuotaiką.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

„Eteriniai aliejai – tai tarsi stebuklas iš gamtos. Ir pasitarnauti jie gali ne tik stiprinant imunitetą ar dezinfekuojant namus, bet ir siekiant namuose sukurti tiek magišką, tiek ir stebuklingą atmosferą.

Čia pasitarnauti gali egzotiški citrusų, mandarinų, ylang ylang aromatai, taip pat ir tradiciniai kalėdų kvapai – tokie eteriniai aliejai, kaip: gvazdikėlių, kardamonų, cinamono, apelsinų.

Pastarieji namuose sukuria tarsi kalėdinį sapną – jie tonizuoja, sušildo jausmus, pakelia nuotaiką ir tuo pačiu aromatizuoja kambarį. Itin efektingas toks eterinių aliejų mišinys: citrinų, apelsinų, greipfrutų, bergamočių ir cinamono“, – pasakoja jau dešimties metų patirtį turinti aromakosmetologijos pradininkė Lietuvoje.

Specialistė pataria į specialiai tam pritaikytą aromaterapinę lempą lašinti po pora kiekvieno eterinio aliejaus lašų, įpilti vandens ir uždegus žvakelę, puikiu aromatu mėgautis bent keletą valandų.

Mandarinai ir prieskoniai – namų dekorui ir kvapams

Na, o jei mieliau Kalėdų kvapams išgauti rinktumėtės vaisius – tam puikiai tiks mandarinai ar apelsinai, jie ne tik skleis puikų kvapą, bet ir gali tapti puikiu dekoro akcentu – prismaigstę į juos gvazdikėlių papuošti galėsite ir savo Kalėdų stalą.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Apelsinai ar mandarinai, dekoruoti gvazdikėliais, – paprasta, greita ir nebrangu. Tiesiog pasižymėkite norimas vietas ir prismaigstykite į juos gvazdikėlių taip, kaip jums norisi.

Tai gali būti širdelės, žvaigždutės forma, jūsų vardo raidės. Dailiai atrodys, jeigu visus vaisius padengsite jau minėtais prieskoniais – lyg maži ežiukai, gulintys gražiame dubenyje, jie trauks šeimos narių ir svečių akis.

 
„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Įspūdingai atrodo apelsinai, išpjaustyti žvaigždučių forma ir pagražinti gvazdikėliais. O jeigu dar padėsite juos ant eglišakės, papuošite kitais kalėdiniais prieskoniais (pvz., cinamonų lazdelėmis, anyžių žvaigždutėmis) ar miško kankorėžiais, rezultatas nudžiugins ir didelius, ir mažus.

Cinamonų lazdelės irgi atrodo kalėdiškai. Sukurti kalėdinį atributą paprasta: apriškite spalvota ir blizgia lazdele kelias cinamonų lazdeles. Jos tiks bet kurioje namų vietoje, pakabinti ant eglutės ar šalia arbatos puodelio. O jeigu dar turite džiovintų citrinų ar apelsinų griežinėlių, šie taip pat atneš kalėdinės dvasios gūsį!

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Dar daugiau idėjų pasisemkite galerijoje:

Ji24.lt

Naujausi straipsniai