„Sukčiautojos“ etiketę gavusi fitneso žvaigždė: to, ką išgyvenau Airijoje, nelinkėčiau niekam

Rita Milinovič / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-13 12:53
„To, ką išgyvenau Airijoje, nelinkėčiau net ir didžiausiems priešams“, – sako fitneso sporto žvaigždė Rita Milinovič. Po įvykusio skandalo su viena draudimo kompanija iš Varėnos kilusi moteris buvo išvadinta baisiausiais žodžiais, sulaukė grasinimų ir pasmerkimo, o galiausiai dar ir visa Airijos spauda mirgėjo nuo skandalingų antraščių apie šią lietuvę. R. Milinovič istorija laidoje „Emigrantai“ – antradienio vakarą per LRT.

Laidos herojė emigruoti nusprendė būdama labai jauna – septyniolikos metų. Vyresnis mylimasis įtikino Ritos šeimą, kad užsienyje niekada nebuvusiai merginai padirbėti Ispanijoje bus naudinga. „Be to, kad ji pamatys kitą kraštą, dar galės ir užsidirbti“, – žadėjo jis. Visgi nepilnametei, staiga atplėštai nuo gimtosios Varėnos, tėvų ir sesių, buvo sunku. Neištvėrusi R. Milinovič savo tuometiniam draugui pareiškė norinti grįžti.

Dirbti į Ispaniją Rita daugiau niekada negrįžo, tačiau ir Lietuvoje ji ilgai neužsibuvo. Netrukus merginos kelyje pasitaikė dar vienas emigrantas, kuris jauną gražuolę norėjo išsivežti su savimi. „Jis buvo 12 metų vyresnis už mane ir labai norėjo, kad aš važiuočiau su juo kartu į Airiją“, – sako ji. Tiesa, su į Airiją paviliojusiu vyresniu vyru Rita Milinovič ilgai kartu neištvėrė. Sako – amžiaus ir charakterių skirtumai vis tik buvo per dideli.

Likusi Airijoje mergina pradėjo dirbti kambarine. Rita niekada nepamirš, kiek jėgų ir nervų jai kainavo pirmasis darbas šioje šalyje, tačiau tuo metu skųstis nebuvo kam – visi lietuviai ardavo panašiai, dirbdami valytojais ar fabrikuose. Rita prisimena, kad nuo kasdienės, sunkios rutinos atsirado didelis noras turėti laisvalaikio užsiėmimų. Taip jos gyvenime atsirado sportas. Tada ji tikrai negalvojo, kad viskas nueis taip toli – iki tarptautinių fitneso konkursų.

Tomis dienomis negalėjau išeiti iš namų, atrodė, kad visa šalis kalba apie mane.

Deja, pripažinimas ir šlovė sporte tęsėsi neilgai. Netrukus lietuvė Airijoje papuolė į visoje šalyje nuskambėjusią detektyvinę, net pusiau kriminalinę istoriją. Į eismo įvykį patekusiai sportininkei teisininkai patarinėjo bylinėtis su draudimo kompanija ir prisiteisti didelę sumą pinigų. „Tiesiog aš norėjau, kad man sumokėtų kompensaciją už tai, kiek aš išleidau gydytojams, nes buvau priversta pas juos lankytis tuos 2 metus“, – sako R. Milinovič.

Daugybė teismo procesų, nuodugnus ir ilgas tyrimas, o tada – skaudus pralaimėjimas. Lietuvė negavo jokios kompensacijos. „Tomis dienomis negalėjau išeiti iš namų, atrodė, kad visa šalis kalba apie mane“, – prieš porą metų vykusius įvykius prisimena lietuvė. Sporto pasaulyje pasižymėjusi Rita Milinovič laidoje atvirai papasakos, kas vyko už uždarų teismo durų ir kodėl ji gavo „sukčiautojos“ etiketę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai