Sudėtinga vaikystė paskatino žengti į muzikinį projektą

Dovilė ir Jovilė / G. Gražio nuotr.
Dovilė ir Jovilė / G. Gražio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-13 14:23
AA

Jau nuo mažens dvynės Dovilė ir Jovilė Imbrasaitės svajojo dainuoti didžiojoje scenoje. Jų svajonės po truputį ėmė pildytis – mergaitės įrašė dainą muzikos įrašų studijoje, o netrukus pasirodys muzikiniame projekte „Du balsai – viena širdis“. Istorija skambėtų įprastai, jeigu ne faktas, kad prie svajonės išsipildymo labiausiai prisidėjo vaikų dienos centro veikla.

„Lankydamos Raguvėlės vaikų dienos centrą nuolat su kitais vaikais ir padedamos auklyčių rengdavome muzikinius pasirodymus atvykstantiems svečiams. Įrašyti dainą studijoje atrodė kaip tolima svajonė, bet ja nepabijojome garsiai pasidalyti. Vaikų dienos centras padėjo šią svajonę išpildyti“, – pasakoja Dovilė ir Jovilė.

Šiandien merginos tęsia savo muzikinę karjerą ir netrukus jų balsus galės išgirsti visi.

Auklėtiniai būna nematę jūros

Daugiau nei 30 dienos centrų padėjusios įsteigti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės teigimu, dvynių istorija tapo vienu įsimintiniausių pokyčių, kurį gera prisiminti ir šiandien. Vis dėlto tokių istorijų – ne viena.

„Kartais pakanka mėnesio šilumos, globos ir rūpesčio net labiausiai nesukalbamiems vaikams, kad jų elgsena pasikeistų iš esmės. Galiausiai dienos centrai šiems vaikams yra langas į pasaulį, nes mažuose miesteliuose vaikai be namų ir mokyklos daugiau nieko nemato. Vis dar yra vaikų, nemačiusių Vilniaus senamiesčio ar Baltijos jūros, tad veždami į trumpas keliones dienos centrai praplečia jų akiratį“, – pasakoja R. Dičpetrienė.

Dienos centruose vaikai gauna visapusišką globą – ir psichologinę paramą, ir pagalbą ruošiant namų darbus, ir naujų patirčių įvairiose veiklose. Saugumą dienos centre pajutę vaikai sugeba įveikti net patyčių problemas. „Turėjome atvejį – mergaitė mokykloje patirdavo patyčias, dienos centre būdavo nekalbi, tačiau po truputį apsiprato, pajuto, kad čia ją priima. Pamažu mergaitė įsiliejo į kitų vaikų būrį, pradėjo bendrauti ir išdrąsėjusi pakeitė mokyklą.“

Kitoks gyvenimas atrodo nepasiekiamas

Dienos centrų vadovai stengiasi vaikams suteikti kuo daugiau galimybių išmėginti save įvairiose veiklose. Vaikai padėdami savanorių išbando įvairias veiklas ir sporto rūšis. Viena vaikų dienos centro auklėtinė, lankydama žolės riedulio treniruotes, netgi pakliuvo į Lietuvos rinktinę. Kitas įkvėpimo šaltinis vaikams – bendravimas su rimtų profesijų žmonėmis.

„Kai manęs klausia, kaip verslas gali prisidėti prie vaikų ugdymo, visuomet sakau – paprasčiausias įmonės apsilankymas vaikams yra svarbus įvykis. Tiesiogiai bendraudami su versle dirbančiais žmonėmis, vaikai suvokia, jog ir jie turi tokias pačias galimybes įgyti profesiją, tapti didelės organizacijos dalimi. Jiems daro įspūdį, kad žmonės pasiekia tai, kas patiems vaikams dėl socialinio jų šeimos statuso atrodo nepasiekiama.“

Kiekvienam vaikų dienos centrui – stalo futbolas

Šį pavasarį „Gelbėkit vaikus“ dienos centrų auklėtinius pradžiugino sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ dėmesys. Kalėdiniu laikotarpiu sveikatingumo klubuose inicijavę paramos akciją už surinktas lėšas nupirko 37 vaikų dienos centrams po stalo futbolo stalą.

„Dar gruodžio mėnesį mūsų klientai labai entuziastingai priėmė šią paramos idėją, skirdami lėšas padarė šventę ne tik sau, bet ir vaikų dienos centrų auklėtiniams. Norime, kad vaikai išmėgintų save ir atrastų mėgstamą sporto rūšį, imtų savimi pasitikėti. Juk per sporto išbandymus išmokstame sunkumus įveikti ir gyvenime, o to reikia visiems vaikams“, – sako „Impuls“ vadovas Antanas Sakalauskas.

Dienos centrų darbuotojai atkreipia dėmesį, kad vaikams itin svarbus ilgalaikis ryšys ir bendravimas.

R. Dičpetrienė taip pat pabrėžia, kad vaikų dienos centras ne tik stiprina vaiką, bet ir visą šeimą.