Sukluskite: biuro darbuotojai lauke praleidžia mažiau laiko negu kaliniai

Ofiso darbuotojas / Shutterstock nuotr.
Ofiso darbuotojas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-19 13:04
AA

Tikriausiai daugelis mūsų iš vaikystės prisimename skambantį telefoną, skambutį į duris ar draugų šūksnį prie lango „Išeik į lauką!“ Tai reikšdavo, kad orai pagaliau tinkami pradėti žaidimus kieme, kur nuo ryto iki vakaro aidėdavo juokas ir klegesys. Vis dėlto suaugusiųjų gyvenime žaidimų vietą pakeičia pareigos ir atsakomybės, todėl išeiti į lauką savo malonumui šiuolaikiniam miesto žmogui neretai tampa savotišku iššūkiu.

„Ambius“ atlikta apklausa su 1000 biuro darbuotojų atskleidė nerimą keliančių skaičių apie itin trumpą žmonių praleidžiamą laiką lauke: tyrimo duomenimis, net 35 % biuro darbuotojų kasdien praleidžia mažiau negu 15 minučių lauke.

Rezultatai pribloškia – pasirodo, dauguma biuro darbuotojų lauke praleidžia mažiau laiko negu kaliniai, kuriems per dieną pagal Jungtinių Tautų susitarimą gryname ore reikia praleisti bent valandą, rašo portalas personneltoday.com

Tyrimas taip pat atskleidžia, kad 13 % apklaustų biuro darbuotojų lauke praleidžia maksimum 30 minučių, o tik 26 % atsakė lauke būnantys daugiau kaip valandą per dieną.

Skaičiai priverčia suklusti – akivaizdu, kad šiuolaikinis miesto gyventojas, dirbantis biure, gryname ore praleidžia itin mažai laiko, kas kenkia ne tik jo fizinei sveikatai, bet ir emocinei būklei.

Užburtas ratas

Jeigu šaltuoju sezonu dauguma tarsi pasiteisiname, kad lauke blogas oras, todėl jame ir nebūname, atėjus pavasariui dingsčių kažko nedaryti lieka mažiau. Pagaliau pasirodę saulės spinduliai, giedras dangus, šiltesnis oras vilioja į lauką – aktyvesni žmonės traukia dviračius, riedučius, dažniau išeina pasivaikščioti.

Vis dėl to, tyrimai rodo, kad miesto žmogus tam skiria per mažai laiko, mat kasdieniai rūpesčiai, pareigos, darbai ir atsakomybės griežia pirmu smuiku. Paradoksalu, tačiau dabar, kai šiuolaikinis žmogus turi galimybę įsigyti daug buitį ir kasdienybę palengvinančių daiktų, psichologinė būsena dėl pervargimo, patiriamo streso, nuolatinio skubėjimo, nerimo bei įtampos tik blogėja.

Stengdamasis uždirbti „visus pasaulio pinigus“ ir susikurti svajonių gyvenimą dažnas aukoja savo sveikatą, todėl viso šio užburto rato rezultatas galiausiai netenkina – susergama depresija, ištinka panikos priepuoliai, kamuoja nemiga, galvos skausmai, įvairūs kiti susirgimai.

Metas išeiti į lauką

Taigi pavasaris – puikus metas pradėti naują, sveikesnį, pozityvesnį gyvenimo etapą, skirti daugiau laiko savo kūnui ir mintims, todėl Žmonės.lt kviečia skaitytoją: „Išeik į lauką!“. Šis turinio projektas tipiniam miesto gyventojui patars, kaip gyventi aktyviau, kokias pramogas išbandyti, kaip sveikiau maitintis ir, žinoma, kaip praleisti daugiau laiko gryname ore.

Juk kuo dažniau kišti nosį lauk patartina visiems – nuo kūdikių iki senjorų, mat buvimas gryname ore neabejotinai teigiamai veikia bendrą savijautą. Grynas oras taps nemokamu daktaru sergantiems kvėpavimo takų, nervų ar virškinimo sistemų ligomis, turintiems silpnesnį imunitetą, kenčiantiems dėl antsvorio, linkusiems į nerimą, depresiją, nemigą.

Reguliarūs, kad ir trumpi pasivaikščiojimai lauke skatina pozityvesnį mąstymą, gebėjimą susikaupti, lavina atmintį, pažadina kūrybiškumą, suteikia energijos.

Mes jau aunamės batus ir kviečiame kartu – „Išeik į lauką!“ ir tu!