Sukčiavimu įtariamo milijonieriaus R.Stonio žmona Rasa: dideli turtai pritraukia pavyduolius

Rimandas Stonys ir Rasa Stonienė / „KK2 penktadienis“ stop kadras ir I.Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-05 11:35
Vieno turtingiausių Lietuvos verslininkų Rimando Stonio pavardė šiomis dienomis mirga skandalingame kontekste: FNTT ir Kauno prokuratūra atlieka tyrimą  dėl stambaus masto PVM sukčiavimo. Kol klausimų daugiau nei atsakymų, LNK laidoje „KK2 penktadienis“ prabilo viešumoje retai matoma verslininko žmona Rasa Stonienė.

Moteris tvirtina, kad dideli turtai ne tik garantuoja gerą buitį, bet ir pritraukia pavyduolius.

„Taip vyksta visame pasaulyje. Bet aš visada sakau: kelkit subines ir eikite dirbti. Visi mes turime tas pačias rankas, tas pačias galvas, tai yra likimo sudėlioti dalykai“, – laidoje pasakoja moteris, kuri savo kailiu patyrė, ką reiškia būti pikta linkinčiųjų taikinyje. Kai kurios kovos, anot jos, netgi persikėlė į teismus.

Dar viena nuodų dozė Rasai teko tada, kai ji praėjusią vasarą, būdama daugiau 40-ties, pagimdė dukrą: „Gal čia daugiau lietuvių tas bruožas, kad 40-ties moteris jau nurašyta, lydima į pensiją ir gimdyt negali. O kodėl negali, jeigu sveikata puiki, jeigu vyro sveikata yra gera, kodėl mes negalime priimti Dievo dovanos?“

Rimandas Stonys ir Rasa Stonienė 2007 m. / Irmanto Gelūno nuotr.
Rimandas Stonys ir Rasa Stonienė 2007 m. / Irmanto Gelūno nuotr.

Nors ištekėjusi už vieno turtingiausių žmonių Lietuvoje Rasa galėtų būti vien ponia ir namų šeimininke, moteris tvirtina kad 800 kvadratų namą ji prižiūri visiškai viena, dar augina du vaikus, turi savo verslą ir sako, kad jokių pagalbininkų jai nereikia. Nors Stonių santuokai netrukus bus 16 metų, Rasa sako: „Aš iki šiol žaviuosi savo vyru. Tai yra išlaikytas žmogus. Aš tiesiog didžiuojuosi juo, žaviuosi.“

LNK laida „KK2 penktadienis“ – šį penktadienį 19.30 val. per LNK.

Rasa Stonienė / „KK2 penktadienis“ stop kadras
Rasa Stonienė / „KK2 penktadienis“ stop kadras

Įtarimai stambaus masto sukčiavimu 

Naujienų agentūra BNS primena, kad teisėsauga kovo 3 d. pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, šiame tyrime sulaikyti penki asmenys, tarp kurių – ir energetikos srityje veikiantis verslininkas Rimandas Stonys. Jis yra vienintelis iš įtariamųjų, kurio suėmimo prokuratūra nesiekia.

R.Stonys yra Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) savininkas, anksčiau jis kontroliavo bendrovę „Dujotekana“, ji buvo viena didžiausių Rusijos koncerno „Gazprom“ dujų importuotojų Lietuvoje.

Žurnalo TOP duomenimis, R.Stonio turto vertė 2019 metais siekė 70 mln. eurų.

Anot Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), per kelis mėnesius ši organizuota bendrininkų grupė, pasinaudodami dyzelino ir aliejaus pirkimo bei pardavimo schema galėjo išvengti apie 1,1 mln. eurų PVM ir akcizo mokesčio prievolės.

Pagrindiniu nusikalstamos veiklos organizatoriumi teisėsauga laiko anksčiau trylika kartų už įvairius finansinius teistą Mindaugą Žalimą.

„Teismas, priimdamas apkaltinamuosius nuosprendžius, jau 2011 metais konstatavo, kad analogiškų nusikaltimų darymas yra tapęs neatsiejamu įtariamojo M.Žalimo gyvenimo būdu bei pragyvenimo šaltiniu. Šiuo metu FNTT atlieka dar tris ikiteisminius tyrimus dėl sunkių nusikaltimų valstybės finansų sistemai, susijusius su šiuo asmeniu, dar kelios bylos nagrinėjamos teismuose“, – anksčiau skelbė FNTT.

Naujausi straipsniai