Sudie, mano pūkine striuke, arba Kaip parengti garderobą šiltajam sezonui

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-14 09:36
Nūdienos mada kaip ir nebijo sezonų kaitos. Tačiau mūsų geografinėje platumoje kai kurių daiktų – sakykim, šiltų batų ar vilnonių pirštinių – tikėkimės, neprireiks bent pusmetį. Todėl neatidėliokite spintos revizijos ir imkitės jos artimiausią šiltą popietę. Jei veiksite nuosekliai pagal mūsų keturių punktų planą, darbas neprailgs ir galėsite pamiršti paltus ir megztinius iki rudens.

1. Sutvarkykite ir patraukite iš akių žieminius daiktus

Tik per daug neįsijauskite: kašmyro kardiganas ir didelė švelni skraistė gali praversti net ir liepos vakarą, kaip ir plona dygsniuota striukytė. Jei pūkines striukes skalbsite pačios, papildomai apdorokite skalbikliais apykaklę ir rankogalius – šios vietos paprastai itin susitepa. Ir nepamirškite seno recepto įmesti į skalbyklę teniso ar guminių kamuoliukų, kad pūkai nesukristų, o prieš skalbdamos keliskart patikrinkite kišenes.

Žieminius drabužius sudėkite į dėžes, krepšius ar vakuuminius maišus (pastarieji ypač tiks neglamžiems daiktams). Megztinius perklokite popieriumi, nepagailėkite priemonių nuo kandžių. Kailiniams ar paltams verta pasiūti drobinius maišus – jie laidūs orui ir neslysta kaip pirktinis plastikas. Avalynę išvalykite, sutepkite ar supurkškite kremu, prikimškite popieriaus ar įdėkite specialius kurpalius, kad batai neprarastų formos. Jei reikia, aplankykite batsiuvį. Rudenį staigiai atšalus galėsite pagirti save už apdairumą.

2. Peržiūrėkite vasarinius drabužius ir aksesuarus

Atsisveikinusios su žieminiais daiktais, imkitės vasarinių (puiki proga pagaliau ištraukti viską iš lentynų ir jas išvalyti nuo dulkių). Norėdamos greitai prisiminti, ką gi jūs ten turite nuo praėjusios vasaros, galite pasinaudoti trijų dėžučių metodu: į vieną dėkite tai, ką tikrai nešiosite ir galite apsirengti jau rytoj, į kitą – tai, ką reikia pataisyti, palenkti, suadyti ar kitaip sutvarkyti (per žiemą figūra galėjo pasikeisti), į trečią – tai, ką reikia atiduoti, išmesti ar parduoti, tai yra, ko tikrai nenešiosite. Atidžiai peržiūrėkite dvi pirmąsias dėžes ir apgalvokite, kas iš daiktų visiškai atitinka nūdienos tendencijas ir kokiais aksesuarais juos reikėtų papildyti; jei kils derinių idėjų, juos iš karto nufotografuokite ir išsaugokite – tai padės sutaupyti laiko ryte ir apskritai, jeigu jau turime moderniąsias technologijas, kodėl jų neišnaudojus?! Daiktus, kuriems reikia reanimacijos, nuneškite siuvėjai ar sutvarkykite pačios (patikimiau – siuvėjai).

3. Sudarykite pirkinių sąrašą ir jo laikykitės

Neturite patogių basučių, spintoje trūksta bazinių marškinėlių ar reikėtų naujo maudymosi kostiumėlio? Tai pats laikas pradėti medžioklę. Jei norite išvengti impulsyvių pirkinių – sudarykite sąrašą telefone ir jo laikykitės (arba išsaugokite parduotuvių nuorodas). Sąraše esama baltų marškinėlių su sąmojingu užrašu? Puiku, vadinasi juos ir nešamės į matavimosi kabiną. O aukštakulnių, kurie atrodo taip seksualiai, į sąrašą neįtraukėte. Vadinasi, tegu jie ilsisi prekybos salėje iki vasaros nuolaidų sezono. Jei esate tikra dėl savo dydžių ar galite pasimatuoti drabužį ar batelius, išnaudokite interneto prekybos privalumus.

4. Atsisveikinkite su daiktais

Galbūt surengsite mainų vakarėlį su draugėmis (paprasčiausias ir lengviausias būdas). O gal susikaupsite ir viską nufotografuosite ir sukelsite į internetą – parduoti ar atiduoti. Dar viena nesudėtinga išeitis – „H&M“, kur atnešusios senų drabužių gausite kuponą pigiau nusipirkti naujus. Tik gerai apgalvokite, ko jums išties reikia.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai